تمرکز حواس – چگونه برای کنکور به تمرکز حواس دست پیدا کنیم

تمرکز حواس

عدم تمرکز حواس یکی از مشکلات اصلی و اساسی داوطلبان کنکور است که مدام از آن شکایت دارند و به مساله ای روحی و روانی برای گروهی از داوطلبان تبدیل شده است. تمرکز حواس پایه و اساس فکری داوطلب برای موفقیت در کنکور است در صورت عدم دست یابی به این مهم دانش آموز یا داوطلب کنکوری دچار نا امیدی، خستگی فکری و بی برنامگی میشود. امروز قصد داریم روش علمی و خیلی ساده برای تمرکز حواس با شما یاد بدهیم تا بتوانید در کوتاه مدت به نتیجه عالی در این زمینه دست یابید.

 

تماس با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ – ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰

تمرکز حواس

عدم تمرکزحواس باعث میشود که مدام داوطلب مکان مطالعه را عوض و دچار تشویش فکری شود و نتواند به برنامه و اهداف خود برسد. ذهن انسان به هر سمت و سوی هدایت شود در مدت کوتاهی راه آن مسیر را در برمیگیرد و عدم تمرکز حواس بیش از آنکه مشکل روانی به نظر برسید یک عادت اشتباه و غلط است که به دلیل تکرار و تکرر به وجود آمده است و تنها راه رسیدن به تمرکز نیز تمرین و تکرار است.

 

استفاده از قانون ۱۵ دقیقه

علمی ترین و بهترین روش برای دستیابی به تمرکز حواس استفاده از روش ۱۵ دقیقه ساموئل اسمایلز روانشناس و نویسنده کتاب پر فروش ” اعتماد به نفس ” است. برای اینکه به تمرکز حواس دست پیدا کنید اهداف تان را به شاخه ها و زیر مجموعه های کوچک تقسیم و دسته بندی کنید. برای هر کدام از اهدافتان به مدت ۱۵ دقیقه وقت بگذارید و تایم را چک کنید و فقط و فقط به مدت ۱۵ دقیقه روی برنامه و هدفتان فکر کنید. این امر باعث میشود که شما در کوتاه مدت روی موضوعات مختلف تمرکز و فکر کنید و در بازه کمتر از یک هفته میتوانید نتیجه مثبت آن را بر زندگی و برنامه هایتان ببینید. تمرین این کار باعث میشود که شما به تمرکز حواس روی دروس کنکوری دست پیدا کنید.

 

تمرکز حواس

ارتباط با ما

برای اشتراک گذاشتن تجربه هایتان از تمرین و کارهای که برای تمرکزحواس داشته اید میتوانید در بخش درج کامنت مقاله زیر، نظرات و تجربیات خود را برای سایر دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به اشتراک بگذارید و همچنین برای دریافت مشاوره رایگان  از دپارتمان رتبه برتر حرف آخر میتوانید با شماره ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ تماس حاصل فرماید.

 • مشاوره تخصصی و کنکوری
 • سفارش محصولات حرف آخر
 • ارتباط با مشاورین رتبه برتر

 

مفاهیم شیمی دهم و یازدهم حرف آخر

مسایل شیمی دهم و یازدهم حرف آخر

سوالات احتمالی کنکور ۹۹

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  ۲ دیدگاه. Leave new

  • من وقتی حواسم سر مطالعه پرت میشود ی دفعه ذهنم به سمت اهداف و ارزوهام میره و به این میرسم که باید بخاطر اهدافم حواسم را جم و جور کنم این روش به تمرکز حواسم خیلی کمک کرده

   پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست