سرنوشت کنکور سراسری ۹۹

سرنوشت کنکور سراسری ۹۹

سرنوشت کنکور برای خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. امروزه اخبار زیادی در مورد کنکور، سرنوشت کنکور و تغییر و تحولات آن شنیده میشود. به همین خاطر میخواهیم در مورد سرنوشت کنکور سراسری ۹۹ صحبت کنیم تا خیال دانش آموزان عزیز راحت شود و بدون دغدغه و با آسودگی خاطر به درس و کنکورشان برسند.

تاریخچه کنکور

کنکور یک کلمه فرانسوی است که برای آزمودن و سنجش معلومات علمی داوطلبان ورود به دانشگاه ها در برخی از کشورهای در حال توسعه و جهان سوم برگزار میشود. امروزه این آزمون در کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا منسوخ شده است و برگزار نمیشود.

با وجود اینکه سال ۱۳۱۳ دانشگاه تهران تاسیس شد. اما کنکور در ایران تا قبل از سال ۱۳۴۸ شمسی مرسوم نبود و اصلا وجود نداشت. سال ۱۳۴۸ شمسی اولین کنکور سراسری در ایران با ۴۷ هزار نفر داوطلب برگزار شد. هر سال برای پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجه بین داوطلبان آزمون سراسری برگزار میشود و در سال ۹۹ پنجاه و یکمین کنکور سراسری ایران خواهد بود که دانش آموزان و داوطلبان کنکور به رقابت خواهند پرداخت.

تحولات کنکور

از سال ۱۳۴۸ که اولین کنکور در ایران برگزار شد برای دومین بار است که کنکور دچار تغییر و تحول و باعث دغدغه بسیاری برای دانش آموزان و داوطلبان میشود. اولین این تغییرات در سالهای ۷۴-۷۳ بود که دو آزمون برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم برگزار شد. و سال ۹۸ نیز همین اتفاق در راه است. طبق اعلام سازمان سنجش کنکور سراسری ۹۸ دو آزمون است و داوطلبان کنکور نظام جدید و نظام قدیم باهمدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

اما برای بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان، سرنوشت کنکور سراسری ۹۹ هنوز نامشخص است. چندین سال است که خبر از برداشتن کنکور است و هنوز این امر قطعی نشده است. طبق اعلام سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۰ کنکور پابرجاست و سال ۹۹ کنکور فقط برای دانش آموزان نظام جدید است.

بنابراین سال ۹۸ آخرین آزمون سراسری داوطلبان نظام قدیم است و سرنوشت کنکور سراسری ۹۹ مشخص است و فقط دانش آموزان نظام جدید به رقابت خواهند پرداخت.

بهترین منابع کنکور برای کنکور سراسری ۹۹

داوطلبان کنکور ۹۹ میتوانند برای از هم اکنون با برنامه ریزی و آینده نگری به فکر کسب رتبه برتر در کنکور ۹۹ باشند. برتر شدن از آن کسانی است که دور اندیش و آینده نگر باشند و از الان به فکر برتری باشند. دانش آموزانی که برای زمان و وقت خود ارزش قائل باشند و از آن به نحوه احسن استفاده کنند برترینهای کنکور ۹۹ خواهد بود. یکی از معیارهای کنکور خوب منبع مناسب است که ما این منابع را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۹

دانش آموزان و داوطلبان کنکور نظام جدید ۹۹ میتوانند جهت مشاوره و برنامه ریزی با مشاورین رتبه برتر حرف آخر در ارتباط باشند.دپارتمان رتبه برتر حرف آخر از دانشجویان و دانش آموزان رتبه برتر تشکیل شده است.

مزایایی ارتباط با مشاورین دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

 • برنامه ریزی کنکوری
 • برنامه ریزی درسی
 • مشاوره تخصصی
 • مشاوره انگیزشی
 • ایجاد لینک بین دانش آموزان با رتبه های برتر
 • چک کردن آزمون های آزمایشی

برای ارتباط با مشاورین رتبه برتر حرف آخر میتوانید با شماره ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ در تماس باشید.

سرنوشت کنکور سراسری 99

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad