برنامه ریزی برای کنکور – موفقیت در کنکور سراسری

برنامه ریزی برای کنکور از اهمیت فوق العاده ای در پیشرفت و موفقیت دانش آموزان برخوردار است. بر این اساس قصد داریم این مقوله مهم را بیشتر باز و تشریح کنیم تا دانش آموزان و داوطلبان کنکوری بتوانند با یک برنامه منظم و مدون به سمت موفقیت و کسب رتبه برتر پیش بروند. امروزه همه بیشتر دانش آموزان و داوطلبان کنکور از عدم وجود برنامه ریزی برای کنکور شکایت دارند و دست روی دست گذاشتن و به دلیل نداشتن برنامه ریزی زمان طلایی خودشان را از دست میدهند. و مدام منتظر هستند که نفر دیگری این کار را برای آنها انجام دهد. این اتفاق بزرگترین آفت کنکور است و هر ساله هزینه های زیادی را روی دست خیلی از خانواده های که دانش آموز کنکوری دارند میگذارد. نکاتی که میخواهم توضیح بدهیم کمک خواهد کرد تا به راحتی بتوانید برنامه ریزی کنکور را به انجام برسانید.

 

برنامه ریزی برای کنکور

برنامه ریزی برای کنکور

همه کارهای بشری به برنامه ریزی نیازمند است و بدون آن سردرگمی و ابهام در دستیابی به هدف ایجاد میشود. برنامه ریزی آموزشی و درسی و در راس آن برنامه ریزی برای کنکور ، با تلاش و پشتکار و منبع کنکوری، مثلث موفقیت و کسب رتبه برتر در کنکور را تشکیل میدهند. که این سه ضلع در موفقیت پس نیاز و پیش نیاز هم هستند و بدون یکی دوتای دیگر با مشکل مواجه میشوند. بنابراین دانش آموزان کنکوری باید در قدم اول سه ضلع مثلث موفقیت را باید تکمیل کنند. بعد برنامه ریزی این مثلث مانند چراغ راه می ماند. در واقع برتامه ریزی هدایتگر و راهنمای انرژی، انگیزه و توان دانش آموز به سمت موفقیت و کسب رتبه برتر است که او را از حاشیه ها به دور میدارد نا بتواند با چشم و انگیزه هر چه تمام تر به سوی هدفش حرکت کند.

شگرد های برنامه ریزی برای کنکور

قدم اول

خیلی از دانش آموزان کنکوری برای برنامه ریزی بیش از آنکه بر روی نقاط ضعفشون کار و تاکید کنند به سمت نقاط قوت تمایل دارند. اگر در صورتی که میخواهید رتبه برتر و عالی در کنکور کسب کنید باید برنامه ریزی شما براسا نقاط ضعف و ترسهای شما باشد. این کار باعث میشود از زمان برای رفع مشکل درسی و آموزشی خودتان استفاده کنید و در هفته و ماههای اول بتوانید به راحتی مشکلاتی درسی خود را رفع کنید. بنابراین برای تدوین برنامه ریزی برای کنکور در قدم اول لازم است که ضعف های خود را بشناسید و  برنامه ریزی شما براساس ضعف های درسی و ترسهایتان باشد.

قدم دوم

اختصاص زمان لازم به برنامه ریزی گام دوم برای پیشبرد هدف های درسی و آموزشی شماست. برنامه ریزی براساس ساعت مطالعه کم، متاسفانه نتیجه مناسب به دست نمیدهد. برای اتمام به موقع مباحث آموزشی و یادگیری و همچنین رفع مشکلات درسی باید زمان کافی اختصاص داده شود و حداقل زمان مناسب برای برنامه ریزی کنکور 7 ساعت در ماههای اول کنکور است. بسیاری از دانش آموزان ماههای اول زمان کمی را به مطالعه اختصاص میدهند و در وسط راه به دلیل کندی پیشرفت درسی دچار استرس و اضطراب میشوند که این امر باعث سردرگمی و برهمزدن برنامه درسی آنها میشود.

قدم سوم

در قدم سوم برنامه ریزی باید بر اساس حجم دروس کنکوری باشد. بالطبع  حجم و مطالب کتب آمورشی به یک اندازه نیست از طرفی بعضی دروس دارای مطالب فرار و فراموشی زیادی است که این قبیل دروس تا وقتی که داوطلب کنکوری به سطح عالی در این دروس میرسد، در برنامه ثابت باشد. مثلا در رشته تجربی درس زیست شناسایی دارای اهمیت و حجم زیادی است که نکات ریز و مهم زیادی را در بر میگرد. بنابراین تا رسیدن به سطح قابل قبول از آمادگی باید در برنامه ریزی برای کنکور ثابت باشد.

قدم چهارم

برنامه ریزی یک امر شخصی و سلیقه ای است که مختص به یک نفر با توانایی منحصربفرد است. از سوی داوطلب کنکوری باید برای شکست کنکور و کسب رتبه برتر  دارای تاکتیک و خلاقیت باشند. خیلی از داوطلبان کنکور مدام منتظر مشاور و یا شخص دیگری هستند تا تعیین کند کدام درس را مطالعه کنند. باید دانش آموزی کنکوری با توجه به ضعف درسی، حجم دروس، زمان و توانایی خودش در برنامه انعطاف ایجاد کند و با خلاقیت و شگرد خاص مبحث آموزشی را پیش ببرد.

مشاوره کنکوری حرف آخر 

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری میتوانند برای مشاوره کنکوری و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 09106620394 با دپارتمان رتبه برتر حرف اخر در تماس باشند.

  • مشاوره کنکوری
  • مشاوره انگیزشی
  • تهیه منابع کنکوری
  • جزوات رتبه برتر های حرف آخر
  • برنامه ریزی

برنامه ریزی برای کنکور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *