چگونه ادبیات را 100 بزنیم – کسب درصد 100 در ادبیات

چگونه ادبیات کنکور را 100 بزنیم

چگونه ادبیات را 100 بزنیم سوال داوطلبان تمامی گروه های آزمایشی آزمون سراسری است. درس ادبیات با ضریب 4 پرچم دار دروس عمومی است و تاثیر زیادی در کسب رتبه دارد. مباحث مختلف در ادبیات باعث شده درصد کمی از داوطلبان بتوانند درصد بالای درآن کسب کنند. در این مقاله میخواهیم به نحوه صحیح مطالعه ادبیات برای کنکور بپردازیم.

 

چگونه ادبیات را 100 بزنیم

درس ادبیات نیز مانند سایر دروس عمومی، 25 تست را به خود اختصاص میدهد. که قرابت معنایی با 9 تست بیشترین تست های ادبیات را از ان خود کرده است. زبان فارسی 5 تست، آرایه ادبی 3 تست، تاریخ ادبیات 3 تست،املاء و لغات 2 تست، معانی 3 تست. هر یک از مباحث ادبیات باید با روش خود مطالعه شود. یعنی جهت بازدهی بهتر و بیشتر ادبیات، مطالب باید به صورت مبحثی مطالعه شود.

 

روش های مطالعاتی

تاریخ ادبیات و زبان فارسی

تاریخ ادبیات و زبان فارسی را میتوان بدون پیش نیاز و جداگانه مطالعه کرد. تاریخ ادبیات اسامی شاعران، نویسندگان و آثار آنها را پوشش میدهد. این مبحث نیاز به روش حفظیاتی دارد و با مرورهای زود هنگام باید از فراموشی و تداخل مباحث جلوگیری کرد. اما زبان فارسی را باید با دقت زیاد درک و به صورت مفهومی مطالعه شود. اصولا داوطلبان با دستور زبان رابطه خوبی ندارند و از سر به میلی دنبال آن میروند. جهت یادگیری سریع این بخش از ادبیات باید تست زیاد کار کرد. از آنجای که بیشتر داوطلبان علاقه ای به تست های زبان فارسی ندارند با حل تست های زبان فارسی میتوان درصد خوبی در ادبیات کسب کرد.

 

آرایه ادبی و قرابت معنایی

برای تسلط کافی روی مباحث آرایه و قرابت این دو بحث را با هم مطالعه کنید. مقدمتا آرایه و سپس قرابت معنایی مطالعه شود. آرایه ادبی کاملا مهارتی است و سخترین بخش ادبیات محسوب میشود. بنابراین نیاز به تمرین و تکرار بیشتر دارد. زدن تست زیاد در یادگیری آرایه بسیار مثمر ثمر است. برای زدن تست های راحت قرابت باید روی تمام مفاهیم تسلط داشته باشید و زیاد تست کار کرد.

 

املا و لغات

لغات و معانی نیز باید با تمرین و مرور حفظ شود و به شکل کلمات نیز توجه شود. این بخش از ادبیات را میتوان در زمان های استراحت مرور کرد.

 

انتخاب منبع مناسب برای ادبیات

تعدد مباحث ادبیات باعث شده تا برای تسلط کامل، زمان زیادی را صرف کرد. از طرفی تعدد منابع برای این درس، باعث اتلاف زمان و انرژی داوطلبان شده است. حرف آخر برای این مشکل با روش های نوین چاره اندیشی کرده است و با تدریس مفهومی و شهودی یادگیری سریع مباحث ادبیات را فراهم آورده است. استاد محسن منتطری با روش های نوین تمامی مباحث ادبیات در زمان کم به نحوه احسن تدریس کرده اند.

 

ویژگی های ادبیات حرف آخر

 • استفاده از انیمیشن و تصویرسازی مباحث مهم و فرار
 • الگو سازی و تدریس مفهومی مباحث مهم مانند آرایه و زبان فارسی
 • حل تست های کنکوری و تالیفی
 • ارائه راهکارهای سریع تست زنی
 • زمان تدریس کم

 

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، و خرید پکیج های حرف آخر با شماره های 09120085450 و 09106620394 میتوانید تماس حاصل فرماید.

 

2 نظر در “چگونه ادبیات را 100 بزنیم – کسب درصد 100 در ادبیات

 1. narjes گفت:

  قرابت بخونیم کافیه؟؟

  1. فواد شهسواری گفت:

   قرابت فقط 36 درصد ادبیات را پوشش میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *