حمایت خانواده از داوطلب کنکوری-ضرورت توجه به داوطلب

حمایت خانواده از داوطلب کنکوری

کارشناسان و مربیان آموزشی حمایت خانواده از داوطلب کنکوری را مهمترین آیتم موفقیت دانش آموزان و داوطلبان در آزمون سراسری میدانند. حمایت خانواده از داوطلب کنکوری از ابعاد مختلف دارای اهمیت زیادی است که در این مقاله به بررسی و تاثیر گذاری این مهم خواهیم پرداخت.

 

تماس با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ – ۰۹۱۰۰۵۸۴۸۵۱

حمایت خانواده از داوطلب کنکوری

آگاهی بیشتر خانواده ها نسبت به دهه های گذشته در ارتباط با آموزش و تحصیل باعث شده که خیلی از خانواده ها برخلاف گذشته از کنار تحصیل فرزندان و دانش آموزانشان به راحتی نگذرند. اهمیت گرایش های پزشکی در رشته تجربی و از سوی دیگر عدم وجود بازار کار در سایر گرایش ها و رشته های فنی باعث شده که توجه خانواده ها به قبولی داوطلبان در زیرگروه های اول تجربی معطوف شود. همانگونه که پیش تر اشاره شد حمایت خانواده از داوطلب کنکوری از چند بعد روی موفقیت آنها تاثیر گذار است که به مهترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 

حمایت خانواده از داوطلب کنکوری

تعیین هدف

تاثیر اولیه اولیه حمایت خانواده در تعیین و مشخص کردن هدن بسیار نمود پیدا میکند. اکثریت داوطلبان کنکور علیرغم علاقه و تلاش برای موفقیت در آموزن سراسری، متاسفانه فاقد هدف و به صورت خود جوش و مقطعی برنامه را پیش خواهند برد. بعد از فروکش کردن هیجانات کنکوری و غلبه روزمرگی، داوطلب انگیزه و انرژی خود را از دست خواهد داد. حمایت و همدلی خانواده نسبت به آینده کاری داوطلب باعث مشخص شدن هدف و روشن شدن مسیر موفقیت خواهد شد.

 

تماس با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ – ۰۹۱۰۰۵۸۴۸۵۱

تلاش و پشتکار

در صورتی که حمایت و انتظار خانواده بسیار سختگیرانه و خسته کنند نباشد در تلاش و پشتکار داوطلب مثمر ثمر است. تشویق های مکرر و متذکر شدن اهداف و آینده باعث تقویت تلاش و پشتکار داوطلب میشود. که این امر از آیتم های مهم موفقیت محسوب میشود.

 

کاهش استرس و اضطراب

انتظار و حمایت معقولانه خانواده باعث کاهش استرس و اضطراب داوطلب میشود. دانش آموزی که از حمایت قوی خانواده برخوردار باشد دارای جو درونی آرامتر و پایدارتری است. جلوگیری از ایجاد تنش درونی، حمایت معنوی و مادی و عدم انتظار غیر معقول خانواده میتوانند در ایجاد آرامش داوطلب مثمرثمر باشد.

 

تماس با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ – ۰۹۱۰۰۵۸۴۸۵۱

حمایت در صورت شکست

گاها خیلی پیش می آید که داوطلب در سال اول آزمون موفق به کسب رتبه و قبولی نمیشود. حمایت معنوی خانواده میتواند مجددا زمینه موفقیت داوطلب را سریع فراهم کند تا بتواند خود را به کنکور مجدد آماده کند. حمایت خانواده در صورت شکست داوطلب میتواند باعث افزایش اعتماد به نفس و خود باوری داوطلب شود.

ارتباط با ما

خانواده ها و داوطلبان جهت مشاوره رایگان و ارتباط با تیم روانشناسی حرف آخر میتوانند با شماره های ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۰۰۵۸۴۸۵۱ تماس حاصل فرمایند.

 •  مشاوره کنکوری و تحصیلی
 • سفارش محصولات حرف آخر
 • ارتباط با مشاورین رتبه برتر
 • برنامه ریزی
 1. مفاهیم شیمی دهم و یازدهم حرف آخر
 2. مسایل شیمی دهم و یازدهم حرف آخر
 3. فیزیک کنکوری دهم حرف آخر
 4. سوالات احتمالی کنکور ۹۹

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست