تاثیر ریاضی در کنکور تجربی – درصد ریاضی در کنکور تجربی

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی و سایر گروه های آزمایشی دیگر مانند ریاضی و انسانی، کاملا محرز است. رقابت در گروه تجربی برای تصاحب رشته برتر مانند، پزشکی، دندانپزشکی و داور سازی بسیار شدید است.همین رقابت باعث افزایش تاثیر گذاری دروس مختلف در آزمون تجربی شده است. توصیه اول برای داوطلبان این است که هیچ کدام از دروس را حذف نکنند. طبق آمارهای سازمان سنجش از کارنامه داوطلبان، میانگین درصد ریاضی 6 درصد و فیزیک 8 درصد است. این آمار اوج ضعف آموزشی در دروس محاسباتی را به خوبی نشان میدهد. متاسفانه سالیان زیادی است که نظام آموزش کشور زیر یوغ روش های سنتی و منسوخ شده تدریس است. در چند دهه اخیر هیچ گونه نو آوری در آموزش و تدریس اتفاق نیفتاده است.

همین موضوع شکاف بزرگی بین دانش آموزان و یادگیری ایجاد کرده  که مدارس را به مکان استرس زا تبدیل کرده است. گروه بزرگی از دانش آموزان به جبر و بدون اختیار خیلی از دوران تحصلی خود را سپری میکنند. از سوی دیگر به دلیل شکاف ایجاد شده استعداد و توانایی دانش آموزان به تحلیل رفته و صرفا بدون هیچگونه استعدادیابی ادامه تحصیل ها ادامه دارد. در بین دورس تحصیلی، ریاضی از اهمیت زیادی برخوردار است. از اول دبستان تا دانشگاه همراه دانش آموزان است. یادگیری مفهومی آن تاثیر قوی در پیشرفت تحصیلی، ایجاد انگیزه و افزایش هوش تحصیلی دانش آموزان دارد. از سوی بیشتر ترک تحصیل در مدارس و ترس و استرس از محیط آموزشی به دلیل عدم توانایی در همین درس است.

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

در گروه تجربی ریاضی 30 تست از دفترچه تخصصی را به خود اختصاص میدهد که دارای ضریب 2 نیز هست. داوطلبان تجربی به دلیل ضعف آموزشی در این درس و ضریب بالای زیست و شیمی، دچار خود فریبی میشوند و به جای رفع اشکال، اختصاص زمان برای مطالعه و تقویت ریاضی، آن را از برنامه حدف و زمان بیشتری به دروس دیگر اختصاص میدهند. لازم به ذکر است که هر درس تاثیر خاص و ویژه خود دارد و برای کسب رتبه برتر باید درصد های کلیه دروس بالای 60 درصد باشد. اختلاف شدید بین درصدها، باعث کاهش میانگین و تراز مناسب برای قبولی میشود. در گروه تجربی به دلیل ضعیف عمومی آموزشی درس ریاضی، کسب درصد بالا تاثیر بزرگی در کسب رتبه دارد.

چگونه ریاضی را مطالعه کنیم؟

ریاضی بیش از هر درس دیگری به آموزش مفهومی، تمرین و پشتکار نیاز دارد. دانش آموزان از اول ابتدایی تا کنکور و حتی دانشگاه با ریاضی در ارتباط هستند. بر خلاف دروس دیگر مباحث ریاضی به شدت پیش نیاز و مکمل همدیگر هستند. ضعف در هر کدام از پایه های تحصیلی باعث بزرگتر شدن مشکل آموزشی در پایه دیگر میشود. این موضوع به مرور باعث ایجاد شکاف بزرگی در یادگیری و نهایتا حذف ریاضی برای آزمون سراسری میشود. مطالعه و یادگیری هر امری نیازمند آموزش مناسب است. متاسفانه به رغم وجود کلاس های تدریس در مدارس و خیلی از کمک کنکوری های هنوز اکثریت داوطلبان و دانش آموزان با یادگیری ریاضی مشکل اساسی دارند. هنوز دانش آموزان مجبور به حفظ کردن فرمولهای متعدد بدون درک بصری مسائل ریاضی هستند. 

استفاده از منبع مناسب

یادگیری ریاضی مستلزم استفاده از منبع مناسب میباشد. پیش تر اشاره کردیم که در فضای رسمی آموزش دانش آموزان مجبور به حفظ کردنفرمولهای متعدد هستند. این شیوه از تدریس در تمام نظام های آموزشی منسوخ شده است. برای یادگیری الفبای ریاضی باید از منبعی استفاده شود که نیازی به حفظ کردن فرمولهای متعدد نداشته باشید. از سوی دیگر بتوانید در 20 ثانیه هر تستی را بزنید. در ادامه شما را با بهترین منبع آشنا خواهیم کرد.

پشتکار و تمرین برای تسلط یادگیری

برای یادگیری بهتر ریاضی بعد از دریافت آموزش مباحث و موازی با دوره یادگیری باید تست های زیاد کار شود. انجام تست باعث افزایش تسلط و یادگیری میشود. بی شک بالغ بر 85 درصد داوطلبان و دانش آموزان پایه قوی در درس ریاضی ندارند. از طرفی نیز انتظار معجزه زود هنگام در یادگیری را دارند. تمرین و حل تست در یادگیری ریاضی معجزه میکند. تست ها نیاز باید صرفا تمرینی و آموزشی باشد. برای حل تست های خودآزمایی تعجیلی نداشته باشید. در حالت ایده آل در هر بار مطالعه و آموزش 5 الی 10 درصد پیشرفت خواهید کرد. با تمرین میتوانید درصد 80 و 100 را نیز تجربه کنید. بنابراین از خود انتظار معقول داشته باشید.

حرکت پله ای داشته باشید

بیشتر مباحث ریاضی پیش نیاز هم هستند. بدون یادگیری پیش نیاز، نمیتوانید راندمان خوبی در بقیه داشته باشید. به همین جهت پله پله مباحث را یاد بگیرید. یا مبحثی را خوب یاد نگرفته اید بحث جدیدی را شروع نکنید. پشتکار و تمرین بیشتری داشته باشید.

ریاضی حفظ کردنی نیست

همیشه به این نکته توجه داشته باشید که برای بهبود عملکرد خود در جلسه آزمون، با توجه به تأثیر درس ریاضی بر کنکور تجربی که بسیار چشمگیر است. باید از یادگیری های خود بهره ببرید نه از حفظیات!  کابوس ریاضی که برای شما کنکوری ها ایجاد شده ناشی از عدم استفاده از روش های مفهومی در این درس میباشد. در روش های سنتی که هم اکنون نیز موجود است، حفظ کردن فرمولها هیچ کمکی به یادگیری ریاضی نکرده است. پس باید برای همیشه این روش های را کنار بگذاریم. انتخاب منبع موثر کمک زیادی در یادگیری و حل تست میکند. بنابراین بجای انتخاب 10 مسیر اشتباه یک مسیر صحیح را انتخاب کنید.

معرفی بهترین منبع ریاضی برای کنکور

بازار کنکور پر از منابع مختلف آموزشی برای درس ریاضی است. اما هر آموزش و منبعی نمی تواند ضعف آموزشی این درس را به راحتی رفع کند. استاد منظری مدرس یکه تاز ریاضی کشور در موسسه حرف آخر برای اولین بار در کشور اولی اصولی در آموزش ریاضی پایه گذاری کرده است که بی رقیب میباشد. این اصول همان راهکارهای ساده مفهومی برای یادگیری درس ریاضی میباشد. دانش آزموان و داوطلبان کنکوری میتوانند با چند راهکار ساده محاسباتی به طور مفهومی، بدون نیاز به حفظ فرمول، درصد بالای کنکور کسب کنند.  ریاضی استاد منتظری دارای سه ویژگی بارز و مهم است. در لایه اول درسنامه کلیه مباحث به صورت بصری و مفهومی تدریس میشود. سعی استاد منتظری بر این است تا داوطلبان در حداقل زمان بتوانند میزان یادگیری خود در ریاضی را افزایش دهند. 

دانش آموزان و داوطلبانی که تا به امروز با یادگیری ریاضی مشکل داشته اند میتوانند با ریاضی حرف آخر در حداقل زمان به خوبی ضعف آموزشی در ریاضی را برطرف کنند. در لایه دوم تدریس استاد منتظری راهکارهای تست زنی ارائه میشود. این راهکارها کمک میکند داوطلبان بتوانند در 20 ثانیه هر تستی را حل کنند. در لایه سوم تست های تالیفی توسط استاد منظتری ارائه میشود که هر ساله در آزمون سراسری حداقل 70 درصد تطبیق دارد. با یک تیر میتوانید سه هدف آموزش، راهکارهای کنکور و تست های تطبیقی را بزنید. تاثیر ریاضی در کنکور تجربی را دست کم نگیرید. میتواند شما را به رتبه برتر و همچنین مانعی برای رسیدن به آرزوهایتان باشد. اما انتخاب آگاهانه منبع مناسب به سادگی میتواند زمینه صعود شما را فراهم سازد.

ویژگی های ریاضی استاد منتظری

  • زمان کم و مناسب تدریس و آموزش
  • آموزش مفهومی و بصری
  • ارائه راهکارهای تست زنی
  • ارائه تست های تطبیقی با آزمون سراسری

ارتباط با ما

برای کسب مشاوره رایگان، کسب اطلاعات بیشتر و سفارش بسته های آموزشی و کنکوری حرف آخر میتوانید با شماره های 09106620394 و 09120085450 تماس حاصل فرماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *