ریاضی کنکور علوم انسانی- کنکور علوم انسانی- موسسه کنکوری حرف آخر

ریاضی کنکور علوم انسانی

ریاضی کنکور علوم انسانی ،پست امروز ما برای داوطلبان گروه انسانی است. بچه های که وارد رشته علوم انسانی شدند اکثرا یکی از دلایل آنها برای ورود به این رشته نداشتن علاقه به ریاضیات و حل مسئله و کلا حفظیات بهتری داشته اند اما زمانی که بحث کنکور باشد یکی از درس های تخصصی مورد سوال در کنکور همین ریاضی است.

 

ریاضی کنکور علوم انسانی

دلایل متعددی دارد که چرا اکثر بچه های علوم انسانی کمتر طرف درس ریاضی میروند یکی از دلایل تلقینی بوده که اطرافیان به این گروه نسبت دادند اینکه” کسی که ریاضی را درک نمیکنه برود علوم انسانی بخواند” شاید واقعا کسی که با تلاش زیاد در درس ریاضی قادر نبوده به نتیجه مطلوبی برسد این رشته برای او بهتر باشد اما قرار نیست همه بچه های گروه انسانی قادر به حل مسئله نباشند. تلقین واقعا اثر جمعی دارد و اکثر بچه ها بخاطر اینکه گفته شده ریاضی فلان و بهمان است طرف این درس نمیروند و اگر واقعاً دبیرها بتوانند داوطلبان را جذب این درس بکنند تاثیر زیادی در رتبه کنکور و آینده آنها دارند.

 

ضریب ریاضی انسانی

درس تخصصی ریاضی در کنکور علوم انسانی برای زیر گروه یک دارای ضریب شش و برای زیر گروه های دیگر ضریب نه و دوازده دارد بنابراین داوطلب اول باید برای خود مشخص کرده باشد که علاقمند به کدام رشته دانشگاهی است و این رشته مربوط به کدام زیر گروه هست بعد در برنامه ریزی که برای آن رشته دارد با توجه به ضریب این درس متناسب با باقی دروس کنکوری  برای آن وقت بگذارد.

ریاضی کنکور علوم انسانی

ریاضی را دست کم نگیرید

درس ریاضی میتواند نقطه پرتاب بچه های باشد که با این درس مشکلی ندارند داوطلبانی که در کنکور بتوانند این درس را بالا ۴۰ درصد بزنند قطعا رتبه بسیار خوبی کسب خواهند کرد چرا که قریب پنجاه درصد داوطلبان کنکور انسانی این درس را کنار گذاشته اند و قصد دارند برگه سوال ریاضی کنکور را سفید بگذارند.

 

بازار کار مناسب

از رشته دانشگاهی علوم انسانی که بازار کار خوبی داشته باشد رشته های مالی مدیریت و حسابداری و اقتصاد است که برای ورود به آن باید پایه ریاضی خوبی داشت تا بتوان در این رشته ها موفق بود بنابراین در زمان باقی مانده تا کنکور میتوان پیشرفت قابل توجهی داشت البته با برنامه ریزی صحیح احتمال قبولی در تمام دانشگاه های کشور برای داوطلبان رشته انسانی صد درصد است اما قبول شدن در دانشگاه های برتر نیازمند تلاش و سیاست های خاص کنکور هست سیاست از این بابت که ما نقطه ضعف دیگران را به نقطه قوتی برای جلو افتادن از آنها استفاده کنیم و اگر هم خود در آن مشکل داریم حداقل تلاشی برای بهبودیمان انجام دهیم.

 

ریاضی کنکور علوم انسانی

فقط تمرین و تلاش

برای درس ریاضی حداقل آمار و چندین مبحث مرتبط به هم را انتخاب کرده و کامل تمرین و تکرار کنیم بهترین منبع تستی هم تست های سالهای گذشته است که خودتان با ابتکار و کم و اضافه کردن رابطه ها و آیتم ها میتوانید تسلط تان را در این درس بالا ببرید توصیه میکنم به هیچ عنوان این درس را سفید تحویل ندهید اگر شده حداقل ۱۰%  آن را بزنید قطعا با تمرین تسلط تان بیشتر میشود و به مرور حتی این درس لذت بخش خواهد شد برایتان و اگر دانش آموز هستید امتحان نهایی این درس رو سعی کنید نمره بالایی بگیرید چرا که در تراز کنکور تان تاثیر مثبتی خواهد داشت و در نهایت رتبه تان را ارتقا میدهد.

 

ارتباط با ما

جهت کسب مشاوره رایگان رشته انسانی میتوانید با شماره های ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ تماس حاصل فرماید.

 

پکیج های ویژه گروه علوم انسانی

ادبیات ۶۰۴۰

عربی ۶۰۴۰

دین و زندگی ۶۰۴۰

زبان ۶۰۴۰

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad