رتبه پزشکی کنکور ۱۴۰۰ – درصد و رتبه لازم برای قبولی در کنکور ۱۴۰۰

رتبه پزشکی کنکور 1400

درصد مورد نیاز برای قبولی و رتبه پزشکی کنکور تجربی کنکور ۱۴۰۰ و اطلاعاتی از این قبیل، برای علاقه‌مندان به این رشته و باهدف تنظیم برنامه‌ریزی دقیق‌تر بسیار با اهمیت است. در واقع با توجه به رقابت سخت و نفس‌گیری که همه‌ساله در میان داوطلبان رشته‌های پزشکی وجود دارد، لزوم آگاهی بیشتر برای کسب نتایج مطلوب و موردنظر، ضرورت بیشتری پیدا می‌کند. رتبه و تراز قبول‌شدگان در رشته‌های پزشکی یکی از اطلاعات مهمی است که می‌تواند راهنمای علاقه‌مندان به تحصیل در این رشته‌ها در هنگام انتخاب رشته باشد. بنابراین و با توجه به اهمیت این مسئله در ادامه این مطلب به بررسی درصد مورد نیاز برای قبولی در رشته‌های پزشکی کنکور تجربی در آزمون ۱۴۰۰ خواهیم پرداخت.

 

رتبه پزشکی کنکور ۱۴۰۰

درصد همان نمره خام داوطلب است. که نسبت به درصد سایر داوطلبان تعیین می‌گردد و متناسب با چگونگی پاسخگویی آن‌ها، همه‌ساله تغییر می‌کند. نکته مهم اینکه، درصدهای مورد نیاز برای پزشکی، تنها در یک درس نمی‌تواند تأثیرگذاری چندانی بر روی قبولی فرد داشته باشد. در واقع بررسی کل نمرات و درصدهای پاسخگویی داوطلب به سایر دروس نیز تعیین‌کننده قبولی یا عدم قبولی او در رشته‌های دانشگاهی اعم از پزشکی خواهد بود. بنابراین بهتر است درصد مورد نیاز برای قبولی در رشته‌های پزشکی کنکور تجربی در آزمون ۱۴۰۰ در رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ کشور موردبررسی قرار بگیرد.

 

میانگین درصد دروس عمومی برای قبولی در پزشکی

ادبیات: کمترین درصد این درس در بین داوطلبان رشته پزشکی،۳۰ یا ۴۰ درصد است و بالاترین درصد ۱۰۰ بوده و میانگین درصد ادبیات در میان کل داوطلبان زیر رتبه هزار، ۸/۷۳ درصد می‌باشد. بنابراین اگر شما بتوانید درصد دروس عمومی خود را نزدیک به قبول‌شدگان رشته پزشکی سال‌های قبل بزنید، تا حدودی این احتمال وجود دارد که در کنکور پزشکی ۱۴۰۰ پذیرفته شوید.

عربی: کمترین درصد عربی برای افراد پذیرفته‌شده در رشته پزشکی، ۳۲ درصد بوده است. تعداد زیادی از رتبه‌های زیر هزار نیز موفق به زدن ۱۰۰ درصد تست‌های عربی شده‌اند. به ‌این ‌ترتیب میانگین درصد کل این درس ۲/۸۹ می‌باشد.

دین و زندگی: درصد موردنیاز برای قبولی در رشته‌های پزشکی کنکور تجربی در آزمون ۱۴۰۰ برای درس دین و زندگی، ۳۲ درصد است و میانگین درصد این درس ۷/۷۱ است.

زبان انگلیسی: حداقل درصد این درس در میان رتبه‌های زیر هزار و قبول ‌شده در رشته‌های پزشکی سال‌های پیش، ۴/۱۷ درصد است و نفرات زیادی نیز موفق به زدن صد درصد تست‌های این درس شده‌اند، میانگین درصد داوطلبان در این درس به ۳/۷۶ درصد می‌رسد.

 

میانگین درصد دروس اختصاصی برای قبولی در پزشکی

زمین‌شناسی: این درس یکی از دروس کم ‌اهمیت و تا حدودی بی‌تأثیر در قبولی رشته‌های پزشکی است.  به همین علت، دارای پایین‌ترین میانگین درصد در میان داوطلبان می‌باشد. کمترین درصد از سوی داوطلبان زیر رتبه هزار برای این درس ۶/۶- و بیشترین درصد ۷/۷۸ درصد بوده است.

ریاضی: پایین‌ترین درصد ریاضی در میان داوطلبان قبول‌شده برای رشته پزشکی ۷/۲۶ درصد بوده و از میان نفرات آزمون، تعدادی نیز موفق به زدن ۱۰۰ تست‌های این درس بوده‌اند. میانگین کل درصد مورد نیاز برای قبولی در رشته‌های پزشکی کنکور تجربی در آزمون ۱۴۰۰ برای این درس ۱/۷۴ است.

زیست‌شناسی: حداقل درصد این درس ۴/۳۵ و بیشترین آن در میان داوطلبان ۹۸ بوده و دارای میانگین کل ۷/۷۷ درصد می‌باشد.

فیزیک: پایین‌ترین درصد فیزیک در بین داوطلبان زیر رتبه ۱۰۰۰ کشوری ۲/۳۱ درصد و بیشترین آن ۱۰۰ درصد بوده است و میانگین کل این درس در بین داوطلبان نیز ۶/۷۷ درصد می‌باشد.

شیمی: کمترین درصد شیمی در سال‌های گذشته ۴/۳۱ و بیشترین درصد ۲/۹۲ درصد بوده است. میانگین کل درصد داوطلبان در این درس ۲/۶۸ درصد می‌باشد.

 

رتبه لازم برای قبولی کنکور پزشکی ۱۴۰۰

رتبه و درصد موردنیاز برای قبولی در رشته‌های پزشکی کنکور تجربی در آزمون ۱۴۰۰ برخی دانشگاه‌های پزشکی کشور از قرار زیر می‌باشد:

 

دانشگاه علوم پزشکی تهران

آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ ۵۸
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ ۶۵
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ ۹۲

 

 

دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیمسال اول

آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ ۹۳
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ ۱۷۳
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ ۶۹

 

 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ ۲۰۷
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ ۳۳۷
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ ۷۲

 

 

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ ۳۴۷
آخرین رتبه قبولی منطقه ۴۲۳
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ ۱۵۲

 

 

دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیمسال دوم

آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ ۲۸۱
آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ ۴۲۹
آخرین رتبه قبولی منطقه ۳ ۱۷۲

ارتباط با ما

برای کسب مشاوره رایگان، سفارش پکیچ های حرف آخر و ثبت نام در طرح نخبگان میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ و ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرماید.

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست