نکات کنکوری – نکات کلیدی موثر در کنکور

نکات کلیدی موثر در کنکور

در این پست میخواهیم در مورد نکات کنکوری برای شما داوطلبان کنکوری عزیز صحبت کنیم که شاید به گمان خیلی از داوطلبان این موارد تاثیری در موفقیت کنکور نداشته باشد یا بسیار ناچیز باشند اما تمام این موارد از نظر علمی و روانشناسی ثابت شده اند و قطعا تاثیر بسزای در روند مطالعه و موفقیت ما خواهند داشت. مطالعه فقط نشستن در یک مکان و خواندن مطالب درسی نیست بلکه ما با دانستن و به کار بردن یک سری تکنیک ها و نکته ها میتوانیم مباحث درسی را در حد بسیار بالای یاد بگیریم و قدرت یادگیری خود را بشناسیم و تقویت کنیم و در شرایط و مکان های مختلف بتوانیم از بیشترین استفاده را ببریم.

 

نکات کنکوری کلیدی موثر 

مطالعه قبل از خواب

شبانه قبل از خواب به جای رمان و داستان خواندن سعی کنیم زمانی را برای مطالعه و مرور بگذاریم، چرا که بعد از به خواب رفتن مغز ما خاطرات جدید را تقویت و جایگزین می کند و هر چیزی را که قبل از خواب مطالعه کردیم دوباره مرور خواهد شد و این روند تاثیر بسزای در یادگیری ما دارد.

 

 

با فاصله زمانی مطالعه و مرور داشته باشیم

از روش مرور با فاصله استفاده کنیم و بخش های بزرگ کتاب و مباحث را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنیم و هر بار قبل از شروع مباحث جدید قسمت های که از قبل مشخص کرده ایم را مرور کنیم که با این کار در زمان کوتاهی در طی یک مدت به مرور بخش زیادی ار مباحث درسی میرسیم که در یادگیری و مرور تاثیر خیلی بالایی دارد و مهم تر از همه زمان را به طور جدی مدیریت میکنیم.

 

داستان سرایی با مباحث دروس

یکی از نکات کلیدی موثر در کنکور که دارای اهمیت خاص و درصد یادگیری را در حد چشم گیری افزایش میدهد این است که با مطالب و مباحث دروس به صورت مفهومی داستان بسازید و معنی بیشتری را به فرمول یا مطلب مورد نظر بدهیدم که با این کار ماندگاری موضوعات چنیدن برابر میشود و به راحتی میتوانیم آن ها را به خاطر بیاوریم.

 

تغییر مکان مطالعه

مطالعه مطالب در مکان های مختلف در یادگیری چندین برابر تاثیر میگذارد و به نحوه خاطره ساز میشود و سعی کنیم مکان های مختلفی را برای مطالعه تجربه کنیم مانند کافی شاپ، پارک، کتابخانه و فقط خود را محدود به اتاق نکنیم.اتاق خواب تاثیرات منفی بر روحیه و حال و هوای ما میگذارد و همیشه حس و حال کسل بودن و خواب به ما دست میدهد پس اگر تحت هر شرایطی در اتاق خواب مطالعه کردیم حتما در پشت میز و یا گوشه ای را برای مطالعه مشخص کنیم که تسلط کافی بر مطالعه داشته باشیم.

 

موضوعات مطالعه را تغییر دهیم

در روند مطالعه مثلا در یک روز خود را محدود به یک مبحث یا درس نکنیم و چند دروس را در برنامه روزانه بگنجانیم، به صورتی که کنار یک درس و مبحث سنگین دروس و مباحث سبک تری را قرار دهیم که ما را نسبت به دروس سخت خسته نکند و در کنارش دروس راحت تر را هم پیش ببریم.

 

نکات کلیدی موثر در کنکور

 

یاداشت و خلاصه نویسی

در کنار مطالعه همیشه یک دفترچه یاداشت داشته باشیم و نکات کلیدی و مهم که حس می کنیم امکان دارد فراموش کنیم داخل آن یاداشت کنیم و همیشه همراهمان باشد هرجا که فرصت و زمانی پیدا شد به آن نگاهی بیندازیم و مرورش کنیم با این کار هیچ وقت آن مطلب را فراموش نمی کنیم و به حافظه بلند مدت میسپاریم. مواردی که ذکر شد تنها بخشی از نکات کلیدی موثر در کنکور بود که در پست بعدی به ادامه این نکات و ترفند های مطالعه خواهیم پرداخت و موارد بیشتری را روشن خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

ارتباط با دفتر مرکزی

دانش آموزان و داوطلبان کنکور برای ارتباط با مشاورین ارشد و رتبه برتر حرف آخر و همچنین سفارش محصولات حرف آخر از دفتر مرکزی این انتشارات واقع در تهران میتوانید با شماره های 09106620394 و 09100584851 تماس حاصل فرماید.

  1. مشاوره تحصیلی و کنکوری
  2. سفارش محصولات حرف آخر
  3. ارتباط با مشاورین ارشد
  4. برنامه ریزی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *