پشت کنکوری موفق-پشت کنکوری ها- باید چکار کنند- موفقیت در کنکور مجدد

پشت کنکوری موفق

پشت کنکوری موفق برای کنکور پیش رو باید چکار کند؟ از کی باید شروع کند؟ اکثریتی از داوطلبان کنکور به دلایل متعددی قادر کسب رتبه برتر و انتخاب رشته دلخواه نمیشوند. اما این دلیلی برای دست کشیدن از هدف و آرزوها نیست. خیلی از انسانهای خوش نام و موفق دنیا، بارها و بارها مسیر موفقیت را طی کرده اند تا توانسته اند به هدف و آرزوی خود نائل شوند. بنابراین؛ داوطلب کنکوری نباید بخاطر یکبار شکست در کنکور از خواسته و آرزوت دست بکشی. اما برای کنکور جدید چکار باید انجام داد؟

 

پشت کنکوری موفق

امتیاز خوبی که پشت کنکوری ها نسبت به داوطلبان جدید دارند این است که از تجربه خوب و ارزشمندی برخوردارند، ارزش زمان طلایی کنکور را میدانند و بهتر آن را درک میکنند. منبع مناسب کنکوری را میشناسند و سمت هر منبعی نمیروند و وقتشان را سر هر منبعی تلف نمیکنند. ضعف و کم و کاستی های سال قبل را بهتر میدانند. به همین جهت نباید از تجربه خوبشان به نحو احسن استفاده کنند تا بتوانند براحتی مسیر موفقیت را طی کنند.

 

قدم اول؛ استفاده از زمان و مدیریت آن

یکی از ضعف های کنکوری ها چشم پوشی و عدم توجه به زمان است. در حالی که زمان و وقت طلایی کنکور خیلی سریع سپری میشود. برای تسلط روی منابع استفاده از زمان و مدیریت آن شرط اساسی برای کسب موفقیت است. شما وقتی میتوانید همه منابع را مطالعه، مرور، جمعبندی و تست کار کنید که از زمانتان به نحو احسن استفاده کرده باشید. فریب فاصله زمانی تا کنکور را نخورید گذر زمان خیلی سریع اتفاق میفتد و باید از این تجربه خوب استفاده کنید.

 

قدم دوم؛ سمت هر منبعی نروید

زمان طلایی کنکور را برای هر منبعی هدر ندهید؛ سمت هر منبعی نروید. انتخاب منبع مناسب کمک میکند تا بتوانید خیلی زود به تسلط کافی برسید. در بازار کنکور منابع متعددی وجود دارد ولی تجربه شما میگوید باید منابعی را انتخاب کنید که دارای آموزش مفهومی و شهودی باشد، برای حل تست ها راهکارهای ساده و کوتاه ارائه کند، نکات طلایی و مهم کنکور را ارائه کرده باشد، دارای جمعبندی باشد و …. حرف آخر همه این موارد را تدارک دیده است کافیست یک قدم به سمت حرف آخر حرکت کنید به تفاوت منابع پی خواهید برد و تفاوت را به شدت احساس خواهید کرد.

قدم سوم؛ حرکت پیوسته

آفت بزرگی که خیلی از کنکوری ها با آن دست به گریبانند، عدم پیوستگی در مطالعه و پشتکار است. مطالعه یک ماهه و استراحت چندین هفته ای، نتیجه ای جز شکست را عاید شما نمیکند. برای غلبه بر آزمون سراسری باید پیوسته حرکت کرد. این پیوستگی کمک میکند تا بتوانید از زمان تان نهایت استفاده را بکنید.

کنکور

قدم چهارم؛ برنامه ریزی

برنامه ریزی مدون شما را از سر درگمی نجات میدهد. مهمترین بحثی که وجود دارد این است که برنامه ریزی باید متناسب با حجم منابع باشد. منابعی را انتخاب کنید که برنامه ریزی برای آن ممکن و مقدور باشد در غیر این صورت خیلی زود خسته میشود و انگیزه تلاش را از دست میدهد. اساتید حرف آخر برنامه ریزی همه منابع را انجام داده اند. تعداد جلسات، تایم هر جلسه، تایم آموزش، تایم تمرین و تکرار و … مشخص شده است.

ارتباط با ما

برای کسب مشاوره رایگان میتوانید با شماره های 09106620394 و 09120085450 تماس حاصل فرماید.

مشاوره کنکوری

سفارش محصولات حرف آخر

برنامه ریزی

پشتیبانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *