برنامه مطالعاتی حرف اخر – دانلود نسخه جدید برنامه قطاری حرف آخر

برنامه مطالعاتی حرف اخر

برنامه مطالعاتی حرف اخر یا برنامه ریزی قطاری حرف اخر، یکی از آیتم های مشاوره ای موسسه حرف آخر است. برنامه ریزی، یکی از اضلاع مهم و اساسی موفقیت در کنکور را تشکیل میدهد. خیلی از داوطلبان به رغم داشتن کلیه شرایط و فرصت های لازم برای کسب رتبه، مدام از نداشتن برنامه ریزی شاکی هستند. چرا که این موضوع بسیار مهم و در موفقیت آنها تاثیر گذار است. موسسه حرف آخر در کنار تولید محتوای آموزشی و کنکوری، برای استفاده بهتر و بهینه از پکیج ها، برنامه 1000 ساعته یا قطاری را ارائه داده است. چون میدانیم که هیچ موفقیتی بدون برنامه ریزی امکانپذیر نیست. رقابت در تورنمنت سخت آزمون سراسری نیز بیش از هر فعالیت دیگری نیازمند برنامه ریزی مدون و دقیق است. بنابراین برای برتر شدن شما و کسب رتبه در حرف آخر چاره اندیشی شده است.

تلاش، انتخاب منبع مناسب و برنامه ریزی، مثلث موفقیت در کنکور را تشکیل میدهد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که این سه ضلع باید موجود و موازی هم پیش برود. چنانچه یکی از این اضلاع موجود نباشد، فرمول موفقیت شما با مشکل و شکست مواجه خواهد شد. به اندازه کافی در مقالات همین سایت راجب سه آیتم مهم موفقیت صحبت و محتوا تولید شده است. البته به صورت مختصر در ادامه این مقاله باز به آن اشاره خواهیم کرد. موسسه آخر دو ضلع مثلث موفقیت را تولید کرده است. فقط ضلع سوم، یعنی تلاش و کوشش شما باقی مانده است. برای برتر شدن باید مبارزه کنید. هیچی موفقیتی به آسانی کسب نمیشود. برای دانلود رایگان برنامه قطاری حرف آخر با ما همراه باشید.

برنامه مطالعاتی حرف اخر

برنامه مطالعاتی یا برنامه قطاری حرف آخر توسط اساتید این مجموعه جهت استفاده بهتر پکیج های حرف آخر و افزایش راندمان دانش آموزان طراحی شده است. یکی از فاکتورهای مهم در استفاده از هر منبعی، شناخت داوطلب از حجم، جلسه و تایم آن منبع است. این شناخت کلی در تدارک برنامه ریزی به داوطلب کمک زیادی میکند. شناخت و آگاهی کافی از زمان شروع و پایان منابع کنکوری باعث ایجاد چشم انداز دوره آموزش، دوره جمعبندی، مرور و تست زدن میشود. خوشبختانه یکی از ویژگی های خیلی عالی پکیج های آموزشی و کنکوری حرف آخر، زمان تدریس مناسب منابع میباشد. دانش آموزان و داوطلبان کنکوری میتوانند با اختصاص زمان بسیار مناسب و کم منابع را مطالعه کنند. در برنامه مطالعاتی حرف اخر یا برنامه قطاری چشم انداز شروع و پایان فصل مطالعه و آموزش داوطلبان به خوبی طراحی شده است.

برنامه ریزی قطاری حرف آخر بر حسب تعداد جلسات هر درس، زمان تدریس و اهمیت دروس طراحی شده است. به طو مثال زیست حرف آخر نسبت به سایر دروس تایم و تعداد جلسات بیشتری دارد. به همین جهت تعداد باکس های زیادی را در دفتر برنامه ریزی قطاری حرف آخر به خود اختصاص داه است. اما درس عربی با 14 جلسه آموزش حداقل باکس های مطالعاتی را از آن خود کرده است. این برنامه دارای ویژگی های منحصربفرد و عالی است که قدم به قدم آن را تشریح و بیشتر باز میکنیم.

ویژگی برنامه مطالعاتی حرف اخر

به مهمترین ویژگی های برنامه مطالعاتی یا برنامه قطاری حرف اخر قطاری خواهیم پرداخت. اولین حسن این برنامه، پوشش تمامی دروس به صورت موازی و در کنار هم دیگر است. یکی از مشکلات دانش آموزان و داطلبان کنکوری مطالعه همزمان تمامی دروس است. حداکثر دروس قابل مطالعه برای داوطلبان در بهترین شرایط 4 الی 5 درس بوده است. این موضوع باعث میشود که همواره نسبت به اتمام دروس منتخب و مطالعاتی سایر منابع استرس و اضطراب داشته باشند. به طور مثال یکی از دغدغه های این بوده که زیست کی تمام شود و شیمی را شروع کنیم، یا اینکه درس عربی که تمام شود و زبان را شروع کنیم. همواره احساس اضطراب اتمام منابع و شروع منبع جدید با داوطلبان بوده است. این موضوع در برنامه قطاری حرف اخر به خوبی حل شده است. میتوانید تمامی دروس را باهم مطالعه کنید.

 دومین ویژگی، برنامه ریزی حرف آخر اختصاص حداقل 450 ساعت زمان تمرین و تکرار است. برنامه 1000 ساعته حرف آخر با 450 ساعت تمرین قوی ترین برنامه برای کنکور شناخته شده است. یعنی داطلبان قبل از شروع دوره مرور و جمعبندی میتوانند زمان مناسبی را نیز به تمرین و تکرار بیشتر برای رسیدن به سطح آمادگی بیشتر بپردازند. اختصاص فرصت مناسب برای مرور در قالب ایستگاه های تست سومین حسن برنامه قطاری است. این ایستگاه های تست، فرصت کافی برای مرور مجدد مطالب مهم و فرار را ایجاد میکند. چون هر چقدر زمان آموزش و مرور کمتر و کوتاه تر باشد، میزان یادگیری بیشتر و بهتر خواهد بود. در ایستگاه های تست میتوانید برخی مطالب را مجددا مطالعه و مرور کنید. چهارمین حسن، هدایت برنامه ریزی روزانه به صورت منظم است. هر روز صبح میدانید که از کدوم درس برنامه را شروع کنید.

اهمیت برنامه ریزی در کنکور

برنامه ریزی چراغ راه و روشنایی حرکت به سوی موفقیت و دستیابی به افتخارات است. هیچ انسانی بدون برنامه ریزی به موفقیت دسترسی پیدا نکرده است. برنامه ریزی باعث انسجام فکر و توانایی در یک راستا برای برتر شدن و کسب موفقیت است. شما باید در قدم اول هدف و مقصد نهایی خودتان را مشخص کنید و با پشتکار و برنامه ریزی حرکت رو به جلو را شروع کنید. بدون برنامه ریزی هدف شما فقط یک سراب است. گاهی به آن نزدیک میشود و گاهی بسیار دور، اما هیچوقت به هدفتان نخواهید رسید. بنابراین با برنامه مطالعاتی مناسب میتوانید گام های اساسی و محکمی را برای رسیدن به هدفتان بردارید و سریع تر به موفقیت برسید.

مزایایی برنامه ریزی در کنکور

 1. انسجام فکری و عملی در رسیدن به هدف
 2. جلوگیری از اتلاف زمان
 3. کاهش زمان آموزش
 4. ایجاد انگیزه برای پیشرفت
 5. کمک به شناسایی نقاط قوت و ضعف
 6. افزایش تسلط روی منابع کنکوری

یک برنامه ریزی خوب باید چگونه باشد؟

یک برنامه ریزی خوب باید چه ویژگی های داشته باشد سوال خیلی از داوطلبان است. متاسفانه اکثریت کنکوری ها سال اخر شروع به مطالعه برای آزمون سراسری میکنند. زمان برای این دسته از داوطلبان بسیار محدود است. بنابراین دوست دارندکه برنامه ای داشته باشند تا بتوانند همه دروس را مطالعه کنند. این امر با توجه به زمان محدود داوطلبان بسیار سخت به نظر میرسد. قبل از اشتره کرده به ویژگی های یک برنامه خوب باید به این نکته اشاره کنیم، که زمانی میتوانید از برنامه کنکوری خود نتیجه عالی کسب کنید که به آن برنامه تعهد انجام داشته باشید. خیلی از داوطلبان به رغم داشتن برنامه، صرفا به دلیل عدم تعهد به انجام آن موفقیت زیادی کسب نمیکنند.

 • برنامه برحسب ضعف و توانایی داوطلب تهیه شده باشد.
 • تمامی دروس عمومی و اختصاصی یا حداقل 70 درصد دروس را پوشش دهد.
 • اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شود. 
 • دارای تنوع و انعطاف باشد تا به دلیل طولانی بودن زمان مطالعه داوطلب احساس خستگی نکند.
 • دارای مرور و رفع اشکال هفتگی باشد.
 • با در نظر گرفتن سایر برنامه داوطلب، استمرار در مطالعه حفظ شود.

برنامه قطاری حرف اخر

کنکور فرآیندی است که دارای تاریخ انقضاست و در یک تاریخ مشخص باید داوطلبان سرجلسه کنکور حاضر شوند. بنابراین زمان کافی برای تست برنامه های متنوع ندارند. خیلی از برنامه ریزی ها حرفه ای و متناسب با توانایی داوطلبان و دانش آموزان نیست از یک سو داوطلبان غرق در منابع متنوع کنکوری هستند و برای همه این منابع نمی توانند برنامه ریزی کنند و از سوی دیگر هر مشاور تحصیلی بر حسب توانایی خودش نسخه ای برای داوطلب و دانش آموز می پیچد که زیاد راهی برای پیشرفت در آن وجود ندارد.

قسمتی از فعالیت موسسه کنکوری حرف اخر، برنامه ریزی برای داوطلبان کنکور سراسری است. خیلی از دانش آموزان متاسفانه با سردرگمی و آشفتگی به دلیل عدم وجود برنامه ریزی مواجه هستند. مدام شاخه به شاخه میپرند، برنامه های متنوع را تست میکنند. اما نتیجه مطلوب را کسب نمیکنند.

برنامه مطالعاتی موسسه حرف اخر کاملا تخصصی و مدون است. نکته بسیار جالب در این برنامه این است که زمان تدریس و مطالعه هر مبحث مشخص شده است. یک مبحث ممکن است 120 دقیقه زمان بخواهد و مبحثی وجود داشته باشد که 40 دقیقه زمان نیاز داشته باشد.در برنامه مطالعاتی حرف اخر زمان اختصاص داده شده به مطالعه هر مبحث در یک درس کاملا مشخص شده است. این امر باعث میشود که مدیریت زمان و استفاده از زمان به کنترل داوطلب در بیاید.

 برنامه ریزی قطاری حرف آخر

بخش اول برنامه ریزی کنکوری حرف اخر به زمان بندی هر مبحث در هر درس اختصاص داده شده است و قسمت دوم آن برنامه ریزی قطاری است. در بخش اول به ترتیب از دروس تخصصی شروع شروع میشود. تعداد جلسات، اسم هر جلسه، زمان آموزش و تعلیم مشخص شده است. داوطلبان با بررسی  این بخش کلیات مطالعه تمامی دروس را میتوانند کسب کنند. بخش دوم برنامه قطاری، به باکس بندی مطالعاتی دروس اختصاص داده شده است. این باکس بندی برحسب تعدادجلسات دروس ایجاد شده است. دروسی مانند زیست شناسی که تعداد جلسات و تایم بیشتر دارد، بیشترین باکس مطالعاتی را به خود اختصاص داده است. 

برنامه قطاری حرف اخر

 

ویژگی های برنامه مطالعاتی حرف اخر

 1. برنامه ریزی مسجم و مرتب
 2. اختصاص زمان لازم به هر مبحث
 3. مشخص کردن زمان تدریس و زمان تعلیم هر مبحث
 4. برنامه ریزی قطاری
 5. اختصاص ایستگاه های جبرانی برای هر هفته مطالعاتی
 6. اختصاص آزمون در برنامه
 7. توزیع متناسب دروس برای مطالعه

درس ریاضی برنامه مطالعاتی حرف اخر

ریاضی برای همه گروه های آزمایشی آزمون سراسری دارای اهمیت زیادی است. در گروه تجربی؛ به رغم اینکه نسبت به زیست و شیمی دارای ضریب بسیار پایین تر است. اما به دلیل ضعف عمومی 90 درصد داوطلبان دارای تاثیر بزرگ و فراوانی است. در گروه انسانی نیز مانند تجربی به دلیل اینکه اکثریت داوطلبان قادر به حل تست های ریاضی نیستند، تاثیر بسیار قوی در کسب رتبه دارد. در گروه آزمایشی ریاضی، دارای بیشترین تست و ضریب میباشد. مهمترین درس گروه ریاضی محسوب میشود. ایراد بسیار بزرگی که به تدریس ریاضی در مدارس وارد است، این است که دانش آموزان برای یادگیری ریاضی مجبور به حفظ کردن فرمولهای متعدد هستند. همین موضوع بزرگترین ضربه و آسیب را به یادگیری ریاضی وارد کرده است.

استادمنتظری دبیر ریاضی حرف آخر، برای اولین بار در کشور، دروس محاسباتی از جمله ریاضی را کاملا مفهومی تدریس کرده است. یعنی آموزشی که ارائه میشود کمک میکند بدون حفظ فرمول مفاهیم ریاضی را بگیرید. در همه نظام های آموزشی دنیا، به همین سبک، تدریس ریاضی ارائه میشود. در برنامه ریزی قطاری بر حسب پیش نیاز بودن مباحث، جلسه و زمان آموزش هر بخش از ریاضی طراحی شده است.

برنامه مطالعاتی حرف اخر

درس زیست در برنامه مطالعاتی حرف اخر

برای گروه تجربی زیست شناسی مهمترین درس محسوب میشود. داوطلبانی که بخواهند رتبه برتر شوند. باید درصد بالای در زیست شناسی کسب کنند. زیست شناسی پای ثابت برنامه ریزی داوطلبان کنکوری است. اما با این وجود به دلیل مفهومی و ترکیبی بودن تست های آزمون سراسری توانایی کسب درصد بالا را ندارند. اینکه موسسات دیگر چگونه زیست را تدریس میکنند و یا اینکه چرا مدارس توانایی لازم برای آموزش زیست را ندارند به مقالات دیگر واگذار میکنیم. برای درک مفهومی و شهودی زیست شناسی از جدید ترین روش های آموزشی استفاده کرده ایم. یعنی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری میتوانند انچه در زیست شناسی موجود است، به عینه مفهومی دریافت کنند. یک آزمایشگاه زیست شناسی بی نظیر برای یادگیری مهمترین درس کنکور تجربی  ایجاد کرده ایم.

در برنامه مطالعاتی حرف اخر برای زیست شناسی، مدت زمان تدریس یا آموزش، زمان پیشنهادی برای مطالعه، مطالعه کتاب کار و جزوه الگو تا رتبه مشخص شده است. دانش اموزان باید مقدمتا پکیج را مطالعه کننند. در قدم دوم کتاب کار تکمیل میشود. برای قدم سوم الگو تا رتبه و مطالعه کتاب درسی در نظر گرفته شده است.

 زیست یازدهم حرف آخر، ژنتیک حرف اخر و سایر مجموعه زیست شناسی حرف آخر نمونه های بی نظیر آموزش زیست است. که توسط بهترین مدرسان و روش های جدید آموزشی ارائه شده است.

برنامه مطالعاتی حرف اخر

درس شیمی در برنامه مطالعاتی حرف اخر

دکتر شیروانی مدرس شیمی حرف اخر، شیمی در در دو بخش جداگانه مسایل و مفاهیم تدریس کرده است. چون این دو بخش مجزا از همدیگر هستند.در بخش مسایل از سه الگوی کاربردی و علمی استفاده شده که نیاز به استفاده از فرمول را به کلی کنار گذاشته است. با این سه الگو بدون موازنه و نوشتن واکنش ها میتوانید درصد بسیار بالا در مسایل شیمی کسب کنید. دربرنامه مطالعاتی حرف اخر برای دانش آموزان نظام قدیم جلسات فرد به مفاهیم اختصاص داده شده و جلسات زوج به مسایل اختصاص داده شده است. اما شیمی برای دانش آموزان نظام جدید به صورت ترکیبی برنامه ریزی شده شده است.

 

برای نمونه میتوان به مسائل شیمی حرف آخر، مفاهیم شیمی دهم حرف آخر، مفاهیم شیمی یازدهم حرف آخر، مفاهیم شیمی دوازدهم حرف آخر و مسایل شیمی دوازدهم حرف آخر اشاره کرد.

 

برنامه مطالعاتی حرف اخر

پکیج های عمومی برای برنامه مطالعاتی حرف اخر

موسسه حرف اخر دروس عمومی برای دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید تهیه کرده است که جزء برندترین دروس عمومی برای کنکور در کشور هستند.

درس عربی با تدریس استاد واعظی که برای دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید به صورت جامع میباشد و شامل عربی جامع حرف آخر و عربی حرف آخر است.

دینی و زندگی

با تدریس استاد یوسفیان پور که شامل

 1. دین و زندگی دوم حرف آخر
 2. دین و زندگی سوم حرف آخر
 3. دین و زندگی چهارم حرف آخر
 4. دین و زندگی دهم حرف آخر
 5. دین و زندگی یازدهم حرف آخر
 6. دین و زندگی دوازدهم حرف آخر

ادبیات حرف اخر

 1. قرابت معنایی
 2. تاریخ ادبیات
 3. زبان فارسی
 4. آرایه ادبی
 5. واژگان و لغات

مشاوره تخصصی حرف اخر

دانش آموزان نظام جدید و داوطلبان کنکور نظام قدیم میتوانند برای مشاوره و برنامه ریزی با شماره 09106620394 و 09120085450 با دپارتمان رتبه برتر حرف اخر در تماس باشند.

 1. مشاوره تخصصی
 2. مشاوره انگیزشی زیر نظر مربیان تربیتی و روانشناسان
 3. برنامه ریزی
 4. پشتیبانی
 5. ارتباط با مشاورین و دانش آموزان رتبه برتر حرف اخر

 

11 نظر در “برنامه مطالعاتی حرف اخر – دانلود نسخه جدید برنامه قطاری حرف آخر

 1. فرهاد گفت:

  ممنون از زحمات شما

  1. تیم رتبه برتر حرف آخر گفت:

   خواهش میکنم دوست عزیز- موفق وموید باشید.

 2. محمدی گفت:

  امکان مشاوره حضوری هم هست؟

  1. تیم رتبه برتر حرف آخر گفت:

   سلام بله
   جهت هماهنگیبا شماره 09106620394 تماس حاصل فرماید

  2. تیم رتبه برتر حرف آخر گفت:

   سلام بله با شماره 09106620394 تماس حاصل فرماید

 3. kamarn گفت:

  چطوری میتونم برنامه مطالعاتی بگیرم؟باید ثبت نام کنم؟؟؟؟

  1. تیم رتبه برتر حرف آخر گفت:

   سلام
   با شماره 09106620394 تماس حاصل فرماید.

 4. منا مرادی گفت:

  سلام..برنامه قطاری که تابستون قبل ازش رونمایی شد برای یازدهمی هایی بودن که میخواستن برن دوازدهم وهنوز کتابهای دوازدهم نیومده بود…الان حرف اخر برای دانش آموزایی که امسال کنکور نظام جدید دادن و میخوان برای کنکور سال دیگه شرکت کنن برنامه ریزی جدیدی داره یا باید طبق همون برنامه عمل کنن؟؟

  1. تیم رتبه برتر حرف آخر گفت:

   با سلام
   موسسه برای کنکور 99 برنامه جدید دارد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09106620394 تماس حاصل فرماید

 5. آرمان گفت:

  سلام
  برنامه ریزی برای دانش آموزان توسط مشاور است یا خود موسسه ؟

  1. تیم رتبه برتر حرف آخر گفت:

   سلام
   موسسه تعداد جلسات و تایم هر درس را مشخص کرده است اما برنامه ریزی توسط مشاور انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *