سرنوشت کنکور سراسری ۹۹

سرنوشت کنکور سراسری ۹۹

سرنوشت کنکور برای خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. امروزه اخبار زیادی در مورد کنکور، سرنوشت کنکور و تغییر و تحولات آن شنیده میشود. به همین خاطر میخواهیم در مورد سرنوشت کنکور سراسری ۹۹ صحبت کنیم تا خیال دانش آموزان عزیز راحت شود و بدون دغدغه و با آسودگی خاطر به درس و کنکورشان برسند.

تاریخچه کنکور

کنکور یک کلمه فرانسوی است که برای آزمودن و سنجش معلومات علمی داوطلبان ورود به دانشگاه ها در برخی از کشورهای در حال توسعه و جهان سوم برگزار میشود. امروزه این آزمون در کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا منسوخ شده است و برگزار نمیشود.

با وجود اینکه سال ۱۳۱۳ دانشگاه تهران تاسیس شد. اما کنکور در ایران تا قبل از سال ۱۳۴۸ شمسی مرسوم نبود و اصلا وجود نداشت. سال ۱۳۴۸ شمسی اولین کنکور سراسری در ایران با ۴۷ هزار نفر داوطلب برگزار شد. هر سال برای پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجه بین داوطلبان آزمون سراسری برگزار میشود و در سال ۹۹ پنجاه و یکمین کنکور سراسری ایران خواهد بود که دانش آموزان و داوطلبان کنکور به رقابت خواهند پرداخت.

تحولات کنکور

از سال ۱۳۴۸ که اولین کنکور در ایران برگزار شد برای دومین بار است که کنکور دچار تغییر و تحول و باعث دغدغه بسیاری برای دانش آموزان و داوطلبان میشود. اولین این تغییرات در سالهای ۷۴-۷۳ بود که دو آزمون برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم برگزار شد. و سال ۹۸ نیز همین اتفاق در راه است. طبق اعلام سازمان سنجش کنکور سراسری ۹۸ دو آزمون است و داوطلبان کنکور نظام جدید و نظام قدیم باهمدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

اما برای بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان، سرنوشت کنکور سراسری ۹۹ هنوز نامشخص است. چندین سال است که خبر از برداشتن کنکور است و هنوز این امر قطعی نشده است. طبق اعلام سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۰ کنکور پابرجاست و سال ۹۹ کنکور فقط برای دانش آموزان نظام جدید است.

بنابراین سال ۹۸ آخرین آزمون سراسری داوطلبان نظام قدیم است و سرنوشت کنکور سراسری ۹۹ مشخص است و فقط دانش آموزان نظام جدید به رقابت خواهند پرداخت.

بهترین منابع کنکور برای کنکور سراسری ۹۹

داوطلبان کنکور ۹۹ میتوانند برای از هم اکنون با برنامه ریزی و آینده نگری به فکر کسب رتبه برتر در کنکور ۹۹ باشند. برتر شدن از آن کسانی است که دور اندیش و آینده نگر باشند و از الان به فکر برتری باشند. دانش آموزانی که برای زمان و وقت خود ارزش قائل باشند و از آن به نحوه احسن استفاده کنند برترینهای کنکور ۹۹ خواهد بود. یکی از معیارهای کنکور خوب منبع مناسب است که ما این منابع را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۹

دانش آموزان و داوطلبان کنکور نظام جدید ۹۹ میتوانند جهت مشاوره و برنامه ریزی با مشاورین رتبه برتر حرف آخر در ارتباط باشند.دپارتمان رتبه برتر حرف آخر از دانشجویان و دانش آموزان رتبه برتر تشکیل شده است.

مزایایی ارتباط با مشاورین دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

 • برنامه ریزی کنکوری
 • برنامه ریزی درسی
 • مشاوره تخصصی
 • مشاوره انگیزشی
 • ایجاد لینک بین دانش آموزان با رتبه های برتر
 • چک کردن آزمون های آزمایشی

برای ارتباط با مشاورین رتبه برتر حرف آخر میتوانید با شماره ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ در تماس باشید.

سرنوشت کنکور سراسری 99

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست