حرف آخر
حرف آخر

مهمترین مباحث زیست کنکور – سخت ترین مباحث کنکور

مهمترین مباحث زیست کنکور

مهمترین مباحث زیست کنکور تلفیقی از سخت ترین، آسانترین و بهترین فصل ها و مباحث می باشند. که برای کنکور بسیار حائز اهمیت هستند.  این مهم بودن بخشی بخاطر امتیاز گرفت آسان از آنها می باشد و بخشی دیگرش بر می گردد به کمک حجم بودن و سبک بودن محتوای آموزشی که دارد.

در کل مهمترین مباحث زیست کنکور را باید بشناسید و با آنها آشنایی کامل پیدا کنید. تا بتوانید بر آنها مسلط شود. و در نهایت بتوانید بر همین پایه رتبه و تراز خود را در رشته تجربی برای زیر گروه مورد علاقه خود فزایش دهید.

 مهمترین مباحث زیست کنکور

در ابتدا همانند قانون و یک اصل مهم در ذهنتان داشته باشید که تا جایی که می توانید هیچ بخشی را در برنامه ریزی های مطالعاتی خود حذف نکنید. چرا که شما شاید یک سوال امتیاز آور ساده را در سر جلسه آزمون سراسری از دست بدهید پس تا می توانید هیچ بخشی را حذف نکنید.

بجای حذف فصول یا مباحث می توانید آن ها را  اولویت بندی کنید. مطالعه بخش های را  که دوست دارد شروع کنید و پیش بردید. در انتهای کار می توانید به سراغ مطالبی که حذف کردید رسیدگی کنید تا هیچ شانسی را از دست ندهید.

 

 مهمترین مباحث زیست شناسی دهم

در زیست دهم شما با بخش ها و فصل هایی روبرو هستید که نمی توان گفت از حیث محتوا پیچیده هستند. یا نمی توان گفت که سنگین می باشد. اما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چون این زیست پایه برای زیست های دیگر می باشد. تنها توصیه ای که برای شما داریم مطالعه ای فوق العاده برای فصل های 3 و 6 زیست دهم میباشد. چرا که نکته زیاد دارد.

 

مباحث مهم در زیست شناسی سال یازدهم در کنکور 

تمام فصل های زیست یازدهم مهم هستند و برای یک شروع عالی بسیار مناسب می باشند. ولی بخش های گیاهی که در اواخر فصل های 3، 6 و 8 آمده است را می توانید به جهت آنکه گیاهی برایتان سخت است یا مشکل است حذف کنید. ولی باید بدانید که بخش گیاهی در شارش انرژی بسیار برایتان راهگشا خواهد بود پس حذف نکنید. 

فصل گردش مواد در زیست یازدهم نیز با نظری که از دانش آموزان حاصل شده است پیچیده و سخت است.  این سختی باز بر میگردد به بخش گیاهی که در آن آمده است. همچنین مبحث تولید مثل گیاهان و جـانوران نیز از دیگر بخش ها و مباحث مهم هستند. که با یک کتاب کمکی و با راهنمایی و مشاوره تحصیلی نیز می توانید به آن مسلط شوید.از مهمترین مباحث زیست کنکور در سال دوم که از نکته دار ترین فصول نیز می باشد فصل های 4 و 6 می باشد. حتما می بایست با نگاه و برنامه درست و حسابی آنها را برای کنکور آماده شد.

مهمتریت مبحث زیست دوازدهم در کنکور :

در زیست سال دوازدهم راحت ترین فصل برای فصل هشت می باشد. زمانی می توانید در مورد فصل های 1، 2، 5 و 6 خوب عمل کنید که بخشهای تقسیم یاخته تا میتوز را مسلط شوید. در این بین با مسائل زیست می توانید جداگانه سرمایه گذاری مطالعاتی داشته باشید.

اصولا در زیست شناسی سال سوم یک همبستگی خاص و نامحسوس در بین فصول آن وجود دارد. که رابط بین مباحث را ایجاد کرده است. در زیست سال سوم ایده آل ترین فصل ها که مناسب هم هستند برای مطالعه فصل های ابتدایی از یک تا سه هستند و پس از این فصل ها به سراغ فصلی باید رفت که از نظر درجه بندی شاخص اهمیت در آن در حد وسط و متوسطی قرار دارد.

بصورت کلی فصل هایی که در  زیست دوازدهم بعنوان مهمترین مباحث زیست کنکور اعلام می شود مر بوط به مباحث زیر است :

 • فصل اعصاب
 • فصل ژنتیک و خاستگاه آن
 • فصل تولیدمثل گیاهان
 • فصل رشد و نمو گیاهان
 • فصل تولیدمثل جانوران

مهمترین مباحث زیست دوازدهم در کنکور

شاید سردر گم کننده ترین فصل این کتاب زیست مربوط به فصل 8 باشد چرا که شارش انرژی را دارد چون در عین سادگی شما با کمی مفهومی خواندن به اعداد و ارقام شیمی هم شاید برسید. فصل پروتئین سازی و ژنتیک جمعیت نیز از دیگر فصل های مهم زیست چهارم یا زیست پیش می باشد.

 

نتیجه 

شاید مهمترین مباحث زیست کنکور برای اکثریت افراد مباحث گیاهی و ژنتیک باشند که این سوالات بعلت آنکه ترکیبی هستند و خودشان به تنهایی مسئله ای ندارند کمی سخت و مهم خواهند بود. اگر شما هم هنوز مباحث مهم زیست کنکور را نمیدانید و از آنها بی اطلاع هستید حتما  به یک مشاوره تحصیلی نیاز خواهید داشت تا شما را در این بعد راهنمایی کند و از مباحث مهم که سوالات پرتکراری هم دارند مطلع نماید.

 

 

بهترین منابع زیست شناسی کنکور

زیست دهم حرف آخر

زیست یازدهم حرف آخر

زیست دوازدهم حرف آخر

زیست گیاهی حرف آخر

زیست ژنتیک حرف آخر

 

 

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاورین ارشد موسسه حرف آخر میتوانید با شماره های 09120085450 و 09106620394 تماس حاصل فرمیاد.

سفارش بسته های زیست شناسی

پشتیبانی آموزشی و کنکوری

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  hamid پاسخ

  از اشتراک گذاری اطلاعات خوبتون ممنون

   فواد شهسواری پاسخ

   سلام
   امیدواریم که مثمر ثمر بوده بوده باشد

enamad