طریقه افزایش تراز – چگونه ترازم را افزایش دهم

طریقه افزایش تراز

طریقه افزایش تراز که هم اصولی باشد و هم منطقی که خارج از عرف و واقعیت نباشد برای دانش آموزان کنکوری که در ایام مطالعه دروس کنکور خود هستند بسیار مهم می باشد.  اگر به دنبال بالا بردن سطح تراز خود هستید حتما تا انتها با ما باشید چرا که برای شما گفتنی های زیادی داریم.

 

طریقه افزایش تراز

طریقه افزایش تراز در آزمون ها چگونه است ؟

اگر واقعا به دنبال راه و روشی هستید که می خواهید به نحوی تراز خود را بالا ببرید و این منبع امید را همچنان تا زمان کنکور داشته باشید. نیاز است که در هر شرایطی روحیه خود را از دست ندهید. همچنان پر امید به راه تان ادامه دهید. هر چند اگر درصدی افت در تراز آزمون های خود داشتید.

 

اولین قدم

اولین راه و قدم برای آنکه بتوانید تراز را بالا ببرید این است که دو دستی کتاب درسی خود را بچسبید.  مطالعه ای که از کتاب دارید را عمیق و مفهومی کنید و خیلی ساده و سرسری از آن نگذرید. سعی کنید مطالب را در زمانی که سر کلاس درس هستید یاد بگیرید و مسلط شوید. اگر زمانی که سر کلاس هستید درس را یاد گرفتید در شب هم به تثبیت ماندگار و طولانی آن با یک دور مطالعه کمک کنید. این اولین و بزرگ ترین قدم در بالا بردن تراز شما است. چرا که تا زمانی که درس را نخوانده باشید شما ترازی ندارید اما با شروع آموزش تراز افزایش پیدا میکند.

 

دومین قدم

گام دوم در طریقه افزایش تراز این است که حتما خلاصه نویسی و یادداشت برداری و همچنین نکته نویسی در کتاب درسی و یا در دفتری جدا حتما را همیشه برای هر درسی اجرایی کنید. پیوسته و مداوم برای تمام کتاب های درسی و درس به درس عملی کنید. از جداول و شکل ها با رنگ ها و نوشته هایشان بصورت مجسم سازی در ذهن استفاده کنید. یک تصویر ذهنی در ذهنتان برایش داشته باشید می توانید برای هر کدام از شکل ها و جداول و نمودارها رمز گذاری کنید.

 

سومین قدم

راه سوم در طریقه افزایش تراز تست زدن است. که بعد از تسلط کامل به درس و متن کتاب اصلی می بایست تمرین تست زنی را آغاز کنید. و از تست های آسان به سمت تست های دشوار شروع کننده و آغاز کننده باشید. می توانید تست هایی را در ابتدا کار کنید که به شما محتوای درس را بصورت مرور و یادگیری دوباره آموزش می دهد.  هم جنبه ی تست دارد و هم ارزیابی از میزان تسلط و یادگیری شما باشد.

می توانید در مرحله ی بعد از تست های اول، وارد فاز دوم تست زنی شوید. تست های را بعد از سه روز مطالعه انجام دهید و وارد مرحله ای از تسلط کامل برسید.

می توانید برای خود یک قانون مشخص کنید. که پس از ۵۰ تست اگر تا مرز ۱۵ تست غلط و پاسخ اشتباه داشتید نیاز دارید تا دوباره متن کتاب را دوباره بخوانید. چون این میزان اشتباه نشان می دهد هنوز تسلط ندارید و نمی توانید وقتی تسلطی ندارید وارد مرحله تثبیت بشوید.

 

چهامین قدم

گام آخر طریقه افزایش تراز وارد تثبیت مطالب و اطلاعات می شوید. که می بایست این مرحله را نیز با تست زنی انجام دهید. تست هایی که می بایست آنها را کار کنید مربوط به هر نوع تست جدید و قدیمی از سالهای گذشته می شود. و تعدادش محدودیت ندارد. چرا که در مرحله تثبت اشتباهات به مراتب کمتر و کمتر شده تا به نقطه ی صفر می رسد. و در این مرحله انتظار می رود اشتباهات کمتر شده باشند.

 

 نتیجه – طریقه افزایش تراز

کنکور سراسری تشکیل شده است از امید و برنامه ریزی دقیق که می بایست هدفمند به سمت جلو حرکت کرد. و در این مسیر خود را به ابزارهای لازم مجهز نمود. تا ثبت موفقیتی آینده ساز را در زندگی خود رقم بزنید. طریقه افزایش تراز در روند پیوسته و منسجم برنامه مطالعه ای کنکور بسیار مهم و تاثیر گذار بر روی نتایج نهایی خواهد داشت و می بایست روش ها و راه هایی که منجر به بالا رفتن تراز می شوند را در برنامه ی مطالعه ای خود قرار دهید تا همیشه مشاهده گر تراز هی مثبت و افزایشی باشید.

 

ارتباط با ما

برای کسب مشاوره رایگان و ارتباط با مشاورین ارشد حرف آخر میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ و ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرماید.

سفارش پکیج های حرف آخر

پشتیبانی آموزشی

برنامه ریزی درسی – کنکوری

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad