انرژی مثبت در کنکور – انرژی مثبت رمز موفقیت در کنکور

داشتن انرژی مثبت در کنکور یکی از الزمات اساسی و اولیه برای شرکت در رقابت چالش برانگیز و پر از هیجان کنکور است. هر ساله تعداد داوطلبتان زیادی برای کسب رتبه و تعیین موقعیت شغلی و تحصیلی خود در آزمون سراسری به رقابت می پردازند. اما این رقابت خالی از تنش و چالش نیست. حداقل یکسال تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان تحت تاثیر، استرس، اضطراب و انتظارات خود و خانواده برای کنکور رقابت میکنند و در شرایط حساس زندگی میکنند. رقابت کنکور، بسیار فرسایشی و توام با خستگی و نا امیدی است. عدم داشتن انگیزه و انرژی مثبت خیلی زود میتواند داوطلب را پای در بیاورد. گاها کسب موفقیت و رسیدن به آروزهای که داریم، به سادگی بدست نمی آید. باید بهای آن را بپردازیم. داشتن انگیزه و حفظ انرژی مثبت، اختصاص زمان و وقت، تلاش و پشتکار بهای رسیدن به اهدافمان است.

 مثلث موفقیت در کنکور( تلاش، منابع خوب کنکوری و برنامه ریزی) شروط لازم برای کنکور هستند اما شرط کافی نیستند. انرژی مثبت و داشتن ایمان به خود برای موفقیت نیرو و پتانسیل برتر شدن است که باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق برای غلبه بر سختی و خستگی دوران کنکور میشود. رسیدن به موفقیت در رقابت های شدید خیلی تفاوت دارد با رسیدن به اهدافی که کاملا شخصی و بدون رقابت است. در رقابت های بزرگ چنانچه از حیث روحی شکست را بپذیرید و قبل از رسیدن به موعد جایگاهی برای خود در نظر نداشته باشید عملا شکست را تجربه خواهی کرد. با اشتیاق و ذهن مثبت به استقبال موفقیت حرکت کنید. انسان ساخته ذهن و روانش است. اگر ذهن شما بازنده باشد، فیزیک شما نیز عملا و شهودی شکست را تجربه خواهد کرد. با ما باشید تا رازهای انرژی مثبت در کنکور را بیشتر با شما به اشتراک بگذاریم.

انرژی مثبت در کنکور

لزوم داشتن انرژی مثبت در کنکور

انسان به صورت ناخواسته تسلیم احساسات و هیجانات درونش است. هر گونه رفتار انسانی تابع احساسات درونی است. امروزه قانون جاذبه و نیروی جاذبه افکار مثبت و منفی به حیث علمی کاملا اثبات شده است و بیشتر از چندین دهه است که روانشناسان و دانشمندان علوم مختلف تاثیر افکار و هیجانات درونی را مورد واکاوی قرار داده اند و به این نتیجه رسیده اند که اعمال خوب و بد انسان زاییده افکار آنهاست. نکته قابل توجه در این زمینه این است که داشتن افکار منفی بیشتر از افکار و انرژی مثبت بر اعمال انسانی ظاهر میشود. مغز ما بسیار به افکار و انؤزی منفی ما علاقه مند است. وقتی انرژی منفی از درون ما ساطع میشود مغز بسیار سریع و وفوری آن را دریافت و دوست دارد در موارد  ام مادری کند. اما در مورد افکار مثبت این قضیه برعکس است.

اما وقتی به دنبال انرژی مثبت میرویم و به مغز منتقل میکنیم، بسیار سریع به فراموشی سپرده میشود. پایداری و تمرین در این زمینه میتواند مغز را متقاعد کند که باید فقط روی امواج مثبت کار کند. چنانچه این امر به عادت و رفتار تبدیل شود میتوانیم خیلی از موفقیت ها و شادی های زندگی را به زودی تجربه کنیم. پس وقتی شما در مورد شکست در کنکور فکر میکنید مغز به شدت روی این موضوع کار میکند و حس ترحم و دلسوزی شدید وجود شما را احاطه میکند. این احساس ناشی از حس دلسوزی و مادری مغز برای ماست. اما شما دارید برای رتبه برتر شدن تلاش میکنید باید مدام انرژی مثبت ساطع شود تا بتوانید عادت مغزتان را تغییر دهید و آن را به رفتار دائمی تبدیل کنید. از سوی تلاش و پشتکار بدون داشتن انگزه و انرژی مثبت بسیار خسته کننده خواهد.

آیتم های کسب انرژی مثبت

همانگونه که اشاره کردیم تلاش و کوشش شبانه روزی شرط لازم برای موفقیت در کنکور است اما کافی نیست. کنکور فرآیند پر استرس  است. تعداد زیادی دانش آموز  برای کسب رتبه برتر و قبولی در رشته های برتر به رقابت می پردازند. این رقابت بر خلاف سایر رقابت های دیگر در زندگی دانش آموزان از اهمیت بالای برخوردار است. چون موقعیت اجتماعی و آینده کاری آنها به این رقابت گره خورده است. انرژی مثبت در کنکور باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق برای موفقیت میشود. باعث میشود که داوطلب کنکوری بر سختی و مشکلات کنکوری فائق آید و بتوانند تا خط پایان این رقابت تلاش و کوشش کند. دانش آموزان کنکوری توجه داشته باشند که ترس و ایجاد احساس شکست از کنکور علیرغم تلاش آنها منجر به موفقیت نمیشود. باید به توانایی خود ایمان داشته باشند و با داشتن انرژی و انگیزه مثبت به پیکار با کنکور بروند.

خودتان را در اولویت قرار دهید

چنانچه خودتان را دوست داشته باشید و در اولویت قرار دهید، راحت تر میتوانید این رضایت درونی را به جهان متقل کنید. مراقبت از خود و دوست داشتن احساس خوبی به شما میدهد. این امر باعث میشود که مدام انرژی مثبت و انگیزه زیاد در خود ایجاد کنید. به مرور این موضوع به رفتار پایدار شما تبدیل خواهد شد. مغز برای خوب زندگی کردن و شاد نگه داشتن شما همواره تلاش میکند.

با خودتان مهربان باشید

وقتی احساس ناراحتی و نا امیدی به سراغ شما میاید به جای اینکه سرزنش ها را شروع کنید و موضوع را بزرگتر کنید با خودتان مهربان باشید و سعی کنید با احترام به احساس خود آن را تسکین و رفع کنید. بزرگتر کردن احساسات منفی و ناراحت کننده باعث کلافه شدن و سر درگمی شما میشود. مغز از این موضوع سوء استفاده میکند و شما را بیشتر به عمق ناراحتی و تنش میکشد. اما اگر گذشت داشته باشید میتوانید با احترام و مهربانی به سادگی از کنار آن عبور کرد.

از کلمات مثبت استفاده کنید

شکرگزای، گفتن کلمات و جملات من میتوانم… شرایط بسیار عالیه… من یاد میگیرم…من دوست دارم… برای من کاری ندارد… خیلی ساده  و جذاب است…میتواند به یکن منبع بزرگ انرژی برای شما تبدیل شود. جهان بازتاب رفتار، گفتار و فکر ماست. در مورد هرچی می اندیشیم و حرف میزنیم همان نیز رقم میخورد. شما هم میتوانید رتبه برتر شوید، به رشته مورد علاقه تون برسید، در بهترین دانشگاه تحصیل کنید. کافیست بخواهید و بهای آن را با افکار و رفتارت پرداخت کنید.

اهداف خود را مشخص کنید

داشتن انرژی و انگیزه مثبت در کنکور عملا با گفتن این جمله و بدون ایمان قلبی حاصل نمیشود. چون ایجاد این احساس مانند هر باور و اعتقاد قلبی دیگر، نیاز به باور دارد. نیاز است که این احساس را باور داشته باشید. برای اینکه دوستان کنکوری به این باور و اعتقاد برساند باید دارای هدف باشند. داشتن انرژی مثبت در کنکور بدون هدف، عملا سرابی بیش نیست و بعد از مدت کوتاهی منجر به ناامیدی، یاس و انرژی منفی میشود. مشخص کردن هدف کنکوری و آنچه را که میخواهید به دست بیاورید باعث ایجاد ایمان و باور به توانایی خود میشود که ادامه و تقویت این احساس منجر به انرژی مثبت در کنکور شما میشود. وقتی که این احساس شکل بگیرد و پایدار شود هیچ مانعی نمیتواند سد راه موفقیت و کسب رتبه برتر شما شود. بنابراین در قدم اول هدف خود را به درستی و روشنی انتخاب کنید.

لحن افکار خود را تغییر دهید

از آنجای که مغز به افکار منفی و انرژی منفی بسیار علاقه مند است، ممکن است تغییر  افکار منفی سخت باشد. اگر قصد دارید خوبی ها و انرژی مثبت شما را احاطه کند،باید اجازه دهید نکات مثبت شما راهنمایی کند. دالایی لاما میگوید جنبه های مثبت زندگیتان را دریابید و برای ان تلاش کنید. فعالانه کار کنید تا لحن افکار منفی خود را با مثبت تغییر دهید.

مشاوره انگیزشی دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری می توانید برای دریافت مشاوره انگیزشی از دپارتمان رتبه برتر حرف آخر با شماره 09106620394 و 09120085450 تماس حاصل فرماید.

  • مشاوره کنکوری
  • مشاوره انگیزشی
  • جزوات رتبه برترهای حرف آخر
  • ارتباط با مشاورین رتبه برتر حرف آخر
  • تهیه محصولات کنکوری حرف آخر
  • برنامه ریزی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *