۱۰ نکته مهم کنکوری – نکات مهم سه ماه پایانی کنکور- چگونه موفق شویم

۱۰نکته مهم کنکوری که قصد داریم برای شما تشریح کنیم، نتیجه صحبت و مصاحبه با رتبه برترهای کنکوری است. رمز موفقیت افراد موفق در آزمون سراسری برای سایر داوطلبان میتواند مثمر ثمر باشد. سه ماه پایانی کنکوری از خیلی جهات دارای اهمیت است. در این دوره داوطلبان به دو دسته تقسیم میشوند. گروه اول که تا عید خیلی خوب پیش رفته اند و در سه ماه پایانی به دلایلی کلا از مطالعه به مروور دور میشوند. گروه دوم عکس گروه اول عمل مکینند و در ماههای پایانی میتوانند سرنوشت تحصیلی خود را عوض کنند. بنابراین با رعایت و انجام ۱۰ نکته مهم کنکوری در ماههای پایانی میتوانید آزمون سراسری را به نفع خود به اتمام برسانید.

۱۰ نکته مهم کنکوری

آزمون سراسری نیز مانند هر عمل و حرفه ای دیگر دارای، شگرد و فن عمل خود است. برای کسب رتبه برتر و شکست غول کنکور باید استراتژی مناسب داشته باشید. شناخت چارچوب این استراتژی میتواند بسیار کمک کننده باشد. به همین جهت به مهترین نکات که تجربه رتبه برترهای کنکوری سالهای اخیر است پرداخته ایم.

تلاش مستمر داشته باشید

یکی از آیتم های مهم موفقیت در کنکور، داشتن تلاش مستمر است. ناپایداری در مطالعه یکی از آفت های بزرگ موفقیت در آزمون سراسری است. زیرا باعث اتلاف زمان و کاهش آمادگی میشود. و از طرفی دیگر به دلیل عدم تسلط داوطلب روی منابع به دلیل اتلاف زمان، باعث ایجاد استرس و نا امیدی میشود. خیلی از داوطلبان این شرایط را تجربه کرده اند و میتوان گفت که برزخ کنکوری ایجاد میشود. در برزخ کنکوری داوطلب فقط منتظر اتمام زمان آزمون سراسری و خلاص شدن از استرس، بلا تکلیفی و انتظار خانواده است. پس ریتم مطالعه شما همواره روند افزایشی داشته باشد و تلاشتان پایدار و مستمر باشد.

برنامه ریزی کنید

برای تلاشتان و رسیدن به هدفتان برنامه ریزی مدون داشته باشید. برنامه ریزی باعث جهت دادن به انرژی و انگیزه شما میشود. میتوانید با مدیریت زمان و انرژی خود قدم به قدم منابع خود را مطالعه کنید و پیش بروید. بدون برنامه ریزی بعد از مدت کمی، دچار سردرگمی میشوید و به مرور از تلاش کردن دست خواهید کشید. ولی چنانچه برنامه ریزی مدون داشته باشید دچار کلافه شدن و سردرگمی نخواهید شد.

انتخاب منبع مناسب

برای افزایش تسلط و آمادگی خود، منبع کنکوری و آموزشی مناسب انتخاب کنید. عدم انتخاب منبع مناسب باعث اتلاف زمان و انرژی شما میشود. همچنین به دلیل عدم راندمان و بازدهی خوب، برنامه ریزی شما دچار مشکل خواهد و احساس یاس و نا امیدی بر شما غلبه میکند. منبع مناسب مانند یک سکوی پرتاب باعث پیشرفت شما خواهد شد و در بازه زمانی کم، میتواند آمادگی شما برای کسب رتبه برتر را افزایش دهد. بنابراین هر منبعی را انتخاب نکنید.

10 نکته مهم کنکوری

ساعت مطالعه بالا

برای آموزش، یادگیری، مرور و حل تست نیازمند زمان کافی هستید. باید ساعت مطالعه بالای داشته باشید. حداقل مطالعه برای داوطلبان کنکوری، در ماههای پایانی کنکور ۱۰ ساعت میباشد. چنانچه کمتر از این زمان مطالعه داشته باشید زمان مرور و حل تست را از دست خواهید داد. 

شناخت نقاط قوت و نقاط ضعف

شناخت نقاط قوت و ضعف شماف کمک میکند تا بیشتر روی موانع وقت بگذارید. اختصاص زمان روی نقاط قوت کمک زیادی به شما نمیکند. چون در نهایت ضعف ها هستند که مانند سد و مانع بزرگ باعث عدم موفقیت شما میشوند. بخاطر داشته باشید برای شکست غول کنکور، مقدمتا باید با ضعف هایتان مواجه شوید. اگر مشکلات و ضعف آموزشی خود را شکست و رفع کردید بی شک میتوانید رتبه برتر کسب کنید. در غیر این صورت همین موانع باعث شکست شما میشوند.

خلاصه برداری فراموش نشود

برای تثبیت مطالب مهم و فرار باید خلاصه برداری داشته باشید. اما خلاصه برداری باید به صورت برداشت کلید واژه باشد و زیاد طولانی نباشید. خلاصه نویسی های زیاد بعد زمان زیادی را از شما جهت مرور میطلبد.

در آزمون های آزمایشی شرکت کنید

شرکت در آزمونهای آزمایشی میتواند تجربه خوبی برای شما باشد. با جو آزمون بیشتر آشنا میشوید و در مقوله مدیریت زمان حل تست میتواند تجربه خوبی باشد. اما نکته اساسی در این ارتباط، زمانی در آزمون های آزمایشی شرکت کنید که به سطح خوبی از آمادگی در کنکور رسیده باشید. بدون آمادگی آزمون و حل تست برای شما تجربه خوبی را رقم نمیزند.

تست زیادی کار کنید

سعی کنید بعد از دریافت یادگیری و آموزش لازم، تست زیادی کار کنید به ویژه در تست دروس تخصصی. تست های تالیفی و سراسری به اندازه کافی تمرین داشته باشید. خودتان را فقط به یک تیپ تست سرگرم نکنید. هر چقد بیشتر تست کار کنید بهتر و راحت تر میتوانید تست های کنکور سراسری را حل کنید. چون در هر تست نکته و ابهامی وجود دارد که به شما کمک میکند در حین تست حل کردن با ذهنیت باز و بهتر عمل کنید.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

مقایسه کردن با دیگران گاها باعث ایجاد استرس و تنش درونی میشود که عملکرد شما را به شدت پایین میاورد. به قول معروف سرتون تو کار خودتون باشه  و اجازه ندهید که هیچ عاملی، آرامش و پایداری شما را متزلزل کند. گاها صحبت برخی از اطرافیان باعث ایجاد نا امیدی میشود.شما باید هدفتان روشن، و ایمان به آن داشته باشید.

مطالعه مباحث انگیزشی فراموش نشود

مطالعه و خواندن زندگینامه افراد موفق، باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق بیشتری برای رسیدن به موفقیت میشود. به جای اینکه دنبال حرفهای نا امید کننده دیگران باشید، سرگذشت افراد موفق را مطالعه کنید. از افراد موفق اطرافتان الهام بگیرید. گاهی یگ جمله انگیزشی میتواند باعث تغییر رویکرد شما و تلاشتون شود.

نتیجه گیری – ۱۰ نکته مهم کنکوری

۱۰ نکته مهم کنکوری برگرفته از تجربه رتبه برترهای کنکور بود. هر داوطلبی ویژگی منحصربفردی در مطالعه دارد. اما این ۱۰ نکته چارچوب برنامه خیلی از داوطلبان موفق بوده است. هیچ مشکل و مساله وجود ندارد که راه حلی برای آن نباشد. آنچه که مهم است انتخاب راه حل مناسب می باشد. اگر دوست دارید رتبه برتر شود و در رشته ای که مورد علاقه ات میباشد، پذیرفته شوید، راه حل صحیح برای این مساله انتخاب کن.

اشتراگ گذاشتن رمز موفقیت شما

دانش آموزان عزیز، داوطلبان گرامی و دانشجویان رتبه برتر، چنانچه در مطالعه، تست زدن، مرور و آنچه به کنکور مربوط است دارای تجربه ای مفیدی هستید میتواند به صورت کامنت در زیر مقاله فوق با سایر داوطلبان دیگر به اشتراک بگذارید.

سایر مقالات سایت

برای بهره مندی از سایر مقالات سایت میتوانید مقاله مهمترین مباحث زیست ، ریاضی انسانی حرف آخر و کلی مقالات مرتبط را مطالعه فرماید.

ارتباط با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکور میتوانند برای مشاوره رایگان و تهیه محصولات کنکوری حرف آخر از دفتر مرکزی این انتشارات با شماره های زیر تماس حاصل فرماید. 

۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰

۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴

 

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad