زمان کافی برای مطالعه کنکور – مشاوره تخصصی حرف آخر

زمان کافی برای مطالعه کنکور سوال خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور است. متاسفانه بسیاری از دانش آموزان اهمیت زمان در کنکور را به خوبی درک نکرده اند و برای این مهم بامشکلات زیادی روبرو هستند. کنکور مقوله ای است که دارای تاریخ انقضاست و داوطلبان باید تا روز موعود به سطح قابل قبول از آمادگی رسیده باشند. در این بین استفاده از زمان اهمیت حیاتی و اساسی دارد. چون تمام فعالیت انسانی در بستر زمان اتفاق می افتد و رسیدن به آمادگی لازم در هر مهارت و کاری نیازمند زمان است. اما زمان در کنکور محدود و تعریف شده است که داوطلبان باید بتوانند از زمان محدود نهایت استفاده را بکنند.

 

زمان کافی برای مطالعه کنکور

زمان کافی برای مطالعه کنکور

کنکور ۹۸ دارای دو دسته شرکت کننده میباشد. داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید. بالطبع زمان و شرایط هر دسته از این داوطلبان متفاوت است. و داطلبان باید از زمان نهایت استفاده را ببرند. زمان کافی برای مطالعه کنکور  برای داوطلبان نظام قدیم بسیار بیشتر است و داوطلبان نظام قدیم زمان کافی در اختیار دارند که میتوانند از این زمان به نحوه احسن استفاده کنند. آفتی که بیشتر گریبان گیر این دوستان است این است که علیرغم تجربه یک الی دو بار در کنکور  ارزش زمان را به خوبی درک نکرده اند و مثل سابق دنبال سایر خواسته ها و تفریحات خود در بیرون از خانه و فضاهای مجازی هستندکه با این اوصاف زمان کمی را به مطالعه اختصاص میدهند. 

عدم درک درست زمان

دوستان کنکوری نظام قدیم توجه داشته باشند که کسب رتبه برتر و موفقیت در کنکور تجربی مرهون تلاش و پشتکار مداوم است. و از آنجا که کنکور تاریخ پایان دارد، پرداختن به سایر امورات غیر ضروری مثل تفریحات دوستانه، تماشای فوتبال، سپری کردن وقت در فضای مجازی و غیره آسیب و آفت موفقیت است و حتما از پرداختن به این امورات در زمان کنکور امتناع کنند چرا که بعد از زمان کنکور فرصت کافی برای این قبیل امورات وجود دارد.بنابراین داوطلبان نظام قدیم باید از ابتدای مهر ماه روزانه ۱۲ ساعت مطالعه داشته باشند. در طول ۲۴ ساعت، ۸ ساعت را به خواب، ۴ ساعت صرف کارهای شخصی و ۱۴ ساعت باید مطالعه داشته باشند تا بتوانند به سطح آمادگی لازم در کنکور برسند. نکته ای که لازم به تذکر این است که، تلاش و پشتکار ۱۲ ساعته باید مداوم باشد و وقفه ای در آن وجود نداشته باشد.

زمان مطالعه برای داوطلبان نظام جدید

داوطلبان نظام جدید به دو دسته تقسیم میشوند. دوستانی که سال یازدهم هستند و کنکور ۹۹ را در پیش داردند این دسته از داوطلبان زمانی کافی برای سال یازدهم اختصاص بدهند و از وقت آزاد خود برای مرور و رفع اشکال سال دهم استفاده کنند. به جز ساعت مدرسه باید به طور متوسط ۶ ساعت مطالعه مفید کنکوری داشته باشند. دانش آموزان سال دوازدهم به ناچار باید ساعتی از وقت آزاد خود را به انجام وظایف مدرسه اختصاص بدهند. این دسته از داوطلبان سوا از مرور دروس سال دوازدهم باید ۴ الی ۵ ساعت مطالعه کنکوری داشته باشند در ایام مدرسه و در روزهای پایان هفته ۱۲ ساعت مطالعه داشته باشند که بیشتر این زمان به سال دهم و یازدهم اختصاص داده شود.

مشاوره کنکوری حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکور ۹۸،کنکور ۹۹ و کنکور ۱۴۰۰ برای دریافت مشاوره رایگان و ارتباط با مشاورین رتبه برتر حرف آخر می توانید با شماره ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرماید

 • مشاوره کنکوری
 • مشاوره انگیزشی
 • جزوات رتبه برترهای حرف آخر
 • ارتباط به مشاورین ارشد
 • ارتباط با رتبه برترهای حرف آخر

 

زمان کافی برای مطالعه کنکور

 

 

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست