بهترین منبع زیست کنکور 98

در ادامه معرفی بهترین منابع کنکور 98، امروز میخواهیم بهترین منبع زیست کنکور 98 را معرفی کنیم. زیست شناسی مهمترین درس تخصصی رشته تجربی است که در کنکور سراسری تعداد سوالات بالا را به خودش اختصاص میدهد و از سوی دیگر دارای بیشترین ضریب است. دانش آموزان و داوطلبان کنکور برای قبولی در رشته پزشکی،دندان پزشکی، دارو سازی و پیراپزشکی نیاز به درصد بالا در درس زیست شناسی هستند. اما کسب درصد بالا در زیست شناسی کار ساده و آسانی نیست. مباحث بسیار ریز و فرار و طرح سوالات ترکیبی بر پیچیدگی مطالعه و خواندن زیست شناسی افزوده است.

اهمیت درس زیست در کسب رتبه بالا دسترسی به منبع عالی را توجیه میکند. بر این اساس میخواهیم ویژگی بهترین منبع زیست کنکور98 را بیشتر توضیح بدهیم و آن را خدمت شما معرفی کنیم.

مقدمه ای بر منابع زیست کنکور

 

همانگونه که اشاره کردیم اهمیت زیست شناسی در کسب رتبه برتر و قبولی در رشته های برتر گروه تجربی باعث شده که منابع زیادی برای این درس در بازار کنکور ارائه شود. اما سوال اول اینجاست که آیا همه این منابع میتوانند به دانش آموزان و داوطلبان کنکور برای قبولی در رشته های برتر کمک کند یا نه؟؟

بررسی منابع موجود زیست شناسی برای کنکور، در اولین نگاه حجم زیاد و صفحات بالای آن به چشم میخورد. بیشتر منابع موجود برای زیست شناسی بالای 500 صفحه توضحات دارد که این بسیار خسته کننده و وقت گیر است. از سوی دیگر سوالات زیست شناسی به نسبت هر سال، مفهومی و ترکیب طرح میشود که منابع موجود در بازار کنکور حداقل زحمت برای تغییر در شیوه تدریس را به خود نداده اند و مدام تجدید چاپ میشود. به طور خلاصه میتوان گفت که متاسفانه منابع موجود زیست شناسی در بازار کنکور برای کنکور مفهومی این دهه بسیار قدیمی و پیش پا افتاده است و نمی توان با تکیه بر این منابع به کسب رتبه برتر فکر کرد.

ویژگی های بهترین منبع زیست کنکور 98

برای اینکه با آسودگی و خیال راحت سروقت زیست، برای کنکور98 بروید لازم است بدانید که یک منبع مناسب باید دارای چه ویژگی های باشد تا شما بتوانید در کنار تلاش خودتان با اتکا به این منبع به درصد برتر برسید و رتبه برتر را رقم بزنید.

  1. زمان تدریس و حجم مناسب
  2. آموزش مفهومی و ترکیبی
  3. پرهیز از ارائه مطالب به صورت نکته وار
  4. آموزش به صورت پویانمایی
بهترین منبع زیست کنکور98

بهترین منبع زیست کنکور98

زمان تدریس و حجم مناسب

همانگونه که قبلا اشاره کردیم خیلی از منابع موجود در بازار کنکور برای زیست شناسی دارای حجم بسیار زیاد است و بالای 500 صفحه میباشد. دانش آموزان و داوطلبان کنکور در مواجه با این قبیل منابع زود خسته میشوند و بعد از مدت کوتاهی از ادامه مطالعه آن ناکام میمانند و سروقت منبع دیگری می روند. شاخه به شاخه کردن منابع باعث اتلاف وقت، انرژی و انگیزه داوطلبان کنکور میشود. آزمون سراسری مقوله ای است که دارای تاریخ انقضاست و در زمان مقرر وقت آن به پایان میرسد. این امر نشانده این است که حجم زیاد منابع و شاخه به شاخه کردن باعت اتلاف وقت میشود و نتیجه آن ناکامی و شکست تمام رویا و آرزوهای داوطلبان کنکورس است. بنابراین منبع مناسب برای کنکور زیست 99 باید دارای حجم کم، مناسب و مفید باشد تا دانش آموزان بتوانند در زمان مقرر تمام کنند و وارد فاز مرور و تست شوند.

آموزش مفهومی و ترکیبی

نکنه بسیار مهمی که باعث شده دانش آموزان و داوطلبان کنکور از سوالات کنکوری زیست شناسی هراس داشته باشند، سوالات مفهومی و ترکیبی آن است. بررسی سوالات سالهای اخیر کنکور نشان میدهد که به نسبت هر سال سوالات مفهومی و ترکیبی شده است. منابع موجود در بازار کنکور متاسفانه کمترین توجه به این واقعیت مهم را داشته اند. از طرفی منابع کنکوری به صورت کتابی قادر به ادای متن به صورت مفهومی و ترکیبی نیستند و در آموزش مفهومی ناکام هستند. بهترین منبع زیست برای کنکور99 باید مفهومی تدریس شود تا دانش آموزان بتوانند دغدغه تست های کنکور سراسری را نداشته باشند و از سر ترس بیشتر وقت برنامه درسی را به زیست شناسی اختصاص ندهند.

پرهیز از ارائه مطالب به صورت نکته وار

خیلی ناشران منابع کنکوری احساس میکنند که ارائه نکته وار مباحث کنکوری میتواند به کسب درصد بالا برای دانش آموزان منتهی شود. درس زیست شناسی خط به خط به صورت نکته است و نمیتوان زیست سه پایه را به صورت نکته وار آموزش داد. حجم زیاد نکات باعث ایجاد استرس در دانش آموزان و داوطلبان کنکور میشود. از سوی دیگر صرف نظر از اشتباه حفظ کردن مطالب به صورت نکته وار، این امر زمان بر و زود فراموش میشود. چون حفظ کردن مطالب به صورت ناخواسته وارد حافظه کوتاه مدت میشود و بعد از 1 الی 2 هفته فراموش میشود.

بهترین منبع زیست کنکور98

بهترین منبع زیست کنکور98

آموزش به صورت پویانمایی

امروزه در همه سطوح تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه، اساتید، مربیان آموزشی و مدرسان بر آموزش به روش پویانمایی اتفاق نظر دارند.شیوه تدریس سنتی به طورکلی در همه کشورها حتی کشورهای سطح پایین منسوخ شده است. روش پویانمایی باعث تقویت حافظه بلند مدت و تصویری میشود که ماندگاری مطالب در آن بسیار بالاست. در درس زیست شناسی روش پویانمایی باعث ایجاد یک آزمایشگاه مجازی برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور میشود که میتوانند تمام جزئیات و بافت های زیست شناسی را با چشم ببینند و نیاز به حفظ کردن مطالب نباشد.سوالات مفهومی زیست شناسی آموزش به روش پویانمایی را می طلبد که بهترین منبع زیست کنکور98 باید این مورد را پوشش بدهد.

منابع برتر برای کنکور 98

مشاوره و برنامه ریزی برای منابع کنکور 99

دانش آموزان و داوطلبان کنکور میتوانند برای مشاوره رایگان موسسه حرف آخر و اطلاعات بیشتر در مورد بهترین منبع زیست کنکور98 با شماره 09106620394 در تماس باشند.

مزایایی استفاده از مشاورین رتبه برتر حرف آخر

  • مشاوره کنکوری
  • مشاوره انگیزشی
  • مشاوره تخصصی
  • برنامه ریزی کنکوری
  • چک کردن آزمون های آزمایشی
  • پشتیبانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *