عربی جامع موسسه حرف آخر

بهترین پکیج عربی کنکور

عربی جامع موسسه حرف آخر برای سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم نظام جدید به صورت ترکیبی توسط استاد واعظی تدریس شده است. تدریس ترکیبی، حل تست، مرور نکات مهم و کلیدی، استفاده از نقشه راه و آموزش کاملا مفهومی از ویژگی های عربی جامع موسسه حرف آخر است.

ماهیت درس عربی در کنکور

در سوالات دروس عمومی آزمون های سراسری ۲۵ سوال به درس عربی اختصاص داده میشود و دارای ضریب ۲ است. برخلاف انتظار درس عربی بسیار رتبه آور است و تاثیر مثبت قوی روی کسب رتبه دارد. اما بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور به دلیل ضریب بالای ادبیات و دین و زندگی توجه چندانی به عربی ندارند و نهایتا فقط بخش ترجمه را مطالعه و تمرین میکنند. سالانه در بین سیل شرکت کنندگان کنکور سراسری در حد ۲ درصد از شرکت کنندگان گروه تجربی و ریاضی می توانند عربی را بالای ۵۰ درصد بزنند. این درس بر خلاف دروس تخصصی و عمومی دیگر بیشتر ماهیت مهارتی دارد و نیازمند تمرین و تکرار و استفاده از شیوه های تدریس آموزشی جدید و مفهومی است.

اشتباهات رایج کنکوری ها در قبال درس عربی

عدم وجود درس عربی در دوره پیش دانشگاهی برای گروه تجربی و ریاضی و حجم کم آن باعث شده است که بسیاری از داوطلبان را به این فکر بیندازد که می توانند در کمترین زمان پرونده مطالعه آن را ببندند و به تسلط کافی برسند. اما عدم تسلط و ضعف پایه ای در درس عربی در اکثریت کنکورها باعث عدم تحقق برنامه و نقشه آنها برای خواندن این درس می شود و نمی توانند سر جلسه کنکور درصد مورد نظر کسب کنند.

اشتباه دوم داوطلبان در قبال درس عربی، عدم رعایت پیش نیاز و هم نیاز در فرآیند یادگیری است. عدم توجه به پایه و اساس و رعایت نکردن فرآیند یادگیری پلکانی در این درس بعد از مدت کوتاهی سبب یاس و ناامیدی داوطلبان از درس عربی می شود. لازم است ابتدا پایه یادگیری تقویت و اصلاح شود و در قدم بعدی هم نیازی نیاز رعایت گردد.

ویژگی های درس عربی جامع موسسه حرف آخر

نکته بسیار عالی در عربی جامع موسسه حرف آخر تدریس ترکیبی آن، برای آموزش بهتر با رعایت پیش نیاز و پس نیاز مباحث است. که تاکید و شروع از مباحث اساسی و پایه است. استاد واعظی با استفاده از نقشه راه به تدریس انسجام بخشیده و نکات مهم و کنکوری را به صورت کلید واژه در نقشه راه در تدریس آورده است. انسجام و ترتیب نکات مهم و پایه با الگو و انیمیشن باعث آموزش مفهومی و شهودی درس عربی شده است که با این روش نیازی به حفظ کردن مطالب نیست.

استاد واعظی در عربی جامع موسسه حرف آخر، برای آشنایی دانش آموزان و داوطلبان کنکور، بخشهای را به حل و تحلیل تست اختصاص داده است که با روشهای منحصر بفرد خودشان و نقشه راه تست ها را حل میکند. دانش آموزان میتوانند بدون هیچگونه مشکلی با عربی جامع موسسه حرف آخر درصد بسیار عالی در عربی کسب کنند.

عربی جامع موسسه حرف آخر
عربی جامع موسسه حرف آخر

پکیج های عربی جامع موسسه حرف آخر

مشاوره تخصصی و کنکوری دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری میتوانند برای مشاوره کنکوری و تحصیلی با دپارتمان رتبه برتر در ارتباط باشند.

 

مزایایی ارتباط با مشاورین رتبه برتر حرف آخر

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad