مقالات

خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر

خانم-دکتر-نادری-مشاور-حرف-آخر-2

خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر، دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران، از جمله افراد موفقی است که توانسته با توکل بخدا، تلاش و انتخاب آگاهانه، سرنوشت و مسیر زندگی خودش را تغییر دهد و برای خیلی از دانش آموزان مشاور و راهنمای دلسوزی باشد. خانم دکتر نادری در رسیدن به هدفش تجربه های گرانبهای دارد که بی منت و توقع در اختیار دانش آموزان، به ویژه داوطلبان مناطق محروم قرار میدهد چون خود ایشان در فقدان امکانات و خدمات آموزشی توانسته اند پذیرش پزشکی شهید بهشتی را دریافت کند.

در سالهای اخیر خیلی از داوطلبان حرف آخر، توانسته اند در کنار منابع خوب و بی نظیر این مجموعه، از تجربه و مشاوره، دانشجویان و رتبه های برتر حرف آخر استفاده و به سادگی هدف خود را محقق کنند. بی شک بخشی از موفقیت آدم های بزرگ بر این کره خاکی، مرهون، رهنمودها و تجربه دیگران بوده که در کنار آنها، نقش مشاور را داشته اند.

این موضوع در آزمون سراسری از اهمیت زیاد و دو چندان برخودار است. رقابت شدید، محتوای درسی توام با مشکلات آموزشی، زمان محدود، فشارهای روحی و روانی محیط، توقعات خانواده، هدف ها و آرزوهای داوطلب و خیلی عوامل دیگر باعث ایجاد استرس، اضطراب و نا امیدی در داوطلب میشود. در این مواقع حضورمشاور و ارائه راهکارهای مناسب درسی و انگیزشی معجزه میکند.

خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر، جزء محدود مشاوران تحصیلی و کنکوری است با آزمون و خطاهای زیاد، تجربه کنکوری زیادی اندوخته و در چند سال اخیر با ارائه این راهکارها و تجربه های توانسته مشوق خیلی از دانش آموزان کشور شود و نتیجه آن نیز، داوطلبانی هستند که با مشاوره و راهنمایی ایشان موفق به کسب رتبه شده اند.
برحسب قدر دانی و آشنایی بیشتر با خانم دکتر نادری، ایشان را به دپارتمان رتبه برتر حرف آخر دعوت و چند پرسش و پاسخ را بهانه کردیم تا بیشتر با ایشان آشنا شویم و به برخی سوالات داوطلبان پاسخ دهد. قبل از آن نگاهی میندازیم به رزومه خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر

خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر
خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر


رتبه ۱۰۰ کنکور ۹۷ و دانشجو پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران
عضو بنیاد نخبگان و همچنین دپارتمان رتبه برتر حرف آخر
مشاور تحصیلی در موسسات قلم چی و گاج
مشاور انگیزشی و کنکوری در همایش های سالانه دانشجویان پزشکی شهید بهشتی
مشاور پروازی برای برگزاری همایش های کنکوری در استانهای مختلف کشور
دارای چندین رتبه برتر در سالهای اخیر
محمد مهدی ضامنی ۱۹ تجربی
نگین عزیز پور ۱۹ تجربی
هانا و روژین یاری ۱۸ و ۲۰ تجربی
ماهان معتمدی رتبه ۲۱ تجربی
محمد جواد مراد خان رتبه ۶۰ تجربی
منیره قادری رتبه ۶۷ تجربی
پوریا شکوری رتبه ۹۱ تجربی
مهدی حسین قلی زاده رتبه ۹۹ تجربی
آقای فلسفی رتبه ۷۳ تجربی
آرام رحمانی رتبه ۱۲۸ ریاضی
محمد زحمتکش رتبه ۱۳۸ ریاضی
آقای حسن نژاد رتبه ۱۵۳ تجربی

خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر

پرسش : در چند سال اخیر، وقتی رتبه های برتر اعلام شد، جو بزرگی درفضای مجازی شروع به تبلیغات برای مدارس تیز هوشان و غیر انتفاعی ها کرد. استدلال این تبلیغات بر این بود که بیشتر رتبه های برتر کنکور در این گونه مدارس تحصیل کرده اند و داوطلبانی که قصد موفقیت در کنکور را دارند باید وارد این گونه مدارس شوند. خانم دکتر نادری مایلم بیو گرافی تحصیلی خودتان را برایمان بازگو کنید تا از صحت و سقم همچنین ادعای های بیشتر آشنا شویم.

پاسخ : بنده که سال 97 در آزمون آزمایشی شرکت کردم، تقریبا با همچین فضای مواجه شدم و از سال 95 که رتبه های برتر اعلام میشوند این گونه اخبار کم تا بیش به گوشم میخورد اما به اندازه و شدت چند سال اخیر نبود. وقتی این اخبار را می شنیدم احساس میکردم که مسیر تحصیلی را اشتباه انتخاب کردم و نه راه پیش دارم نه راه پس.

ولی اعتماد به تلاش و پشتکارم باعث دلگرمی و انرژی شد واسم تا بتوانم مسیری را که انتخاب کردم را ادامه بدهم و وقتی هم که با حرف آخر آشنا شدم دیگر به یقین رسیدم که میتوانم به هدفم برسم.

اما بیوگرافی درسی و تحصیلی من، در مدارس دولتی تحصیل کردم در یکی از شهرهای کوچک استان کردستان، که فاقد امکانات آموزشی مناسب بود و بر خلاف ادعای برخی در فضای مجازی، در تیز هوشان و غیر انتفاعی تحصیل نکردم و چند نفر از دوستان نزدیکم نیز که موفق به کسب رتبه برتر شدن، آنها نیز در مدارس دولتی تحصیل کردند و اکنون دانشجوی پزشکی هستند.

بنابراین میتوانیم نتیجه بگیریم که در صورتی که داوطلب برای رسیدن به هدفش مصمم و قاطع باشد میتواند موفق شود فارغ از اینکه در کدام نقطه جغرافیای تحصیل کرده و در کدام دسته از مدارس بوده است.

پرسش: ضریب هوشی و توانایی ذهنی میتواند یکی از عاملهای موفقیت در کنکور باشد. آیا واقعا همه رتبه برترها ضریب هوشی بالای دارند؟

پاسخ: طبیعی است خیلی از افراد موفق در جهان، در هر حرفه ای، دارای ضریب هوش بالای بوده اند و به یمن این نعمت توانسته اند موفقیت خود را به ثبت برسانند. اما چندان برابر این افراد نیز وجود دارد که با هوش کمتر و معمولی توانسته اند در سایه تلاش و پشتکار به هدف خود برسند و از شکست هایشان برای موفقیت پله ساخته اند. با توجه به شناختی که از دوستان و اطرافیان خودم دارم بیشتر آنها دارای ضریب هوش عادی هستند و صرفا با اراده و انتخاب آگاهانه توانسته اند به هدف خود برسند.

خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر
خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر

پرسش: منظور شما از انتخاب آگاهانه چیست؟

پاسخ: انتخاب آگاهانه یعنی بدانید برای مطالعه از چه منابعی استفاده کنید. چون به اعتقاد من بازار کنکور مملو از منابع مختلف است و نمی توان هدف و خواسته ات را روی هر منبعی ببندید. بنابراین به نظر من انتخاب آگاهانه در منبع ومشاوره سهم بزرگی در کسب رتبه و موفقیت در کنکور دارد.

پرسش: خانم نادری شما در اولین تجربه آزمون سراسری موفق به کسب رتبه شدید؟

پاسخ: خوشبختانه بله.در اولین سال کنکوری توانستم رتبه کسب کنم. هدفم نیز همین بود. چون طبق آمارها نیز 95 درصد داوطلبان رتبه برتر همان سال اول موفق به کسب رتبه میشنوند و از این موضوع خبر داشتم و تمام تلاشم را برای رسیدن به آن به کار گرفتم.

پرسش: مدت زمانی مطالعه شما چقدر بود؟ چند ماه تلاش کردی؟

پاسخ: از تیر ماه 96 شروع کردم و در سه ماه تابستان 96 به اختصاص 12 ساعت مطالعه توانستم مباحث آموزشی و یادگیری سال دهم و یازدهم را به اتمام برسانم. در این سه ماه فقط روی یادگیری و آموزش کردم و مشکلات درسی را رفع کردم. از مهرماه 96 نیز همزمان با شروع پیش دانشگاهی، با شروع کلاس ها، مرور و حل تست های تمرینی سال دهم و یازدهم را استارت زدم.

نکته ای که خیلی مهم است و دانش آموزان کمتر به آن توجه می کنند، عدم درک پیش شرط های کسب رتبه است. وقتی که شروع مناسب این فاکتورها درک نشود باعث اتلاف انرژی و انگیزه داوطلبان میشود. مثلا بیشتر دانش آموزان قبل از اینکه آموزش و یادگیری را شروع کنند و به تسلط برساند فورا به سراغ تست و آزمون های آزمایشی میروند. همین موضوع بزرگترین آسیب را به آنها خواهد زد.

پرسش: توصیه شما در این زمینه چیست؟

پاسخ: انتخاب منبع، داشتن مشاوره آگاه، برنامه ریزی و تلاش از اصول اولیه و ضروری کسب رتبه است. اما عوامل دیگری نیز مانند اختصاص زمان برای مطالعه، مرور، جمعبندی، رفع اشکال، حل تست نیز جزء اولویت های مهم یک رتبه برتر است. ولی در بخش دوم باید موقعیت را شناسایی کرد. به طور مثال باید بدانید که چه زمانی تست کار کنید. کی آزمون آزمایشی ثبت نام کنید. چگونه مرور انجام بدید.

متاسفانه دانش آموزان قبل از شروع و تهیه الزمات اولیه موفقیت، فورا سراغ حل تست و آزمون آزمایشی میروند و این موضوع به شدت آنها را از کنکور دور و خسته می کند. باید بدانند که در هر زمان و شرایطی چه قدمی بردارند.

پرسش: به برنامه ریزی بپردازیم، برنامه ریزی شما چه ویژگی های داشت؟

پاسخ: برنامه ریزی از فاکتور های مهم موفقیت در کنکور است. همه میدانیم بدون برنامه ریزی نمی توان هدف و خواسته خود را دنبال کنیم. کنکور محدودیت زمانی و تنوع منبع برای مطالعه دارد. باید برای رسیدن به شرایط ایده آل برنامه ریزی را انجام داد تا بتوانید از زمان نهایت استفاده را بکنید. من در برنامه ریزی مدیون مشاورم در حرف آخر آقای شهسواری هستم. ایشان با ارائه یک چشم انداز، چارچوب و طراحی یک برنامه خوب بهم کمک کرد که بتوانیم به خوبی از عهده کارهایم بر بیام.

برنامه ریزی من مبتنی بر شناخت ضعف هایم بود. اول از ضعف هایم شروع کردم و روی مباحثی که مشکل آموزشی داشتم تمرکز داشتم. آقای شهسواری بهم یاد داد که از ضعف هایم فرار نکنم و اول با ترس هایم مواجه بشم که این موضوع بعدا خیلی کمکم کرد. در قدم بعدی، روی روی مرور و حل تست های تمرینی برنامه ریزی کردم و سومین بخش از برنامه ریزیم جمعبندی و تست های زمان دار بود.

نکته مهمی که در ارتباط با برنامه ریزی میخواهم عرض کنم این است که باید بر حسب نیاز آموزشی برنامه ریزی را پیش برد. بیشتر دانش اموزان در برنامه ریزی در قدم نخست از ضعف های خود فراری هستند. بعد تمامی جزئیات اعم از آموزش، مرور، جمعبندی و تست را به یکباره در برنامه ریزی درج میکنند و این کار عملا شدنی نیست و بعد از مدت کوتاهی خسته میشوند و خیلی زود دست از تلاش برمیدارند.

بنابراین در برنامه ریزی باید قدم به قدم جلو رفت و موانع را پیوسته و معقولانه از سر راه برداشت.

خانم دکتر نادری به نکات خوبی در برنامه ریزی اشاره کردید واقعا جالب و کاربردی بود. امیدواریم که دانش آموزان حرف آخری از این نکات استفاده کنند.

پرسش: میدانیم که از منابع حرف آخر استفاده کردید، فارغ از اینکه الان هم مشاور موسسه حرف آخر هستید، بخواهید حرف آخر را تعریف کنید چه مواردی از تعریف از حرف آخر را میتوانید ذکر کنید.

پاسخ: حرف آخر از ابتدا و مقدمه قوی و عالی بوده ولی الان کلا برای داوطلبان نظام جدید سنگ تمام گذاشته است. استفاده از سیستم هیبرید و هوش مصنوعی، آپدیت محتوا، کلاس رفع اشکال حرف آخر، مشاوره هوشمند و خیلی مزایایی دیگر که حرف آخر را متمایز کرده است. دلیل انتخاب منابع حرف آخر تاثیر قوی آن در یادگیری بود. وقتی برای آموزش و یادگیری در تابستان 96 از حرف آخر استفاده می کردم به دلیل تاثیر گذاری قوی در یادگیری به نوعی در مدیریت زمان من بسیار کمک میکرد.

بر خلاف سایر منابع دیگری که از قبل تهیه کرده بودم، متد حرف آخر کاملا مفهومی و بصری بود. نیاز نبود که مطالب را حفظ کنم و این موضوع بهم کمک کرد تا بتوانیم در سه ماه دروس عمومی و اختصاصی سال دوم و سوم تجربی را به اتمام برسانم و موفقیتم مدیون حرف آخر هستم.

پرسش: مهترین عامل یا عوامل موفقیت خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر چی بوده است؟

پاسخ: بخواهم کلی بگویم میتوان به انتخاب منبع خوب، تلاش و پشتکار، برنامه ریزی مدون و منظم و داشتن مشاور خوب اشاره کرد. به جزء تلاش خودم بقیه موارد دیگر را مدیون آقای شهسواری مشاور خوبم هستم. حتی مباحث انگیزشی ایشان باعث شد بیشتر تلاش کنم و به هدفم برسم.

تماس با خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری جهت تماس با خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر میتوانند با شماره های 09926023992 و 02166094258 تماس حاصل فرمایند.

 

4 نظر در “خانم دکتر نادری مشاور حرف آخر

 1. aidan گفت:

  میخواستم از زحمات خانم نادری تشکر و قدر دانی کنم. شاید اگه راهنمایی و تجربی ایشان نبود موقعیت و شرایط الان را نداشتم. از صمیم قلب برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم. امیدوارم همیشه سر بلند باشن

  1. دپارتمان رتبه برتر گفت:

   با سلام
   داوطلب گرامی با تشکر از لطف شما و آروزی موفقیت روز افزون
   خوشحال هستیم که با مشاوره خانم نادری و مجموعه حرف آخر توانسته اید به ایده آل خود برسید. کامیاب باشید.

   1. زهرا کدخدایی گفت:

    از پیگیری خانم دکتر نادری واقعاا سپاسگزارم. در برنامه کنکورم کوچکترین مشکلی پیش بیاد فورا پیگیری میکنی و این به من حس خوبی میده که یک حامی و پشتیبان دارم که همیشه کنارمه. با این انرژی و انگیزه بی شک عالییی خواهم گرفت. ازت ممنونم خانم دکتر نادری

    1. دپارتمان رتبه برتر گفت:

     ضمن آرزوی موفقیت، از لطف شما نسبت به موسسه حرف آخر و مجموعه مشاورین برتر سپاسگزاریم. خوشبختانه به دلیل تخصص و تعهد خانم نادری در مشاوره تحصیلی
     همواره با لطف و رضایت دانش آموزان مواجه بوده ایم به همین جهت خوشحالیم که در موسسه حرف آخر با مشاورین متعهد توانسته ایم رضایت دانش آموزان و کنکوری ها را جلب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *