حرف آخر
حرف آخر

انرژی مثبت در کنکور – انرژی مثبت رمز موفقیت در کنکور

داشتن انرژی مثبت در کنکور یکی از الزمات اساسی و اولیه برای شرکت در رقابت چالش برانگیز و پر از هیجان کنکور است.  سالانه تعداد زیادی از داوطلبان کنکور برای کسب رتبه برتر و رشته های برتر در گروه های مختلف آزمایشی با هم دیگر به رقابت می پردازند. برای برتر شدن و کسب رتبه برتر، تلاش و کوشش شبانه روزی به تنهای کافی نیست. مثلث موفقیت در کنکور( تلاش، منابع خوب کنکوری و برنامه ریزی) شروط لازم برای کنکور هستند اما شرط کافی نیستند. انرژی مثبت در کنکور و داشتن ایمان به خود برای موفقیت نیرو و پتانسیل برتر شدن است که باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق برای غلبه بر سختی و خستگی دوران کنکور میشود.

لزوم داشتن انرژی مثبت

انسان به صورت ناخواسته تسلیم احساسات و هیجانات درونش است. هر گونه رفتار انسانی تابع احساسات درونی است. امروزه قانون جاذبه و نیروی جاذبه افکار مثبت و منفی به حیث علمی کاملا اثبات شده است و بیشتر از چندین دهه است که روانشناسان و دانشمندان علوم مختلف تاثیر افکار و هیجانات درونی را مورد واکاوی قرار داده اند و به این نتیجه رسیده اند که اعمال خوب و بد انسان زاییده افکار آنهاست. نکته قابل توجه در این زمینه این است که داشتن افکار منفی بیشتر از افکار و انرژی مثبت بر اعمال انسانی ظاهر میشود. بنابراین داشتن افکار و انرژی منفی همراه با ترس و عدم ایمان به خود، سم و زهر موفقیت و کامیابی تلقی میشود.

 

انرژی مثبت در کنکور

انرژی مثبت در کنکور

همانگونه که اشاره کردیم تلاش و کوشش شبانه روزی شرط لازم برای موفقیت در کنکور است اما کافی نیست. کنکور فرآیند پر استرس و چالش است. تعداد زیادی دانش آموز  برای کسب رتبه برتر و قبولی در رشته های برتر به رقابت می پردازند. این رقابت بر خلاف سایر رقابت های دیگر در زندگی دانش آموزان از اهمیت بالای برخوردار است. چون موقعیت اجتماعی و آینده کاری آنها به این رقابت گره خورده است. انرژی مثبت در کنکور باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق برای موفقیت میشود. باعث میشود که داوطلب کنکوری بر سختی و مشکلات کنکوری فائق آید و بتوانند تا خط پایان این رقابت تلاش و کوشش کند. دانش آموزان کنکوری توجه داشته باشند که ترس و ایجاد احساس شکست از کنکور علیرغم تلاش آنها منجر به موفقیت نمیشود. باید به توانایی خود ایمان داشته باشند و با داشتن انرژی و انگیزه مثبت به پیکار با کنکور بروند.

داشتن هدف –  انرژی مثبت در کنکور

داشتن انرژی و انگیزه مثبت در کنکور عملا با گفتن این جمله و بدون ایمان قلبی حاصل نمیشود. چون ایجاد این احساس مانند هر باور و اعتقاد قلبی دیگر، نیاز به باور دارد. نیاز است که این احساس را باور داشته باشید. برای اینکه دوستان کنکوری به این باور و اعتقاد برساند باید دارای هدف باشند. داشتن انرژی مثبت در کنکور بدون هدف، عملا سرابی بیش نیست و بعد از مدت کوتاهی منجر به ناامیدی، یاس و انرژی منفی میشود. مشخص کردن هدف کنکوری و آنچه را که میخواهید به دست بیاورید باعث ایجاد ایمان و باور به توانایی خود میشود که ادامه و تقویت این احساس منجر به انرژی مثبت در کنکور شما میشود. وقتی که این احساس شکل بگیرد و پایدار شود هیچ مانعی نمیتواند سد راه موفقیت و کسب رتبه برتر شما شود. بنابراین در قدم اول هدف خود را به درستی و روشنی انتخاب کنید.

 

انرژی مثبت در کنکور

مشاوره انگیزشی دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری می توانید برای دریافت مشاوره انگیزشی از دپارتمان رتبه برتر حرف آخر با شماره 09106620394 تماس حاصل فرماید. 

  • مشاوره کنکوری
  • مشاوره انگیزشی
  • جزوات رتبه برترهای حرف آخر
  • ارتباط با مشاورین رتبه برتر حرف آخر
  • تهیه محصولات کنکوری حرف آخر
  • برنامه ریزی

انرژی مثبت در کنکور

دیدگاه‌ها (0)

*
*

enamad