شیمی دوازدهم حرف آخر – شیمی دوازدهم دکتر شیروانی

شیمی دوازدهم حرف آخر

شیمی دوازدهم حرف آخر با دو هدف آموزشی و کنکوری توسط دکتر غلامحسین شیروانی مدرس شیمی حرف آخر تدریس شده است. شیمی برای هر دو گروه آزمایشی تجربی و ریاضی دارای اهمیت میباشد. هر چند که تاثیر گذاری و اهمیت آن برای گروه تجربی بالاست. منابع متعددی برای شیمی وجود دارد اما آنچه دکتر شیروانی تدریس کرده است بسیار متفاوت است. خوشبختانه خیلی از دانش آموزان حرف آخر با شیمی دکتر شیروانی توانسته اند درصد بالای در آزمون سراسری کسب کنند. حرف آخر مبدع روش های نوین آموزشی در کشور توانسته عالی ترین پکیج های آموزشی و کنکوری را برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری تدارک ببیند.

شیمی دوازدهم حرف آخر 

شیمی دوازدهم دکتر شیروانی به صورت کاملا مفهومی و شهودی تدریس شده است. منظور از تدریس مفهومی، استفاده از راهکارهای ساده محاسباتی برای درک بهتر بخش مسایل شیمی است. متاسفانه به دلیل روش های غلط و اشتباه تدریس دروس محاسباتی در فضای رسمی آموزش، شکاف بزرگی بین یادگیری دروس محاسباتی با دانش آموزان ایجاد شده است. به جرات میتوان گفت که همین روش اشتباه تدریس، مسیر زندگی و تحصیلی خیلی از دانش آموزان را تغییر داده است. این امکان را فراهم ساخته ایم تا بتوانید با استفاده از رفع مشکلات آموزشی و درسی خود، سکوی پرتاب بسوی موفقیت را فراهم کنید. شاهکار دکتر شیروانی استفاده از راهکارهای ساده محاسباتی برای درک بهتر مطالب است. با چند الگوی مفهومی بدون نیاز به حفظ کردن مطالب میتوانید شیمی را خیلی ساده تر از تصور یاد بگیرید.

تدریس شهودی شیمی دوازدهم حرف آخر

قبل تر اشاره شد که راهکار حرف آخر برای تدریس استفاده از روش های مفهومی و شهودی است. امروزه در همه کشوره های دنیا روش های سنتی در آموزش منسوخ شده است. به همین دلیل حرف آخر از روش های نوین از جمله استفاده از تکنیک پویانمایی در آموزش استفاده کرده است. این سبک جدید درک مفهومی و شهودی مطالب را ممکن ساخته است. به دلیل تاثیر گذاری در حافظه بلندمدت و تصویری باعث تسریع در آموزش و عدم فراموشی آن میشود. این امکان در تدریس و آموزش حرف آخر مهیا شده است تا بتوانید بدون نیاز به حفظ کردن مطالب، یادگیری خود را تسریع بخشید. بنابراین برای موفقیتت از هر منبعی استفاده نکن. اگر منبع دسته دوم و سطح پایین کنکوری گره گشای مشکلات آموزشی بود، الان دیگر مشکلی از ضعف آموزشی دانش آموزان باقی نمانده بود.

رزمه کاری دکتر شیروانی 

 • فارغ التحصیل دکترای شیمی دانشگاه خوارزمی تهران
 • مدرس دانشگاه
 • سابقه ۱۵ سال تدریس
 • مبتکر آموزش شهودی شیمی با استفاده از الگو
 • دارای بیش از ۵۰ مقاله در زمینه شیمی در مجلات داخلی و خارجی
 • مبدع روش مول * ظرفیت در واکنش های ترکیبی  و جانشینی
 • مبدع روش A-X برای حل سوالات مسایل شیمی
 • تدریس شیمی در عالی ترین مراکز آموزشی تهران

اهمیت درس شیمی برای گروه تجربی

درس شیمی برای گروه تجربی بعد زیست شناسی در پله دوم اهمیت قرار دارد. دانش آموزان و داوطلبان کنکور که می خواهند رتبه عالی در گروه تجربی کسب کنند و جز پذیرفته­گان رشته پزشکی، دندان پزشکی و داورسازی باشند باید توجه ویژه ای به درس شیمی داشته باشند. بررسی سوالات شیمی در کنکور چند سال اخیر نشان می دهد که سوالات شیمی به نسبت سختر و مفهومی تر شده است. این عوامل باعث شده داوطلبان کنکور نتوانند درصد خوبی از درس شیمی را کسب کنند و به رتبه مورد نظر برسند. به طور مثال در کنکور سراسری ۹۴ فقط حدود ۶ هزار نفر توانسته اند درصد بین ۵۰ تا ۱۰۰ در شیمی را کسب کنند. با توجه به تعداد داوطلبان(۴۹۹هزار نفر در سال۹۴) فقط تقریب به ۲ درصد شرکت کنندگان شیمی را بالای ۵۰ درصد زده اند.

 

اهمیت درس شیمی برای گروه ریاضی

در گروه ریاضی، درس شیمی بعد از ریاضی و فیزیک در پله سوم اهمیت قرار دارد. اما بسیار تاثیر گذار و برای کسب رتبه خوب درصد شیمی بسیار سرنوشت ساز است. درس شیمی در حالت کلی بسیار فریبکارانه رتبه ها را جابجا می کند. برای قبولی در رشته های خوب گروه ریاضی، داوطلبان باید شیمی را حداقل ۶۰ درصد بزنند تا بتوانند در رشته خوب و مورد علاقه شان پذیرفته شوند. بنابراین باید با دقت و بسیار قوی درس شیمی را بخوانند و از برنامه مطالعاتی کنار گذاشته نشود. حذف شیمی از برنامه مطالعاتی میتواند اثر جبران ناپذیری بر کسب رتبه و موفقیت شما بگذارد.

ارتباط با ما

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش پکیج های کنکوری حرف آخر میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرماید.

 • برنامه ریزی درسی و کنکوری
 • انتقال تجربه رتبه های برتر به دانش آموزان
 • ایجاد لینک بین دانش آموزان و داوطلبان کنکور با رتبه های برتر سالهای قبل
 • چک کردن برنامه هفتگی و کارنامه کنکورهای آزمایشی
 • مشاوره تخصصی
 • مشاوره انگیزشی

 

 

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad