بهترین پکیج زیست شناسی کنکور

بهترین پکیج زیست شناسی کنکور باید چه ویژگی های داشته باشد؟ معیار بهترین پکیج آموزشی زیست کنکور چیست؟ سوالاتی از این قبیل همواره پرسش دانش آموزان و داوطلبان کنکوری بوده است. تعدد منابع در بازار کنکور باعث شده تا داوطلبان در انتخاب بهرتین پکیج زیست کنکور با مشکلاتی مواجه شوند. اگر چه تعدد منابع در انتخاب گزینه های زیادی را پیش روی داوطلبان قرار داده است. اما بزرگترین آسیب آن انتخاب بهترین منبع است. زمانی طلایی کنکور بسیار محدود و فرار و زمان آزمون و خطا ریسک بالای دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دی وی دی زیست نظام جدید آشنا کنیم تا آگاهانه و با آسودگی برای کسب درصد بالا در سرنوشت سازترین درس گروه تجربی تلاش کنید.

گاها داوطلبان شاکی هستند که به رغم اختصاص زمان کافی برای مطالعه زیست شناسی نمیتوانیم درصد بالای کسب کنیم.  تنها جواب ممکن برای این دسته از داوطلبان، انتخاب منبع مناسب میباشد. کسب مهارت در تست زدن و دریافت درصد بالا نیازمند دریافت آموزش قوی میباشد. شما نمیتوانید بدون کسب مهارت و آموزش، موفقیت کسب کنید. مثلث موفقیت در آزمون سراسری از سه ضلع تلاش، منابع مناسب و برنامه ریزی تشکیل شده است. انتخاب پکیج خوب برای کنکور تاثیر مستقیم و قوی در تلاش و برنامه ریزی دارد. عدم راندمان مناسب به دلیل منابع  ضعیف باعث کاهش تلاش به دلیل نا امید و یاس میشود. همین موضوع بر برنامه ریزی نیز تاثیر گذار است. داوطلب دچار تشویش ذهنی و آشفتگی میشود. 

بهترین پکیج زیست شناسی کنکور

بررسی سوالات زیست شناسی چند سال اخیر به خوبی نشان میدهد که تست ها به شدت مفهومی و ترکیبی طراحی میشود. نگاهی هم برمنابع مختلف درس زیست شناسی در بازار کنکور نشان میدهد که به این دو نکته مهم در تست های زیست کنکور توجه نشده است. هنوز آموزش و سبک سنتی تدریس بر منابع زیست حاکم است. داوطلبان برای یادگیری مباحث متکی بر حفظ کردن مفاهیم هستند. هیچ گونه درک بصری از مطالب درسی ندارند. بعد از مدت کوتاهی به دلیل ماهیت اشتباه آموزش و درگیر کردن یادگیری با حافظه کوتاه مدت، دچار فراموشی مطالب میشوند. این موضوع انرژی زیادی از داوطلبان صرف میکند. چون به آنها القاء میشود که توانایی لازم و کافی برای یادگیری زیست و کسب رتبه برتر را ندارند.

مطالعه های مجدد و بدون فایده زیست شناسی، تلاش داوطلب را وارد سیکل فرسایشی میکند که نتیجه آن قبول شکست قبل از موعود آزمون سراسری است. این تنها بخشی از انتخاب اشتباه منبع میباشد. بنابراین اگاهانه و درست منبع خود را انتخاب کنید. در بین دروس گروه تجربی، زیست شناسی از اهمیت زیادی برخوردار است. غفلت از آن کلیه زحمات و تلاش شما را با تهدید مواجه میکند.

اهمیت زیست شناسی در کنکور

درس زیست شناسی مهمترین درس گروه تجربی برای کنکور سراسری است. هر سال 50 تست از زیست شناسی در آزمون سراسری طرح میشود که هر سوال دارای ضریب 4 است. آنچه که باعث اهمیت زیست شناسی شده است طرح ترکیبی و مفهومی بودن سوالات است. این مهم باعث شده که خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور با اختصاص وقت زیاد، باز نتوانند درصد خوبی در زیست شناسی کسب کنند.آمارهای کنکور سال های اخیر نشان می دهد که فقط 7 درصد از داوطلبان کنکوری قادرند که تست های زیست شناسی در آزمون های سراسری را بالای 50 درصد بزنند. این امر حاکی ازآن است که دوستان کنکوری علیرغم مطالعه و اختصاص زمان زیاد به درس زیست شناسی، اما به دلیل عدم تسلط کافی و عدم درک مفهومی این درس، قادر به زدن درصد بالا نیستند.

تعداد تست های زیاد، ضریب بالا و ضعف عمومی داوطلبان بر اهمیت این درس و تاثیر آن افزوده است. از آنجای که همه داوطلبان خواهان و مشتاق قبولی رشته های پزشکی و پیرا پزشکی هستند؛ کسب درصد بالا در زیست، شانس قبولی و رسیدن به آرزوهای آنها را افزایش میدهد. سالهای قبل از 1394 تست ها به طور مستقیم از کتاب طرح میشدند. اما هم اکنون تست های کاملا مفهومی هستند. اقلیت بسیار کمی از داوطلبان توانایی کسب درصد بالا را دارند

مشکل کار کجاست؟؟؟

مشکل ارتباط برقرار کردن دانش آموزان با درس زیست تنها مختص دانش آموزان ایران نیست، بلکه این مشکل در خیلی از کشورهای جهان، بخصوص در کشورهای جهان سوم به دلیل عدم دسترسی به ابزارهای آموزشی بهتر، عدم درک درست مشکل و نبودن خلاقیت و نوآوری در آموزش در درس زیست شناسی، وجود دارد. در مطالعه ای در کشور ترکیه در سال 2012 مشخص شد دانش آموزان در زمینه مباحثی مانند تقسیم سلولی، ژنتیک، هورمون ها، تنفس هوازی و چرخه عناصر مشکل دارند که نگرش منفی دانش آموزان نسبت به موضوع درس و عدم وجود ابزارهای بادگیری مناسب در این زمینه، مانع یادگیری و اصلاح مشکلات درسی دانش آموزان در درس زیست شناسی شده است. و یا اینکه در سال 2007 در آفریقای جنوبی در مطالعه ای روی تعدادی از دانش آموزان در بحث فهم ژنتیک مشخص شد که دانش آموزان فهم درستی از نقش ژن در سلول ندارند.

راهکار مناسب برای یادگیری مفهومی زیست شناسی چیست؟؟

امروزه تمام مربیان آموزشی، مدرسان و اساتید بر تاثیر آموزش تصویری و پویانمایی در پیشرفت تحصیلی و یادگیری اتفاق نظر دارند. روش پویانمایی از جمله روش های است که زمینه درک مفهومی برای درس زیست شناسی را فراهم میکند دانش آموزان و داوطلبان کنکور با تصاویر سه بعدی و انیمیشن تمام جزئیات بافت های جانوری، انسانی و گیاهی را از نزدیک میبینند. به نوعی یک آزمایشگاه زیست شناسی مجازی در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت که میتوانند به صورت مفهومی و شهودی تمام جزئیات را درک کنند.

از سوی دیگر روش پویانمایی باعث تقویت حافظه بلند مدت میشود که این حافظه برخلاف حافظه کوتاه مدت، ماندگاری مطالب در آن زیاد است. دانش آموزان و داوطلبان دیگر نگران فراموشی مطالب خوانده شده نیستند. برای همه ما اتفاق افتاده که حادثه، تصاویر و اتفاقی سالهای سال در ذهنمان باقی مانده و پاک نشده است. این موضوع همان تاثیر تصویر در حافظه بلند مدت است. حرف آخر این روش برای تدریس زیست استفاده کرده تا دانش آموزان یکبار برای همیشه مطالب را یاد بگیرند و مدام سراغ مرورهای خسته کننده و تکراری نروند. اگر منابع متعدد بازار کنکور در 10 سال اخیر را برسی کنید متوجه خواهید شد که مدرسان و مولفان کوچکترین زحمت را به خود برای ایجاد روش جدید در تدریس و آموزش زیست شناسی نداده اند. منابع مختلفی چاپ و تکثیر شده اما فاقد هر گونه نوآوری است. 

بهترین دی وی دی های زیست

خوشبختانه موسسه حرف آخر به عنوان تنها موسسه پیشتاز در زمینه نوآوری آموزشی و تدریس به شیوه پویانمایی در کشور تا به امروز توانسته بسیار عالی در این زمینه ظاهر شود. علت این امر هم درک تغییر و تحولات سوالات کنکوری و نیاز به تغییرات ساختاری در آموزش است. تمام دروس عمومی و تخصصی رشته های تجربی و ریاضی در مجموعه حرف آخر به صورت پویانمایی و الگو محور تدریس شده است. که در اینجا قصد داریم شیوه تدریس زیست شناسی حرف آخر را بیشتر باز کنیم و به آن بپردازیم. تحقیقات نشان داده میزان یادگیری فعال و توانایی حل مسئله در دانش آموزانی که در آموزش از مالتی مدیا و آموزش تصویری استفاده می کنندبهتر از دانش آموزانی است که تنها متن نوشتاری را مطالعه می نمایند. استفاده و اضافه کردن تصاویر مرتبط به کلمات درسی میتواند به درگیر شدن یادگیرنده و یادگیری فعال او کمک کند.

حرف آخر نیز این مهم را به خوب درک کرده است. برای اولین بار در کشور در تدریس کلیه دروس از ابتدایی تا کنکور از تکنولوژی پویا نمایی استفاده کرده است. این زمینه ایجاد شده تا دانش آموزان و داوطلبان کنکوری بتوانند به صورت شهودی و بصری محتوای کتاب را درک کنند. دروس کنکوری که از اهمیت ویژه ای برخودار است. اتکاء به روش های سنتی تدریس و آموزش مانند حفظ کردن مطالب راهکار مناسبی برای یادگیری نیست. بنابراین با تکنولوژی های جدید آموزشی امکان یادگیری سریع و مفهومی در حرف آخر فراهم شده است.

شیوه تدریس زیست شناسی حرف آخر

در زیست شناسی حرف آخر تمام مباحث به ترتیب سال تحصیلی به صورت کاملا تصویری و با روش پویانمایی تدریس شده است. دانش آموزان و داوطلبان کنکور با روش کاملا مفهومی و شهودی میتوانند مباحث را یادبگیرند بدون اینکه نیازی به حفظ کردن مطالب درسی باشد. تحلیل خط به خط به کتاب با روش پویانمایی باعث میشود عملکرد شما برای حل سوالات ترکیبی زیست شناسی افزایش پیدا کند. شبیه سازی و آموزش انیمیشنی از پیچیدگی یادگیری در دنیای واقعی می کاهد به نحوی که دانش آموزان می توانند فرصت تسلط بر مهارت هایی را بدست بیاورند که در دنیای واقعی امکان کسب آن وجود ندارد. همچنین دانش آموزان به وسیله شبیه سازی و آموزش انیمیشنی می توانند رفتارهای اصلاح گرایانه­ ی ضروری را نه تنها با شنیدن به صورت شفاهی، بلکه با تمام حواس خود یاد بگیرند.

آزمایشگاه زیست شناسی با روش پویا نمایی برای درک بهتر زیست شناسی فراهم شده است. در حالت عادی و سبک موجود تدریس در مدارس، دانش آموزان و داوطلبان کنکوری تصور خارجی از مطالب زیست شناسی ندارند.اما دی وی دی های زیست شناسی حرف آخر بر اساس روش های علمی و جدید، ارائه شده تا داوطلبان بتوانند زبان کتاب و آموزش را به خوبی بفهمند. در این پکیج ها دو اصل مهم در تست های زیست کنکور، به کار گرفته شده است. اصل اول تدریس مفهومی است. بررسی تست های آزمون سراسری به خوبی این موضوع را روشن میکند که طراحان تست ها سعی در طراحی تست های مفهومی دارند به همین جهت منبع کنکوری نیز باید همین موضوع را پوشش دهد. اصل دوم تدریس ترکیبی است. چون خیلی از تست های زیست شناسی به صورت ترکیبی طراحی شده است.

سایر ویژگی های زیست شناسی حرف آخر

  • برانگیختن انگیزه
  • ایجاد زمینه یادگیری
  • ایجاد داربست ذهنی و درک کلی از مفاهیم
  • تعریف کلی یا جزئی برای ویژگی ها
  • گسترش موضوع اصلی
  • ایجاد دیدگاه های فردی
  • تقویت متن با ایجاد ارتباط و انسجام
  • ارتقای خلاقیت
  • آموزشی مفهومی و شهودی
  • تقویت حافظه بلند مدت

امیدوارم توانسته باشیم با توضیحات کافی و با دلایل موجه بهترین دی وی دی های زیست را خدمت شما دانش آموزان عزیز معرفی کرده باشیم.

ارتباط با ما

دانش آموزان و داوطلبان عزیز می تواند جهت مشاوره و ارتباط با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر با شماره 09106620394 و 09120085450 تماس حاصل فرمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *