بهترین دی وی دی های زیست

امروز میخواهیم بهترین دی وی دی های زیست را خدمت شما دانش آموزان و داوطلبان کنکور معرفی کنیم. چون درس زیست شناسی مهمترین درس رشته تجربی است که در کسب رتبه و رشته در زیر گروه اول تجربی مانند پزشکی، دندان پزشکی و داور سازی بسیار تاثیر گذار است.

بر این اساس میخواهیم ابتدا از اهمیت زیست و تاثیر آن در کسب رتبه برتر و همچنین شیوه های اشتباه مطالعه زیست توضیح بدهیم و سپس بهترین دی وی دی های زیست را معرفی کنیم.

اهمیت زیست شناسی در کنکور

درس زیست شناسی مهمترین درس گروه تجربی برای کنکور سراسری است. هر سال ۵۰ تست از زیست شناسی در آزمون سراسری طرح میشود که هر سوال دارای ضریب ۴ است. آنچه که باعث اهمیت سوالات زیست شناسی شده است طرح ترکیبی و مفهومی بودن سوالات است. این مهم باعث شده که خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور با اختصاص وقت زیاد، باز نتوانند درصد خوبی در زیست شناسی کسب کنند.آمارهای کنکور سال های اخیر نشان می دهد که فقط ۷ درصد از داوطلبان کنکوری قادرند که تست های زیست شناسی در آزمون های سراسری را بالای ۵۰ درصد بزنند. این امر حاکی ازآن است که دوستان کنکوری علیرغم مطالعه و اختصاص زمان زیاد به درس زیست شناسی، اما به دلیل عدم تسلط کافی و عدم درک مفهومی این درس، قادر به زدن درصد بالا نیستند.

مشکل کار کجاست؟؟؟

مشکل ارتباط برقرار کردن دانش آموزان با درس زیست تنها مختص دانش آموزان ایران نیست، بلکه این مشکل در خیلی از کشورهای جهان، بخصوص در کشورهای جهان سوم به دلیل عدم دسترسی به ابزارهای آموزشی بهتر، عدم درک درست مشکل و نبودن خلاقیت و نوآوری در آموزش در درس زیست شناسی، وجود دارد. در مطالعه ای در کشور ترکیه در سال ۲۰۱۲ مشخص شد دانش آموزان در زمینه مباحثی مانند تقسیم سلولی، ژنتیک، هورمون ها، تنفس هوازی و چرخه عناصر مشکل دارند که نگرش منفی دانش آموزان نسبت به موضوع درس و عدم وجود ابزارهای بادگیری مناسب در این زمینه، مانع یادگیری و اصلاح مشکلات درسی دانش آموزان در درس زیست شناسی شده است. و یا اینکه در سال ۲۰۰۷ در آفریقای جنوبی در مطالعه ای روی تعدادی از دانش آموزان در بحث فهم ژنتیک مشخص شد که دانش آموزان فهم درستی از نقش ژن در سلول ندارند.

راهکار مناسب برای یادگیری مفهومی زیست شناسی چیست؟؟

امروزه تمام مربیان آموزشی، مدرسان و اساتید بر تاثیر آموزش تصویری و پویانمایی در پیشرفت تحصیلی و یادگیری اتفاق نظر دارند. روش پویانمایی از جمله روش های است که زمینه درک مفهومی برای درس زیست شناسی را فراهم میکند دانش آموزان و داوطلبان کنکور با تصاویر سه بعدی و انیمیشن تمام جزئیات بافت های جانوری، انسانی و گیاهی را از نزدیک میبینند. به نوعی یک آزمایشگاه زیست شناسی مجازی در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت که میتوانند به صورت مفهومی و شهودی تمام جزئیات را درک کنند.

از سوی دیگر روش پویانمایی باعث تقویت حافظه بلند مدت میشود که این حافظه برخلاف حافظه کوتاه مدت، ماندگاری مطالب در آن زیاد است. و دانش آموزان و داوطلبان دیگر نگران فراموشی مطالب خوانده شده نیستند.

بهترین دی وی دی های زیست

خوشبختانه موسسه حرف آخر به عنوان تنها موسسه پیشتاز در زمینه نوآوری آموزشی و تدریس به شیوه پویانمایی در کشور تا به امروز توانسته بسیار عالی در این زمینه ظاهر شود. علت این امر هم درک تغییر و تحولات سوالات کنکوری و نیاز به تغییرات ساختاری در آموزش است. تمام دروس عمومی و تخصصی رشته های تجربی و ریاضی در مجموعه حرف آخر به صورت پویانمایی و الگو محور تدریس شده است. که در اینجا قصد داریم شیوه تدریس زیست شناسی حرف آخر را بیشتر باز کنیم و به آن بپردازیم. تحقیقات نشان داده میزان یادگیری فعال و توانایی حل مسئله در دانش آموزانی که در آموزش از مالتی مدیا و آموزش تصویری استفاده می کنند  بهتر از دانش آموزانی است که تنها متن نوشتاری را مطالعه می نمایند. استفاده و اضافه کردن تصاویر مرتبط به کلمات درسی میتواند به درگیر شدن یادگیرنده و یادگیری فعال او کمک کند.

شیوه تدریس زیست شناسی حرف آخر

در زیست شناسی حرف آخر تمام مباحث به ترتیب سال تحصیلی به صورت کاملا تصویری و با روش پویانمایی تدریس شده است. دانش آموزان و داوطلبان کنکور با روش کاملا مفهومی و شهودی میتوانند مباحث را یادبگیرند بدون اینکه نیازی به حفظ کردن مطالب درسی باشد. تحلیل خط به خط به کتاب با روش پویانمایی باعث میشود عملکرد شما برای حل سوالات ترکیبی زیست شناسی افزایش پیدا کند. شبیه سازی و آموزش انیمیشنی از پیچیدگی یادگیری در دنیای واقعی می کاهد به نحوی که دانش آموزان می توانند فرصت تسلط بر مهارت هایی را بدست بیاورند که در دنیای واقعی امکان کسب آن وجود ندارد. همچنین دانش آموزان به وسیله شبیه سازی و آموزش انیمیشنی می توانند رفتارهای اصلاح گرانه­ی ضروری را نه تنها با شنیدن به صورت شفاهی، بلکه با تمام حواس خود یاد بگیرند.

 

بهترین دی وی دی های زیست

سایر ویژگی های زیست شناسی حرف آخر

 • برانگیختن انگیزه
 • ایجاد زمینه یادگیری
 • ایجاد داربست ذهنی و درک کلی از مفاهیم
 • تعریف کلی یا جزئی برای ویژگی ها
 • گسترش موضوع اصلی
 • ایجاد دیدگاه های فردی
 • تقویت متن با ایجاد ارتباط و انسجام
 • ارتقای خلاقیت
 • آموزشی مفهومی و شهودی
 • تقویت حافظه بلند مدت

امیدوارم توانسته باشیم با توضیحات کافی و با دلایل موجه بهترین دی وی دی های زیست را خدمت شما دانش آموزان عزیز معرفی کرده باشیم.

پکیج های زیست شناسی حرف آخر

زیست سال دوم نظام قدیم

زیست سال سوم نظام قدیم

زیست پیش نظام قدیم

زیست گیاهی نظام قدیم

زیست جانوری و انسانی نظام قدیم

زیست دهم نظام جدید

زیست یازدهم نظام جدید

زیست دوازدهم نظام جدید

زیست گیاهی نظام جدید

ژنتیک نظام جدید

دانش آموزان و داوطلبان عزیز می تواند جهت مشاوره و ارتباط با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر با شماره ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرمایند.

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad