حمایت خانواده از داوطلب کنکوری – ضرورت توجه به داوطلب

حمایت خانواده از داوطلب کنکوری

کارشناسان و مربیان آموزشی حمایت خانواده از داوطلب کنکوری را مهمترین آیتم موفقیت دانش آموزان و داوطلبان در آزمون سراسری میدانند. حمایت خانواده از داوطلب کنکوری از ابعاد مختلف دارای اهمیت زیادی است که در این مقاله به بررسی و تاثیر گذاری این مهم خواهیم پرداخت.

 

تماس با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر 09106620394 – 09100584851

حمایت خانواده از داوطلب کنکوری

آگاهی بیشتر خانواده ها نسبت به دهه های گذشته در ارتباط با آموزش و تحصیل باعث شده که خیلی از خانواده ها برخلاف گذشته از کنار تحصیل فرزندان و دانش آموزانشان به راحتی نگذرند. اهمیت گرایش های پزشکی در رشته تجربی و از سوی دیگر عدم وجود بازار کار در سایر گرایش ها و رشته های فنی باعث شده که توجه خانواده ها به قبولی داوطلبان در زیرگروه های اول تجربی معطوف شود. همانگونه که پیش تر اشاره شد حمایت خانواده از داوطلب کنکوری از چند بعد روی موفقیت آنها تاثیر گذار است که به مهترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 

حمایت خانواده از داوطلب کنکوری

تعیین هدف

تاثیر اولیه اولیه حمایت خانواده در تعیین و مشخص کردن هدن بسیار نمود پیدا میکند. اکثریت داوطلبان کنکور علیرغم علاقه و تلاش برای موفقیت در آموزن سراسری، متاسفانه فاقد هدف و به صورت خود جوش و مقطعی برنامه را پیش خواهند برد. بعد از فروکش کردن هیجانات کنکوری و غلبه روزمرگی، داوطلب انگیزه و انرژی خود را از دست خواهد داد. حمایت و همدلی خانواده نسبت به آینده کاری داوطلب باعث مشخص شدن هدف و روشن شدن مسیر موفقیت خواهد شد.

 

تماس با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر 09106620394 – 09100584851

تلاش و پشتکار

در صورتی که حمایت و انتظار خانواده بسیار سختگیرانه و خسته کنند نباشد در تلاش و پشتکار داوطلب مثمر ثمر است. تشویق های مکرر و متذکر شدن اهداف و آینده باعث تقویت تلاش و پشتکار داوطلب میشود. که این امر از آیتم های مهم موفقیت محسوب میشود.

 

کاهش استرس و اضطراب

انتظار و حمایت معقولانه خانواده باعث کاهش استرس و اضطراب داوطلب میشود. دانش آموزی که از حمایت قوی خانواده برخوردار باشد دارای جو درونی آرامتر و پایدارتری است. جلوگیری از ایجاد تنش درونی، حمایت معنوی و مادی و عدم انتظار غیر معقول خانواده میتوانند در ایجاد آرامش داوطلب مثمرثمر باشد.

 

تماس با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر 09106620394 – 09100584851

حمایت در صورت شکست

گاها خیلی پیش می آید که داوطلب در سال اول آزمون موفق به کسب رتبه و قبولی نمیشود. حمایت معنوی خانواده میتواند مجددا زمینه موفقیت داوطلب را سریع فراهم کند تا بتواند خود را به کنکور مجدد آماده کند. حمایت خانواده در صورت شکست داوطلب میتواند باعث افزایش اعتماد به نفس و خود باوری داوطلب شود.

ارتباط با ما

خانواده ها و داوطلبان جهت مشاوره رایگان و ارتباط با تیم روانشناسی حرف آخر میتوانند با شماره های 09106620394 و 09100584851 تماس حاصل فرمایند.

  •  مشاوره کنکوری و تحصیلی
  • سفارش محصولات حرف آخر
  • ارتباط با مشاورین رتبه برتر
  • برنامه ریزی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *