مینی زیست حرف آخر

مینی زیست حرف آخر برای مرور زیست شناسی

مینی زیست حرف آخر با هدف مرور حرفه ای و سریع کنکوری طراحی شده است. همه میدانیم که زیست شناسی درس بسیار مهم در گروه تجربی است و به توجه به افزایش و ضریب و ثابت بودن آن برای تمامی زیر گروه های تجربی، اهمیت آن چندین برابر شده است. زیست شناسی مملو از سوالات ریز، فرار و مفهومی است و این موضوع همواره بر نگرانی داوطلبان برای مرور افزوده است.

هرچند که زیست حرف آخر خیلی عالی و با روش های جدید و مفهومی تدریس شده است اما برای زدن تیر خلاص به درصد ۱۰۰ زیست شناسی کنکور دپارتمان زیست حرف آخر با همکاری استاد منتظری و علی صداقتی مینی زیست را ارائه کرده اند و این مجموعه به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان و داوطلبان حرف آخر که قبلا زیست شناسی را تهیه کرده اند قرار میگیرد.

برتری زیست حرف آخر نسبت به منابع مشابه، به کار گیری روش های مفهومی و نوین درتدریس و همچنین استفاده از هوش مصنوعی و سیستم هیبرید در تدریس است. این عوامل همراه با تدریس بی نظیر استاد همدانی مدرس زیست، باعث شده که به یک ابر منبع برای کنکوری ها تبدیل شود و داوطلبان بتوانند به سادگی درصد ۱۰۰ زیست کنکور را کسب کنند.

همین ساختار در مینی زیست حرف آخر به خوبی به کار گرفته شده است. استفاده از پویانمایی، هوش مصنوعی، توجه به بودجه بندی مباحث تست خیر زیست و سایر نکات مهم دیگر، مینی زیست را ایجاد کرده تا دانش آموزان دیگر دغدغه مرور را نداشته باشند. توجه به کلیپ پایین میتواند کمک کند بتوانید با مینی زیست حرف آخر بیشتر آشنا شوید.

 
 

مینی زیست حرف آخر

عدم وجود محاسبات در زیست شناسی این احساس و امید را در داوطلبان گروه تجربی ایجاد میکند که میتوانند درصد بالای در زیست کنکور کسب کنند و از همین موضوع برای جبران و پوشش ضعف در سایر دروس مانند ریاضی و فیزیک استفاده کنند. بالغ بر ۸۰ درصد داوطلبان حداقل روزانه ۳ الی ۴ ساعت اززمان برنامه مطالعاتی خود را به خواندن زیست شناسایی اختصاص میدهند ولی با این اوصاف میانگین زیست کنکور در چند سال اخیر حدودا ۹ درصد بوده است.

این آمار نشان میدهد که به رغم اختصاص زمان کافی برای خواندن زیست، طراحی سوالات به صورت مفهومی – ترکیبی، حجم زیاد مطالب، عمیق بودن یادگیری در خیلی از فصول زیست شناسایی، تشابه محتوای و … عوامل دیگر باعث میشود داوطلبان نتوانند درصد بالای در زیست کسب کنند.

در کنار مجموعه قدرتمند زیست استاد همدانی، مینی زیست حرف آخر ارائه شده تا داوطلبان به صورت مفهومی و با حداقل زمان مرورهای مکرر داشته باشند و تثبیت مطالب به خوبی اتفاق بیفتد.

مینی زیست دهم

مینی زیست دهم حرف آخر با پوشش فصلهای ۱ تا ۶ کلیه مباحث مهم زیست دهم را پوشش میدهد. یکی از محاسن مینی زیست حرف آخر حجم مناسب و کم هر جلسه است. برای مرور حداقل زمان اما با کیفیت بالا در نظر گرفته شده است تا داوطلبان بتوانند به سرعت و خیلی ساده مرور حرفه ای بر زیست کنکور داشته باشند.

چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم

یکی از سوالات اصلی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری این است که چگونه زیست کنکور ۱۰۰ بزنیم ؟ یا اینکه روش صحیح مطالعه زیست و سوالاتی از این قبیل که از اهمیت زیست شناسی در کنکور حاصل میشود. پیش تر به این قضیه اشاره شد که زیست دارای نکات بسیار مهم، فرار و تست های آن در آزمون سراسری ترکیبی و مفهومی است.

قدم نخست در مطالعه زیست شناسی، یادگیری مفهومی آن با روش نوین و جدید است. چون حجم مطالب زیاد است روش های سنتی دیگر پاسخگوی تست های کنکور نیست. یعنی برای اینکه بتوانید درصد بالا در زیست کسب کنید دیگر نباید سراغ حفظ کردن مطالب رفت. برای همیشه باید دیگر حفظ کردن را کنار گذاشت.

یکی از مهمترین اصول یادگیری زیست شناسی، آموزش بصری و شهودی است. دانش آموزان و داوطلبان باید جزئیات زیست را به صورت بصری درک کنند. این شکل از یادگیری باعث ایجاد پیوند قوی برای تفهیم بهتر مطالب میشود و داوطلب را قادر می سازد که بتواند به سادگی تست های ترکیبی و مفهومی را پاسخ دهد.

بنابراین با این اوصاف انتخاب منبع مناسب برای مطالعه، بنیان و اساس کسب درصد ۱۰۰ در زیست کنکور میباشد. روی هر منبعی نباید از حیث زمان، انرژی و هزینه سرمایه گذاری شود.

قدم دوم در این زمینه، حل تست است. به این منظور مقدمتا باید از تست های تمرینی شروع شود. لازم به ذکر است جهت آشنایی با ادبیات تست زیست کنکور، لازم است که تست های سراسری سالهای قبل بررسی شود. شناخت ادبیات یا صورت تست سراسری به عمق بخشی یادگیری بسیار کمک می کند. ولی در شروع حرکت برای افزایش مهارت و کسب درصد بالا، تست های تمرینی در اولویت باشد و نهایت شرکت در آزمون ها و تست های آزمایشی بعد از حداقل تسلط ۷۰ درصد بر مباحث پیشنهاد میشود.

گام سوم، مرور و جمعبندی مطالب است. چون مطالب زیست شناسی زیاد و کتابها حجیم است، باید مرور و جمعبندی همواره در برنامه ریزی داوطلب حضور داشته باشد. تاکید بیشتر در حین مرور روی مباحث چالشی باشد. مباحثی که بسیار فرار و سخت است مرور های مکرر با فاصله بسیار کم قرار داد شود تا به تسلط برسید.

به این منظور حرف آخر بهترین منبع زیست کنکور از حیث آموزش، روش های تدریس، راهکارهای تست زنی، حل تست و مرور طراحی کرده است. مینی زیست حرف آخر بخش کوچکی از این مجموعه است که با آن دیگر نگران مرور و جمعبندی مطالب مهم نباشید.

mini zist مینی زیست دهم، مینی زیست یازدهم، مینی زیست دوازدهم، مینی زیست گیاهی، مینی زیست ژنتیک

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست