https://harfehakhar.com/sitemap.xml
حرف آخر
حرف آخر

10 نکته مهم برای سه ماه پایانی کنکور

10 نکته مهم برای سه ماه پایانی کنکور، خلاصه ای از هزاران راه و راهکار برای موفقیت در کنکور سراسری است. سه ماه پایانی کنکور تاثیر زیادی روی موفقیت و کسب نتیجه عالی دارد. اینکه کی شروع کردی و در چه سطحی هستید مهم نیست. بسیاری از داوطلبان علیرغم تلاش چند ماه، به دلیل عدم فعالیت منظم در سه ماه پایانی کنکور کسب نتیجه و رتبه خوب را از دست میدهند. سه ماه آخر کنکور خط پایان موفقیت است و داوطلبان هر چقد در این سه ماه تلاش بیشتری داشته باشند بی شک بهتر نتیجه میگیرند. برهمین اساس برحسب تجربه رتبه برترهای هرسال کنکور 10 نکته مهم برای سه ماه پایانی کنکور ارائه کرده ایم که قطعا یقین رعایت این نکات میتواند تاثیر مثبت و قوی روی نتیجه داشته باشد.

10 نکته مهم برای سه ماه پایانی کنکور

حد انتظار خود را بشناسید

شاید بسیاری از داوطلبان تا قبل از عید خیلی قوی و خوب مطالعه نکرده اند و میخواهند از این سه ماه استفاده کنند، این دسته از داوطلبان باید حد انتظار خود را به صورت خوش بینانه بشناسند و بجای اینکه 100 درصد منابع را به صورت آشفته و بدون نتیجه مطالعه کنند، سعی کنند که 60 الی 70 درصد از مباحث را که احساس میکنند توانایی خواندن و مطالعه دارند را سوا کنند و انرژی خود را روی این مقدار از مباحث بگذارند.

 

استفاده از زمان

زمان مطالعه در سه ماه پایانی کنکور برای داوطلبان نظام قدیم که درس و مدرسه ندارند باید حداقل 14 ساعت باشد و برای دانش آموزان دوره نظام جدید باید 8 ساعت باشد. دانش آموزان سال دوازدهم نظام جدید از زمان مدرسه و کلاس نیز باید نهایت استفاده را بکنند، خواندن خلاصه ها، مرور دروس عمومی،حل تست و … از جمله کارهای است که داوطلبان نظام جدید میتوانند در زمان مدرسه داشته باشند.

 

سوا کردن ضعف ها

اگر داوطلبان همه منابع رو به خوبی مطالعه کرده اند و از عید به بعد میخواهند مرور داشته باشند،در قدم اول مرور مباحثی که در همه دروس ضعف دارند سوا کنند و با توجه به توانایی خودشان و حجم مطالب برای رفع مشکلات زمان تعریف کنند و در زمان اختصاص داده شده فقط روی ضعف ها کار کنند تا رفع شود و در همه درسا به یک سطح برسند.

 

بررسی تست های کنکور سراسری

بررسی تست های کنکورهای سراسری  فراموش نشود، در قدم نخست صورت سوال را بررسی کنید. شناخت تیپ و شکل سوالات سراسری کمک میکند هنگام مطالعه دقت بیشتر داشته باشید.

تست زیادی کار کنید

خودتان را فقط به یک تیپ تست سرگرم نکنید. هر چقد بیشتر تست کار کنید بهتر و راحت تر میتوانید تست های کنکور سراسری را حل کنید. چون در هر تست نکته و ابهامی وجود دارد که به شما کمک میکند در حین تست حل کردن با ذهنیت باز و بهتر عمل کنید.

 

خلاصه برداری ها فراموش نشود

اگر نکته برداری و خلاصه نویسی دارید حتما مجددا مطالعه شود.

 

شرکت در آزمون های جامع

در آزمون های جامع شرکت کنید. شرکت در آزمون های باعث میشود که هم از حیث علمی خودتان را محک بزنید و هم اینکه با جو شرایط آزمون ها بیشتر آشنا شوید که برای آن دسته از داوطلبانی که استرس و اضطراب دارند بسیار مفید است.

 

خودتان را با دیگران مقایسه کنید

مقایسه کردن با دیگران گاها باعث ایجاد استرس و تنش درونی میشود که عملکرد شما را به شدت پایین میاورد. به قول معروف سرتون تو کار خودتون باشه  و اجازه ندهید که هیچ عاملی، آرامش و پایداری شما را متزلزل کند.

 

تلاشتان مستمر باشد

در این سه ماه تلاش و پشتکارتان مستمر و مداوم باشد. به نحوی که استارت و پایانتان یکی باشد. اگر افزایش ساعت مطالعه ندارید، کاهش هم نداشته باشید و برنامه هایتان را روزمره جلو ببرید.

 

مطالعه مباحث انگیزشی فراموش نشود

خواندن و مطالعه مباحث انگیزشی، زندگینامه افراد موفق و هر کاری که به شما انرژی مثبت و انگیزه میدهد فراموش نشود. انرژی مثبت باعث میشود با پتانسیل و انرژی مضاعف به سراغ برنامه هایتان بروید.

 

تبادل نظر برای 10 نکته مهم برای سه ماه پایانی کنکور

10 نکته مهم برای سه ماه پایانی کنکور براساس تجربه رتبه برترهای سالهای اخیر حرف آخر و مشاورین ارشد حرف آخر درج شد. دانش آموزان و داوطلبان عزیز نیز اگر تجربه ای در این زمینه دارند میتوانند به صورت کامت برای پست فوق بگذارند تا سایر دوستان کنکوری از آن استفاده کنند.

 

مشاوره و ارتباط با دپراتمان رتبه برتر حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکور میتوانند برای مشاوره رایگان و تهیه محصولات کنکوری حرف آخر از دفتر مرکزی این انتشارات با شماره 09106620394 تماس حاصل فرمایند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

پنج × سه =

enamad