میانگین رتبه های برتر – میانگین درصد رتبه های زیر ۱۰۰۰ –

میانگین رتبه های برتر کنکور

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری مایلند که از میانگین رتبه های برتر بعنوان یک شاخص برای کسب رتبه برتر استفاده کنند. یکی از دغدغه داوطلبان اطلاع از وضعیت کارنامه رتبه های برتر است که بر اساس آن بتوانند خود را برای آزمون سراسری آماده کنند. قبل از پرداختن به این موضوع لازم به ذکر است که جهت کسب رتبه مناسب و اکتساب میانگین قوی، باید به تمامی دروس توجه داشت و حذف کردن آنها از برنامه مطالعاتی باعث کاهش میانگین و تراز میشود. 

اکتساب رشته های برتر در گروه های آزمایشی مختلف نیازمند کسب درصد بالاست. این موضوع نیز نیازمند فراهم ساختن شرایط لازم یا آیتم های آن است که به صورت اختصار به آن اشاره خواهیم کرد. استفاده از مناسب مناسب آموزشی، برنامه ریزی حرفه ای، تلاش و پشتکار پایدار و مشاورکنکوری از آیتم های مهم موفقیت در اکتساب میانگین مناسب میباشد.

برای دریافت مشاوره رایگان، نکات کنکوری و ارتباط با رتبه های برتر حرف آخر میتوانید روی گروه تلگرامی حرف آخر کلیک کنید و به جمع رتبه برترها اضافه شوید.

شرایط لازم و واجب برای کسب رتبه برتر

به دلیل رقابت شدید در گروه های آزمایشی آزمون سراسری به ویژه در رشته تجربی، اکتساب میانگین بالا یا رتبه برتر بسیار سخت  و دشوار است. از سوی هر ساله تیپ تست های سراسری تغییر میکند و این موضوع به چالش بزرگی برای داوطلبان تبدیل شده است. به همین جهت برای موفقیت در این زمینه باید الزمات و شرایط لازم فراهم باشد تا بتوانید از سد موانع عبور و حداقل رتبه کمتر از ۱۰۰۰ را کسب کنید. آفت های بزرگی که امروز داوطلبان با آن مواجه هستند عدم توجه به پیش شرط های موفقیت در کنکور است.

صرف توجه به درصدها و میانگین رتبه های برتر کافی نیست. هر کدام از از رتبه های برتر برای رسیدن به این هدف بزرگ، مسیر سخت و دشواری را پشت گذاشته اند و کسب درصد های بالا مانند درصد ۱۰۰ در زیست یا فیزیک کار ساده و آسانی نیست. بنابراین در قدم نخست به جای پرداختن به بررسی کارنامه رتبه های برتر باید شرایط رسیدن به آن را فراهم ساخت. به مهمترین این شرایط خواهیم پرداخت.

اختصاص زمان کافی

برای تسلط بر تمامی منابع درسی و اتمام به موقع فازهای مطالعاتی مانند( آموزش، جمعبندی، مرور و حل تست)باید زمان کافی اختصاص داد. این زمان برای دانش آموزان حداقل ۵ و برای پشت کنکوری ها ۱۰  ساعت میباشد. بدون اختصاص وقت کافی به منابع درسی و آموزشی نمیتوانید به تسلط کافی و خوب در دروس برسید.

نظم کاری و پشتکار

کسب رتبه برتر نظم و پشتکار مستمر می طلبد. گروه بزرگی از دانش آموزان در این مورد بسیار ضعیف عمل میکنند و به صورت توقف استارت پیش می روند. این مشکل باعث اتلاف زمانی طلایی کنکور و از بین رفتن انرژی و انگیزه داوطلبان میشود. رفع اشکالات درسی و تسلط جامع روی مباحث آموزشی، تلاش و پشتکار مستمر می طلبد بنابراین با جدیت هر چه تمام این موضوع را پیگیری کنید.

اجتناب از فضای مجازی

یکی از نگرانی های خانواده ها در قبال مطالعه و درس خواندن دانش آموزان، استفاده بی رویه از فضای مجازی است. این موضوع به شدت باعث اتلاف زمان و وقت کنکور میشود. متاسفانه مرز مشخصی برای استفاده از فضای مجازی در بین دانش آموزان وجود ندارد و به شدت سبب وابستگی به این فضا میشود. بنابراین باید کلا استفاده از این فضا را کنار گذاشت و تعطیل کرد.

برنامه ریزی مدون

برای مدیریت زمان،انرژی و انگیزه، نیازمند برنامه ریزی هستید. برنامه ریزی مهمترین فاکتور موفقیت در آزمون سراسری است. چون با تعدد منابع و از سوی دیگر محدودیت زمان مواجه هستید برای استفاده حداکثری و بهتر از زمان باید کلیه کارهای شما طبق برنامه ریزی مدون پیش برود. 

استفاده از تجربیات مشاور کنکور

مشاور کنکوری دارای تجربیات خوب و گرانبهاست که میتوان به شما کمک کند آزمون و خطا نداشته باشید و بتوانید به سادگی مسیر موفقیت در کسب رتبه را طی کنید. از همه مهمترین اینکه،آزمون سراسری روندی استرس زا و توام با شک و نا امیدی است. حضور یک مشاور میتواند در مباحث انگیزشی و ارائه راهکارهای مناسب به شما خیلی کمک کند.

انتخاب منبع مناسب

منبع مناسب کنکوری کمک می کند در بازه کوتاه مدت راندمان خوبی داشته باشید. بازار کنکور بسیار وسیع است و نمی توان با استفاده از هر منبعی موفقیت در کنکور را تضمین کرد. باید با دقت و وسواس زیادی آگاهانه منابعی کنکوری خودتان را انتخاب کنید.

بنابراین باید برای کسب رتبه برتر پیش شرط های آن را فراهم ساخت تا بتوانید به سادگی این مسیر را طی کنید. بدون در نظر گرفتن این شرایط نمی توانید رتبه خوبی را کسب کنید و همانگونه که پیش تر اشاره شد، مطالعه میانگین رتبه های برتر کمک کننده نیست اما باز جهت آشنایی شما میانگین رتبه های برتر را تشریح و ارائه خواهیم کرد.

میانگین رتبه های برتر

میانگین درصد رتبه های برتر زیر ۱۰۰۰ در گروه تجربی

هر سال به تعداد داوطلبان گروه تجربی افزوده میشود و رقابت برای کسب رتبه برتر و رشته های برتر تجربی سخت تر میشود. طبق آمار سازمان سنجش حدود ۱۵ درصد شرکت کننده های گروه تجربی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده اند. بی شک این دسته از داوطلبان سطح بسیاری بالای از ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست را در دانشگاه پاس کرده اند. 

دسته دیگری دانش آموزانی هستند که سه سال قبل از کنکور، استارت موفقیت و کسب رتبه برتر را زده اند و بسیار جدی مطالعه وخواندن دروس را شروع کرده اند. بنابراین رقابت بسیار سخت و طاقت فرساست و نیاز است که داوطلبان به طور جدی برنامه مطالعاتی کنکور خود را پیش ببرند.

دروس عمومی

درسکنکور ۹۶کنکور ۹۷کنکور ۹۸
ادبیات ۶۷/۶۲۷۷/۹۸۰/۷
عربی۷۶/۷۸۰/۱۷۷
دین  و زندگی۸۰/۳۵۸۶/۲۷۶/۶
ادبیات۸۰/۰۶۷۶/۵۷۱/۲

درس تخصصی

درسکنکور۹۶کنکور۹۷ کنکور ۹۸کنکور ۹۹کنکور ۱۴۰۰
زمین شناسی۸/۱۴۵/۴۶/۱۷/۲۶/۴
ریاضی۵۵/۱۶۷/۱۸۲/۵۸۱/۱۷۹/۶
زیست۶۰/۸۳۷۳/۴۷۸/۲۷۸/۹۷۸/۳
فیزیک۶۰/۱۳۷۲/۷۷۵/۷۷۵/۸۷۶/۱
شیمی۶۸/۵۴۶۹/۷۷۵/۲۷۶/۲۷۵/۸

نکته قابل توجه، افزایش میانگین درصد ها در دروس عمومی و تخصصی است. که این موضوع بیانگر رقابت سخت داوطلبان کنکوری است. 

میانگین درصد رتبه های زیر ۱۰۰۰ در کل کشور

اما بررسی میانگین درصدها در گروه تجربی در سطح کشور بسیار بسیار متفاوت و جالب است. این آمارها در سطح کشور حکایت از این دارد که کنکور تجربی علیرغم داوطلبان زیاد اما تعدادی زیادی از داوطلبان بدون آمادگی لازم سرجلسه کنکور حاضر میشوند. رقابت سخت و فشرده بین حداکثر ۱۰ درصد از داوطلبان است. 

 دروس عمومی

درسکنکور ۹۶کنکور ۹۷کنکور ۹۸
ادبیات۱۶/۴۳۲۴/۵۲۰/۵
عربی۱۲/۲۱۵/۲۱۳/۶
دین و زندگی۲۵/۷۸۲۶/۵۱۹/۲
زبان۱۴/۲۹۱۱/۴۱۰/۴

دروس تخصصی

درسکنکور۹۶کنکور ۹۷کنکور ۹۸
زمین شناسی۱/۳۶۰.۶۰.۸
ریاضی۴/۴۳۶/۱۱۰
زیست۴/۵۸۸/۵
فیزیک۲/۷۵/۸۶/۱
شیمی۶/۵۶/۵۷/۸

 

مشاوره و برنامه ریزی – دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری برای خرید پکیج های آموزشی و کنکوری، ثبت نام طرح نخبگان حرف آخر و ارتباط با مشاورین ارشد میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ و ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرماید.

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست