برنامه ۱۰۰۰ ساعت – برنامه ۱۰۰۰ ساعته حرف آخر- برنامه هزار ساعته حرف آخر

برنامه-1000-ساعت

خیلی از داوطلبان و دانش آموزان در مورد برنامه ۱۰۰۰ ساعت حرف آخر سوال دارند. تشریح بیشتر این برنامه میتواند پاسخگوی خیلی از سوالات باشد. با توجه به اهمیت برنامه ریزی در کنکور و مطالعه، موسسه حرف آخر برای افزایش راندمان و کمک به رفع مشکلات آموزشی دانش آموزان برای پکیج های دروس اختصاصی و عمومی اقدام به برنامه ریزی کرده است. این برنامه منطبق بر پکیج های آموزشی است.  که در ادامه به تشریح بیشتر آن خواهیم پرداخت. 

اهمیت برنامه ریزی

یکی از مشکلات مطالعاتی که خیلی بین دانش آموزان و داوطلبان کنکوری شایع است، عدم وجود برنامه ریزی است. برنامه ریزی مدون و حرفه ای باعث هدایت انرژی و انگیزه داوطلب برای تسلط بیشتر روی منابع درسی میشود. سردرگمی، بی انگیزه بودن، عدم شناخت نقاط  قوت و ضعف و تلاش های ناپیوسته نتیجه عدم وجود برنامه ریزی است. برنامه ریزی امری مهارتی برای رسیدن به هدف است. همه انسان های موفق برای رسیدن به اهدافشان همواره از برنامه ریزی بهره مند بوده اند. برای کسب رتبه برتر تعیین هدف، کافی نیست. باید مسیر راه را با برنامه ریزی هموار کرد تا بتوانید به هدف خود برسید.

توجه به نکات مهم در برنامه ریزی

در برنامه ریزی باید به نکات مهم و ریزی توجه داشته باشید تا بتوانید موفقیت خود را رقم بزنید. داوطلبان و دانش آموزان احساس میکنند که با صرف نوشتن برنامه ریزی میتوانند به اهداف خود برسند. عدم شناخت واقعیت های شخصیتی و توانایی های فردی مشکل اساسی و اولیه دانش آموزان است. 

 • عمل به اجرای برنامه ریزی مهمترین بخش در اجرای برنامه است. بدون عمل و تعهد به انجام، برنامه ریزی فاقد هر گونه ارزشی است.
 • مشخص کردن نقاط ضعف و قوت میتواند دراولویت بندی های شما موثر باشد. بسیاری از دانش آموزان در حین نوشتن برنامه ریزی از مواجه شدن با ضعف ها خود واهمه دارند و این امر به بی تعهدی نسبت به اجرای برنامه می انجامد.
 • برنامه ریزی نیازمند توجه به زمان اختصاص داده شده به مطالعه است. چنانچه بازه زمانی طولانی(۲ سال) تا کنکور دارید، ساعت کم برای مطالعه توجیه پذیر است. اما در بازه زمانی کوتاه، به ویژه برای دانش آموزان سال دوازدهم حداقل مطالعه باید ۸ ساعت باشد. و بر اساس این زمان برنامه ریزی را انجام داد.
 • نظم کاری در اجرای برنامه مطالعاتی بسیار مهم است. داشتن خواب منظم، مدیریت زمان های تلف شده و انجام اولویت های مهم در پیشبرد برنامه ریزی مطالعاتی به شما کمک میکند.

برنامه ۱۰۰۰ ساعت حرف آخر

برنامه ۱۰۰۰ ساعت حرف آخر چیست؟ بسیاری از منابع کنکوری که در اختیار داوطلبان قرار میگیرد فاقد برنامه ریزی است. افزودن کمک کنکوری ها، به لیست منابع داوطلبان بدون برنامه ریزی، باعث سردرگمی بیشتر داوطلبان خواهد شد. موسسه حرف آخر برای افزایش راندمان و مطالعه مفید داوطلبان، برای پکیج های اختصاصی و عمومی برنامه ریزی مکتوب ارائه کرده است.  برنامه ۱۰۰۰ ساعت حرف آخر توسط اساتید مجموعه ارائه شده است. این برنامه شامل تعداد جلسات و زمان مطالعه برای هر جلسه است. مجموعه ساعات آموزش ۶۰۰ ساعت میباشد که با اختصاص ۴۰۰ ساعت برای مرور و تکرار به ۱۰۰۰ ساعت افزایش پیدا کرده است. بنابراین برنامه ۱۰۰۰ ساعت شامل ۶۰۰ ساعت آموزش و ۴۰۰ ساعت مرور و تکرار میباشد.

 در پکیج مشاوره و برنامه ریزی حرف آخر، راهنمای استفاده بهتر از پکیج ها توسط کلیه اساتید ارائه شده است. اساتید نحوه مطالعه،زمان اختصاصی برای هر درس و راهکارهای بهتر مطالعه را ارائه کرده اند. بر حسب زمان تدریس و باکس های مطالعاتی، روند یادگیری و آموزش داوطلبان به صورت برنامه قطاری ارائه شده است. به طور مثال درس شیمی با توجه به حجم کتب درسی، تدریس و آموزش تست زنی ۱۱۴ باکس از برنامه قطاری را به خود اختصاص داده است در حالی که عربی با ۲۷ ساعت تدریس ۱۷ جلسه را به خود اختصاص داده است. 

ایستگاه جبرانی در برنامه ۱۰۰۰ ساعت حرف آخر

همانگونه که اشاره شد برنامه ۱۰۰۰ ساعته، دارای ۴۰۰ ساعت مرور و جمعبندی مطالب مهم است. بخش مرور در قالب ایستگاه های جبرانی در برنامه هزار ساعته ارائه شده است. بعد از مطالعه یک الی دو هفته از برنامه قطاری، ایستگاه جبرانی برای جمعبندی و مرور مطالب مهم اختصاص داده است است.

آزمونهای اختصاصی در برنامه ۱۰۰۰ ساعت حرف آخر

حل تست بیشتر برای تمرین و تکرار دغدغه خیلی از داوطلبان و دانش آموزان است. در همه محصولات آموزشی حرف آخر برای هر مبحث در پایان تدریس تست های سراسری و تالیفی اختصاص داده شده است اما با این وجود باز در برنامه ۱۰۰۰ ساعت برای تمرین بیشتر آمونهای اختصاصی حرف آخر با پاسخنامه تصویری و تدریس مجدد سوالات اختصاص داده شده است که این آزمونها براساس پیشرفت در برنامه و برای مرور مجدد تعیین شده است.

سوال متداول در مورد برنامه هزار ساعته حرف آخر

فرق برنامه ۱۰۰۰ ساعته با ۴ ماهه چیه؟

برنامه ۱۰۰۰ ساعته یا ۴ ماهه یک برنامه با دو اسم متفاوت هستند. داوطلبان و دانش اموزان با اختصاص ۸ ساعت مطالعه در روز میتوانند برنامه هزار ساعته را در مدت ۴ ماه به اتمام برسانند.

برنامه ۲ ماهه همان برنامه ۱۰۰۰ هزار ساعته است؟

برنامه ۲ ماه، برای پروژه ۶۰۴۰ ویژه دانش آموزان سال دوازدهم و پشت کنکوری هاست. در ماههای پایانی کنکور برای مرور و جمعبندی مطالب مهم ارائه میشود.

آیا برنامه هزار ساعته رایگان است؟

بله رایگان است و همراه پکیج ها برای دانش آموزان ارسال میشود.

پکیج های نظام جدید حرف آخر

کلیه دروس عمومی و اختصاصی پایه دهم تا دوزادهم رشته های تجربی و ریاضی با جدید ترین روش های آموزشی به صورت کاملا مفهومی و شهودی تدریس شده است. استفاده از فن آوری پویانمایی در تدریس برای اولین بار در آموزش و تدریس دروس کنکوری در کشور، زمینه درک بهتر مطالب را برای دانش آموزان فراهم ساخته است. این روش ها به کاهش حجم تدریس و یادگیری سریع کمک کرده است. به طور مثال کلیه جزئیات مهم زیست شناسی، با تکنیک پویانمایی کاملا مفهومی تدریس شده است. اثر گذاری آموزش شهودی بر حافظه تصویری و بلند مدت یادگیری را بسیار تسریع و فراموش کردن مطالب و نیاز به مرورهای مجدد را منفی کرده است. 

شیمی دهم و یازدهم(مفاهیم)

مسایل دهم و یازدهم(مسایل)

زیست دهم

زیست یازدهم

زیست دوازدهم

فیزیک دهم

فیزیک یازدهم

فیزیک دوازدهم

عربی جامع

دینی دهم

ارتباط با ما

دانش آموزان و داوطلبان عزیز برای کسب مشاوره رایگان از دپارتمان رتبه برتر و سفارش پکیج های آموزشی و کنکوری حرف آخر میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ و ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرماید. مشاورین ارشد ما در دپارتمان رتبه برتر حرف آخر پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad