کدام آزمون شرکت کنیم- بهترین آزمون آزمایشی کنکور-

کدام آزمون شرکت کنیم

سوالی که همیشه دانش آموزان و داوطلبان کنکوری از مشاور خود میپرسند این است که کدام آزمون شرکت کنیم ؟ کدام آزمون بهتره؟ فراگیری آزمون متعدد و کنکورهای آزمایشی باعث شده که بسیاری از خانواده ها دانش آموز خود را از پایه دهم ترغیب به شرکت در این آزمون ها میکنند. ولی سوالی که اینجا پیش می آید این است که آیا شرکت در آزمون ها مفید است؟ چه موقع این آزمون ها میتواند مثمر ثمر باشد؟ جهت افرایش کارایی و اثربخشی آزمون ها در یادگیری چکار باید انجام دهیم؟ با ما تا آخر این مقاله بمانید.

 

کدام آزمون شرکت کنیم

یادگیری و تست زدن مراحل مهم قبل از آزمون سراسری است که باعث افزایش سطح آمادگی داوطلب برای کسب رتبه میشود. همه داوطلبان و دانش آموزان نیز این فرآیند را کم تا بیش دنبال میکنند اما نتایج یکسان نیست و برای گروه بزرگی از شرکت کنندگان در آزمون سراسری نتیجه متفاوت و دور از انتظار به بار می آورد. مشکل اصلی و ایراد کار کجاست که علیرغم اختصاص وقت و زمان و همچنین طی کردن فرآیند یادگیری و تست زدن نتایج دور از انتظار بدست می آید.

 

 توقع کسب آموزش از تست زدن

اولین و بزرگترین اشتباه داوطلبان و دانش آموزان توقع کسب آموزش و رفع اشکالات درسی از کنکورهای آزمایشی است. برای کسب رتبه شما با دو مرحله آموزش و یادگیری و تست زدن مواجه هستید باید هر کدام از این فرآیند در زمان و موقع مناسب اتفاق بیفتد. متاسفانه دانش آموزان و داوطلبان کنکوری بدون هیچ گونه آمادگی و آموزشی در کنکورهای آزمایشی شرکت میکنند که این امر نه تنها باعث رفع مشکلات درسی و اموزشی نمیشود بلکه در دراز مدت باعث اتلاف زمان طلایی کنکور، تخلیه هیجان و انگیزه داوطلب و نا امیدی و دلسردی میشود. چون شما بدون هیچ گونه آمادگی درسی اقدام به شرکت در کنکورهای آزمایشی کرده اید و زمان محدود پیش از آزمون ها که معمولا ۲ هفته میباشد زمان بسیار کمی برای افزایش آمادگی شما و نمیتواند انتظار و توقع شما را برآورده کند.

 

 آموزش؛ اولویت اصلی شما باشد

برای اینکه بتوانید با کنکورهای آزمایشی به پیشرفت چشم گیری دست پیدا کنید و رتبه خوبی در آزمون سراسری کسب کنید، اولویت اصلی شما آموزش باشد. برای رفع مشکلات درسی با برنامه ریزی مدون مشکلات درسی را رفع و مرور کنید. تا زمانی که ۷۰ درصد منابع را مرور و رفع اشکال نکرده اید اقدام به ثبت نام در کنکورهای آزمایشی نکنید. از زمان معین شده قبل از آزمونها که ۲ هفته میباشد برای مرور مجدد مباحث نه آموزش و یادگیری استفاده شود. سعی شود که تا اسفند ماه مباحث آموزشی به اتمام برسد و سه ماه منتهی به کنکور را به مرور همراه با تست اختصاص بدهید.

 

کیفیت تست های آزمایشی

آزمون های آزمایشی از سطح کیفیت سوالات تقریبا در یک سطح هستند ولی تفاوت اساسی بین این سوالات با سوالات کنکور سراسری وجود دارد. هدف شما از آزمون ها مرور مجدد مباحث با تست های تالیفی باشد. اگر به هر دلیل شما قبل از اتمام دوران یادگیری و آموزش در آزمون های آزمایشی شرکت کنید نتیجه دلخواه و مثبتی را کسب نخواهید کرد و فقط باعث اتلاف زمان طلایی خودتان خواهید شد.

 

 

ارتباط با ما – کدام آزمون شرکت کنیم

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و رفع دغدغه های کنکوری و آموزشی خود میتوانید با شماره های ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۰۰۵۸۴۸۵۱ با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر تماس حاصل فرماید.

 • مشاوره کنکوری
 • سفارش محصولات کنکوری حرف آخر
 • ارتباط با مشاورین رتبه برتر
 • پشتیتبانی

عربی جامع نظام جدید حرف آخر

ژنتیک حرف آخر

سوالات احتمالی کنکور

                        

منبع: نسترن وکیلی مشاور ارشد حرف آخر                                                                                                                   

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad