برنامه مطالعاتی حرف اخر – برنامه ریزی قطاری حرف آخر

برنامه مطالعاتی حرف اخر

میخواهیم مقاله امروز را به برنامه مطالعاتی حرف اخر اختصاص بدهیم. چون قسمت بزرگی از موفقیت در کنکور و کسب رتبه برتر به برنامه ریزی مدون برمیگردد. آفت بزرگی که همه دانش آموزان با آن مواجه هستند، عدم برنامه ریزی و سردرگمی در مطالعه است. متاسفانه این امر باعث میشود که نتیجه عالی را کسب نکنند. عدم برنامه ریزی باعث اتلاف زمان، انرژی و انگیزه داوطلبان کنکور می شود. اهمیت برنامه ریزی و دقت در انجام فعالیت های لازم برای رسیدن به هدف در قالب یک برنامه ریزی مدون گام بزرگی برای کسب موفقیت و رتبه برتر شدن در کنکور سراسری است. پس تا آخر مقاله با ما باشید تا بیشتر با برنامه مطالعاتی حرف اخر آشنا شوید.

اهمیت برنامه ریزی در کنکور

برنامه ریزی چراغ راه و روشنایی حرکت به سوی موفقیت و دستیابی به افتخارات است. هیچ انسانی بدون برنامه ریزی به موفقیت دسترسی پیدا نکرده است. برنامه ریزی باعث انسجام فکر و توانایی در یک راستا برای برتر شدن و کسب موفقیت است. شما باید در قدم اول هدف و مقصد نهایی خودتان را مشخص کنید و با پشتکار و برنامه ریزی حرکت رو به جلو را شروع کنید. بدون برنامه ریزی هدف شما فقط یک سراب است. گاهی به آن نزدیک میشود و گاهی بسیار دور، اما هیچوقت به هدفتان نخواهید رسید. بنابراین با برنامه مطالعاتی مناسب میتوانید گام های اساسی و محکمی را برای رسیدن به هدفتان بردارید و سریع تر به موفقیت برسید.

 

مزایایی برنامه ریزی در کنکور

 1. انسجام فکری و عملی در رسیدن به هدف
 2. جلوگیری از اتلاف زمان
 3. کاهش زمان آموزش
 4. ایجاد انگیزه برای پیشرفت
 5. کمک به شناسایی نقاط قوت و ضعف
 6. افزایش تسلط روی منابع کنکوری

برنامه مطالعاتی حرف اخر

قسمتی از فعالیت موسسه کنکوری حرف اخر، برنامه ریزی برای داوطلبان کنکور سراسری است. خیلی از دانش آموزان متاسفانه با سردرگمی و آشفتگی به دلیل عدم وجود برنامه ریزی مواجه هستند. مدام شاخه به شاخه میپرند، برنامه های متنوع را تست میکنند. اما نتیجه مطلوب را کسب نمیکنند.

کنکور فرآیندی است که دارای تاریخ انقضاست و در یک تاریخ مشخص باید داوطلبان سرجلسه کنکور حاضر شوند. بنابراین زمان کافی برای تست برنامه های متنوع ندارند. خیلی از برنامه ریزی ها حرفه ای و متناسب با توانایی داوطلبان و دانش آموزان نیست از یک سو داوطلبان غرق در منابع متنوع کنکوری هستند و برای همه این منابع نمی توانند برنامه ریزی کنند و از سوی دیگر هر مشاور تحصیلی بر حسب توانایی خودش نسخه ای برای داوطلب و دانش آموز می پیچد که زیاد راهی برای پیشرفت در آن وجود ندارد.

یک برنامه ریزی خوب باید چگونه باشد؟

منابع کنکوری زیادی در بازار کنکور وجود دارد که به یکی از آفت های بزرگ کنکور تبدیل شده است. داوطلبان سردر گم هستند و نمی دانند از کجا باید شروع کنند؟ کدام منبع را بخوانند؟ حال این سوال پیش می آید که منبعی که تهیه میکنند چگونه باید برای آن برنامه ریزی کنند؟

چون مولفان و انتشارات متعدد فقط اقدام به تدوین و چاپ آن کرده اند و راهنمایی استفاده از آن که همان برنامه ریزی میباشد را ارائه نکرده اند.اقدامی که موسسه حرف اخر انجام داده است برخلاف سایر انتشارات و موسسات دیگر کنکوری، تدوین برنامه مطالعاتی حرف اخر توسط اساتید مجموعه است. هر کدام از اساتید برنامه مطالعاتی درس مربوط به خودشان را ارائه داده اند.

برنامه مطالعاتی حرف اخر کاملا تخصصی و مدون است. نکته بسیار جالب در این برنامه این است که زمان تدریس و مطالعه هر مبحث مشخص شده است. یک مبحث ممکن است ۱۲۰ دقیقه زمان بخواهد و مبحثی وجود داشته باشد که ۴۰ دقیقه زمان نیاز داشته باشد.در برنامه مطالعاتی حرف اخر زمان اختصاص داده شده به مطالعه هر مبحث در یک درس کاملا مشخص شده است. این امر باعث میشود که مدیریت زمان و استفاده از زمان به کنترل داوطلب در بیاید.

برنامه مطالعاتی حرف اخر – برنامه ریزی قطاری حرف آخر

بخش اول برنامه ریزی کنکوری حرف اخر به زمان بندی هر مبحث در هر درس اختصاص داده شده است و قسمت دوم آن برنامه ریزی قطاری است. این برنامه ترتیب خواندن هر درس را مشخص کرده است. هر قسمت از برنامه قطاری به یک مبحث در یک درس اختصاص پیدا کرده و زمان مطالعه و جزئیات آن مشخص شده است. داوطلبان برحسب زمان اختصاص داده شده برای مطالعه میتوانند براساس باکس های برنامه قطاری حرف اخر پیش بروند.

 

برنامه مطالعاتی حرف اخر

ویژگی های برنامه مطالعاتی حرف اخر

 1. برنامه ریزی مسجم و مرتب
 2. اختصاص زمان لازم به هر مبحث
 3. مشخص کردن زمان تدریس و زمان تعلیم هر مبحث
 4. برنامه ریزی قطاری
 5. اختصاص ایستگاه های جبرانی برای هر هفته مطالعاتی
 6. اختصاص آزمون در برنامه
 7. توزیع متناسب دروس برای مطالعه

درس ریاضی برنامه مطالعاتی حرف اخر

استاد منتظری ریاضی حرف اخر را با روش های جذاب و با راهکارهای ساده تدریس کرده است. به این الگوها نیازی به حفظ کردن فرمولهای متعدد ریاضی نیست. میتوان با این الگوها به صورت مفهومی و شهودی ریاضی را یاد گرفت.

استاد منتظری برنامه تخصصی بخش ریاضی را تدوین کرده است که براساس مباحث پایه و پیش نیازهای ریاضی است. زمان تدریس برای هر مبحث و تمرین و تکرار آن کاملا مشخص شده است.

دوستان کنکوری و دانش آموزان عزیز میتوانند برای اطلاعات بیشتر در مورد ریاضی جامع حرف آخر(نظام قدیم) و ریاضی دهم و یازدهم حرف آخر اینجا کلیک کنند.

 

برنامه مطالعاتی حرف اخر

درس زیست در برنامه مطالعاتی حرف اخر

زیست حرف اخر با روش پویانمایی و کاملا تصویری تدریس شده است. با روش پویانمایی یک آزمایشگاه مجازی زیست شناسی ایجاد شده است تا داوطلبان کنکوری و دانش آموزان تجربی بتوانند همه پدیده های زیست شناسی را به عینه ببینند تا به صورت کاملا مفهومی و شهودی مفاهیم را یاد بگیرند.

زیست در برنامه مطالعاتی حرف اخر از مطالعه و خواندن دی وی دی شروع میشود، در مرحله بعد کتاب کار تکمیل میشود. زیست حرف اخر دارای جزوه ای تحت عنوان الگو تا رتبه است که با وجود این کتاب نیازی به نوشتن جزوه نیست. در مرحله بعد از تکمیل کتاب کار، کتاب الگو تا رتبه مطالعه میشود و نهایتا کتاب درسی مطالعه میشود.

در برنامه مطالعاتی زمان اختصاص داده شده به هر بخش مشخص شده و این امر کمک شایانی به مدیریت زمان و استفاده از آن میکند.داوطلبان نظام قدیم و دانش آموزان نظام جدید برای اطلاع از جزئیات بیشتر زیست شناسی حرف اخر میتوانند رو مباحث زیست دوم حرف آخر، زیست پیش یک حرف آخر، زیست دهم جامع حرف آخر و زیست یازدهم حرف آخر کلیک کنند.

 

برنامه مطالعاتی حرف اخر

درس شیمی در برنامه مطالعاتی حرف اخر

دکتر شیروانی مدرس شیمی حرف اخر، شیمی در در دو بخش جداگانه مسایل و مفاهیم تدریس کرده است. چون این دو بخش مجزا از همدیگر هستند.در بخش مسایل از سه الگوی کاربردی و علمی استفاده شده که نیاز به استفاده از فرمول را به کلی کنار گذاشته است. با این سه الگو بدون موازنه و نوشتن واکنش ها میتوانید درصد بسیار بالا در مسایل شیمی کسب کنید. دربرنامه مطالعاتی حرف اخر برای دانش آموزان نظام قدیم جلسات فرد به مفاهیم اختصاص داده شده و جلسات زوج به مسایل اختصاص داده شده است. اما شیمی برای دانش آموزان نظام جدید به صورت ترکیبی برنامه ریزی شده شده است.

 

برای نمونه میتوان به مسایل جامع شیمی حرف آخر، شیمی مفاهیم سال دوم حرف آخر، مفاهیم شیمی دهم و یازدهم حرف آخر، مسایل شیمی دهم و یازدهم حرف آخر، مفاهیم شیمی دوازدهم حرف آخر و مسایل شیمی دوازدهم حرف آخر اشاره کرد.

 

برنامه مطالعاتی حرف اخر

پکیج های عمومی برای برنامه مطالعاتی حرف اخر

موسسه حرف اخر دروس عمومی برای دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید تهیه کرده است که جزء برندترین دروس عمومی برای کنکور در کشور هستند.

درس عربی با تدریس استاد واعظی که برای دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید به صورت جامع میباشد و شامل عربی جامع حرف آخر و عربی جامع نظام جدید حرف آخر است.

دینی و زندگی

با تدریس استاد یوسفیان پور که شامل 

 1. دین و زندگی دوم حرف آخر
 2. دین و زندگی سوم حرف آخر
 3. دین و زندگی چهارم حرف آخر
 4. دین و زندگی دهم حرف آخر
 5. دین و زندگی یازدهم حرف آخر
 6. دین و زندگی دوازدهم حرف آخر

ادبیات حرف اخر

 1. قرابت معنایی
 2. تاریخ ادبیات
 3. زبان فارسی
 4. آرایه ادبی
 5. واژگان و لغات

مشاوره تخصصی حرف اخر

دانش آموزان نظام جدید و داوطلبان کنکور نظام قدیم میتوانند برای مشاوره و برنامه ریزی با شماره ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ با دپارتمان رتبه برتر حرف اخر در تماس باشند.

 1. مشاوره تخصصی
 2. مشاوره انگیزشی زیر نظر مربیان تربیتی و روانشناسان
 3. برنامه ریزی
 4. پشتیبانی
 5. ارتباط با مشاورین و دانش آموزان رتبه برتر حرف اخر

 

 

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  ۱۱ دیدگاه. Leave new

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad