تاثیر ریاضی در کنکور تجربی | درصد ۱۰۰ در ریاضی

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی برای خیلی از داوطلبان هنوز محسوس نیست. شاید تاکنون بسیاری از دانش آموزان رشته تجربی که خود را برای کنکور آماده می کنند؛ این سوال را بارها و بارها در ذهن خود تکرار کرده باشند. که درس ریاضی چه تأثیری بر کنکور تجربی دارد؟ به جرأت می توان گفت که جمع کثیری از دانش آموزان به دلیل سخت بودن درس ریاضی، از تمرین و تکرار آن کناره گیری می کنند. اما شاید تابحال به این نکته توجه نکرده باشند که تأثیر درس ریاضی بر کنکور تجربی بسیار بالا می باشد. و می تواند نتیجه آزمون را تا حد زیادی بهبود بخشد.

 

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

بررسی اهمیت درس ریاضی در کنکور تجربی

در وهله اول دانش آموزان باید به این نکته توجه داشته باشند که نباید به دلیل سخت بودن و ضریب پایین تر درس ریاضی نسبت به دو درس زیست و شیمی، وقت کمتری را برای آن صرف کنند. بنابراین باید برای این درس نیز همانند دروس دیگر، زمان مناسبی در برنامه مطالعاتی خود در نظر بگیرند.

 

درک صحیح از تاثیر ریاضی

عدم درک مناسب از تأثیر ریاضی بر کنکور موجب شده تا دانش آموزان از این درس به آسانی گذر کنند. و همین امر باعث عدم موفقیت آنها در درس ریاضی شود. اما باید توجه داشت که از نظر محاسباتی که برای تعیین نمره ی تراز صورت می گیرد، ارزش یک تست زیست شناسی در کنکور گروه تجربی به دلیل وجود انحراف در درس ریاضی بیش از ارزش دو تست ریاضی نیست.

باید این فرض اشتباه را که دانش آموزان در خصوص این درس دارند، از ذهن آنها پاک کرد. چرا که تأثیر درس ریاضی بر کنکور تجربی بسیار حائز اهمیت است.  این درس در تعیین رشته در دانشگاه های خوب کشور بسیار تأثیرگذار می باشد.

 

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

 

افزایش تراز

با توجه به مباحث عنوان شده به صراحت می توان گفت: یکی از مهم ترین درس های گروه تجربی، درس ریاضی می باشد. در حقیقت داوطلبان گروه تجربی باید در جلسه آزمون به ۳۰ سوال این درس خود پاسخ دهند.  برای حل هر سوال بطور میانگین ۲ دقیقه زمان در اختیار دارند. که باید از این دقایق بهترین استفاده را داشته باشند. همیشه این نکته را به خاطر بسپارید که تأثیر درس ریاضی در کنکور تجربی بطوری است که می تواند بر رتبه نهایی داوطلب تأثیر بگذارد.

 

اکثر داوطلبان این رشته با درس ریاضی مشکل دارند. به همین دلیل عملکرد قابل قبولی از خود در این درس نشان نمی دهند. همین امر موجب می شود تا داوطلبانی که به درس ریاضی اهمیت بیشتری دادند، تراز بالاتری کسب کنند. و رتبه نهایی مناسبی را نیز به دست آورند.

 

 

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

چگونه برای انجام تست ریاضی برنامه ریزی کنیم؟

این را به خاطر داشته باشید که اولین مرحله در آغاز راه، مرحله یادگیری می باشد. زیرا تا زمانی که مفاهیم ریاضی، بطور صحیح و کامل یاد گرفته نشود، نمی توان به سوالات ریاضی پاسخ داد. شاید شما هم این سوال به ذهنتان خطور کرده باشد که چگونه میتوان ریاضی را یاد گرفت؟

 

 

ریاضی حفظیاتی نیست

همیشه به این نکته توجه داشته باشید که برای بهبود عملکرد خود در جلسه آزمون، با توجه به تأثیر درس ریاضی بر کنکور تجربی که بسیار چشمگیر است. باید از یادگیری های خود بهره ببرید نه از حفظیات! دانش آموزان باید با دقت به تدریس های درس ریاضی توجه کنند. و سعی خود را بر این دارند که اکثر مفاهیم را در کلاس درک کنند. چون  ریاضی درسی درک کردنی است و نمی توان مفاهیم آن را تنها به حافظه سپرد.

 

 

تمرین و حل تست بیشتر

 نکته ی بعدی که پس از یادگیری می توان به آن اشاره داشت، تمرین مداوم است. داوطلبان باید پس از مطالعه و درک مفاهیم برای تثبیت مطالبی که مطالعه کرده اند، به حل تمرین بپردازند. در این مورد برای حل بهتر و سریع ترتمارین باید مسائل را بر اساس یادگیری ها و درک خود تحلیل  کنند، سپس به حل تست های متنوع دیگر با همین موضوع بپردازند.

 

از این رو می توان با توجه به مفاهیم بالا نتیجه گرفت که تأثیر درس ریاضی بر کنکور تجربی بر کسی پوشیده نیست. باید آن را جدی گرفت تا بتوان رتبه بهتری در کنکور کسب کرد. این امر را به یاد داشته باشید که مرور درس و خلاصه برداری از آن می تواند کمک شایانی به شما جهت حل هر چه سریع تر تست های کنکوری بنماید.

 

 

معرفی بهترین منبع ریاضی برای کنکور

بازار کنکور پر از منابع مختلف آموزشی برای درس ریاضی است. اما هر آموزش و منبعی نمی تواند ضعف آموزشی این درس را به راحتی رفع کند. استاد منظری مدرس یکه تاز ریاضی کشور در مجموعه حرف آخر برای اولین بار در کشور اولی اصولی در آموزش ریاضی پایه گذاری کرده است که بی رقیب میباشد. این اصول همان راهکارهای ساده مفهومی برای یادگیری درس ریاضی میباشد. دانش آزموان و داوطلبان کنکوری میتوانند با چند راهکار ساده محاسباتی به طور مفهومی، بدون نیاز به حفظ فرمول، درصد بالای کنکور کسب کنند. برای کسب اطلاعات  بیشتر در مورد ریاضی حرف آخر میتوانید با شماره بخش ارتباط با ما تماس حاصل فرماید.

 

ویژگی های ریاضی استاد منتظری

زمان تدریس کم

تدریس کامل درسنامه

ارائه راهکارهای سریع تست زنی

آموزش مفهومی و شهودی

حل تست های سراسری و تالیفی

 

 نمونه تدریس: ریاضی حرف آخر

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

ارتباط با ما

برای کسب مشاوره رایگان، کسب اطلاعات بیشتر و سفارش بسته های آموزشی و کنکوری حرف آخر میتوانید با شماره های ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ تماس حاصل فرماید.

ثبت نام طرح نخبگان

ارتباط با مشاورین رتبه برتر

 

 

 

 

 

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad