علت های شکست در کنکور

خیلی از داوطلبان کنکور شاکی هستند که علیرغم تلاش های زیاد نمی توانند نتیجه مطلوب را کسب کنند به همین دلیل میخواهیم به صورت کلی به علت های شکست در کنکور بپردازیم و ناکامی های خیلی از داوطلبان را روشن تر و واضح تر کنیم. چون بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور به دلیل عدم آشنایی با علت های شکست در کنکور همان راه را طی میکنند. توضیح علل شکست های کنکور کمک میکنند داوطلبانی که بار اول میخواهند کنکور را تجربه کنند و یا دوستانی که بار چندم میخواهند شانس خودشان را امتحان کنند، مجددا راه اشتباه را در پیش نگیرند .

علت های شکست در کنکور

علل مختلفی در شکست و عدم موفقیت داوطلبان در سرنوشت ساز ترین سال زندگی شان وجود دارد که قصد داریم به طور کلی به مهمترین آنها بپردازیم.

 

علت های شکست در کنکور

عدم شفافیت هدف

داشتن هدف مشخص و واضح باعث برانگیختن انگیزه و انرژی داوطلبان کنکور میشود. همه داوطلبان خواهان قبولی و کسب رتبه برتر هستند اما بسیاری از آنها دقیق نمی دانند دنبال چی میگردند. عدم شفافیت هدف در کنکور بعد از مدتی از سپری شدن زمان آمادگی برای آزمون سراسری، باعث بی رغبتی و عدم تمایل به تلاش و کوشش از سمت داوطلبان کنکور میشود.

 عدم تلاش و پشتکار

یکی از آفت های بزرگ کنکور وقفه در تلاش و پشتکار است. بسیاری از داوطلبان علیرغم استارت قوی برای موفقیت و کسب رتبه برتر در کنکور، بعد از گذشت ۳ الی ۴ ماه از شروع، دست از تلاش و پشتکار می کشند و به یک روزه تمام آرزوها و اهدافشان را فراموش میکنند. موفقیت در کنکور با تلاش و پشتکار مستمر به دست می آید. نباید داوطلبان عزیز در پشتکار خودشان وقفه ایجاد کنند. با گره زدن تلاش و زحمت تان به هدف و آرزوهای که دارید میتوانید با انرژی خیلی زیاد به سمت موفقیت پیش بروید.

عدم شناخت توانایی و ضعف

برای کسب موفقیت در کنکور سراسری باید با خودتان رو راست باشید و توانایی و ضعف هایتان را روی کاغذ بیاورید. گاها داوطلبان علیرغم اینکه بر ضعف های خودشان واقف هستند اما از در ترس با آن مواجه میشوند و با چشم پوشی از این واقیعت رفع ضعف ها را به وقت های دیگر موکول میکنند. تلاش برای تسلط بر ضعف ها بعد از یک مدت تبدیل به کابوس میشود و داوطلبان با وجود آن دچار استرس و اضطراب میشوند و متاسفانه نتیجه مطلوب را کسب نمیکنند. بنابراین در قدم اول بعد از شروع به سراغ ضعف هایتان بروید و نقاط ضعفتان را به نقطه قوت تبدیل کنید.

استفاده از منابع متعدد

یکی از معضلاتی که امروزه به دلیل وجود موسسات و انتشارات گوناگون گریبان گیر داوطلبان کنکور شده است، وجود منابع متفاوت و مختلف است یکی از علت های شکست در کنکور محسوب میشود. شاخه به شاخه پریدن داوطلبان باعث میشود زمان مفید و بهینه کنکور را از دست بدهند و نتوانند به نتیجه مطلوب را کسب کنند. داوطلبان عزیز سعی کنید که قبل از انتخاب یک منبع برای کنکورتان حتما تحقیق و پرسو جو کنید و با چشم باز منابع کنکورتان را انتخاب کنید.

عدم وجود برنامه مدون

خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور متاسفانه مدام دست به گریبان مشاورین و موسسات مشاوره کنکوری هستند که این امر نشان از ضعف و عدم شناخت دانش آموز از توانایی و ضعف خودشان است. احساس میکنند با برنامه سایرین میتوانند راه موفقیت را طی کنند. بهترین کسی که می تواند برای شما برنامه ریزی کند خودتان هستید. آن دسته از دانش آموزانی که نتوانند برای کنکورشان برنامه ای تدوین کنند بی شک نتیجه مطلوب را کسب نمیکنند. چون با برنامه سایرین فقط رفع تکلیف میکنند و زمانشان را از دست می دهند.

دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

داوطلبان کنکوری برای آشنایی و مشاوره با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر میتوانند با شماره ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴  تماس حاصل فرمایند.

 • مشاوره کنکوری
 • مشاوره انگیزشی
 • جزوات رتبه برترهای حرف آخر
 • پشتیبانی

علت های شکست در کنکور

 

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad