اهمیت شیمی در کنکور – چگونه درصد بالا در شیمی کسب کنیم

اهمیت شیمی در کنکور
Rate this post

اهمیت شیمی در کنکور برای دو گروه آزمایشی تجربی و ریاضی بر کسی پوشیده نیست. بر خلاف سایر دروس اختصاصی دیگر، مطالعه و زدن تست های شیمی برای داوطلبان وسوسه برانگیز است. چون بخشی از شیمی را مفاهیم و بخشی را نیز مسایل تشکیل میدهد. گاها عدم توانایی در تست زدن بخش مسایل شیمی، داوطلبان را به سمت مطالعه مفاهیم سوق میدهد. گروهی از داوطلبان گاها از خیر سوالات ریاضی و فیزیک به دلیل عدم توانایی در مطالعه و حل تست میگذرند، اما برای شیمی همچین به ندرت همچین اتفاقی می افتد. میخواهیم تحلیل کوتاه و مختصری بر اهمیت شیمی در کنکور داشته باشیم و بهترین منبع کنکوری را معرفی کنیم. چون هر مشکلی، شاه کلیدی دارد که باید آن را پیدا کرد و قفل مشکل را باز کرد.

اهمیت شیمی در کنکور

همانگونه که اشاره شد، درس شیمی از دو بخش مفاهیم و مسایل تشکیل شده است. هر ساله تقریبا بطور متوسط هر بخش، ۵۰ درصد سوالات را به خود اختصاص میدهد. ضعف آموزشی داوطلبان در محاسبات، باعث تمایل به مطالعه مفاهیم میشود. اما صرف خواندن این بخش، کمکی به کسب ۵۰ درصد شیمی در آزمون سراسری نمیکند. چون بخشی های از مفاهیم، ارتباط آموزشی با بخش مسایل شیمی دارد. و برای حل تست های مربوطه باید مفاهیم و مسایل به صوت ترکیبی مطالعه شود. بنابراین کنار گذاشتن مسایل شیمی کمکی به حل ۵۰ دصد تست های بخش مفاهیم نمیکند. تنها راه حل رفع این مشکل مطالعه ترکیبی است. ضریب مناسب شیمی در آزمون سراسری کمک بزرگی به کسب رتبه میکند و همانگونه که پیش تر اشاره کردیم، راه حل رفع مشکل شما دست ماست.

 

گاها ضعف در یک درس سرنوشت و آینده تحصیلی داوطلب را به کلی تغییر میدهد. کسب درصد پایین در یک درس، مانع کسب رتبه برتر میشود. توصیه ما این است که اصلا دروس حذفی در برنامه کنکور خود نداشته باشید. نقاط ضعف خود را به نقطه قوت تبدیل کنید. در مقاله ۱۰ نکته مهم کنکوری به مهمترین آیتم های موفقیت شما در کنکور پرداخته ایم. برای کسب رتبه برتر و موفقیت باید کلیه عوامل موثر در موفقیت را فراهم سازید.در قدم اول با ترس و دلایل شکست خود مواجه شوید.

بودجه بندی شیمی در تجربی

بودجه بندی یعنی اینکه مثلا از  درسی مانند شیمی که شامل کتب متعدد و فصلهای زیادی است، چه تعداد سوال از هر فصل طرح میشود؟ و سهم هر کدام از سالهای تحصیلی متوسطه دوم در سوالات طرح شده چقد است. برحسب بودجه بندی اهمیت هر بخش برای داوطلبان مشخص میشود. میتوانند بر حسب این مهم، زمان و انرژی خود را مدیریت کنند. بودجه بندی بخش مهمی از کنکور می باشد که در مورد اهمیت درس شیمی در کنکور بسیار حائز ملاحظه می باشد و دانش آموزان برای آنکه بتوانند درصدهای بالایی را بدست بیاورند حتما بودجه بندی را مد نظر قرار دهند و مطالعات را بر محور بودجه بندی به پیش ببرند.

گروه آزمایشی تجربی شامل پنج زیر گروه میباشد و در هر کدام از آنها، درس شیمی دارای ضریب قابل توجهی است. در زیرگروه یک دارای ضریب ۳، زیر گروه دو دارای ضریب ۴ و در زیر گروه سه و چهار دارای ضریب ۲ میباشد. با توجه به تلاش دانش آموزان و داطلبان کنکوری برای کسب رتبه برتر و قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی، ضریب زیر گروه اول  و دوم اهمیت مطالعه قوی درس شیمی را توجیه میکند.

زیر گروه یک

اولین زیر گروه بعلت آنکه درس زیست بیشترین و بالاترین اهمیت را دارد به آن زیر گروه زیست می گویند و سه مقطع دکتری، کارشناسی و کاردانی را شامل می شود. رشته های پیرا پزشکی و پزشکی در این زیر گروه قرار دارند، بنابراین در این زیر گروه برای آنکه بتوان قبولی را از آن خود کرد می بایست پس از درس زیست به درس شیمی توجه شود چرا که ضریب درس شیمی در این زیر گروه سه می باشد.

زیر گروه دو

در این زیر گروه چون اهمیت درس شیمی در کنکور برای آن بالا می باشد و در قله ی سایر دروس قرار دارد به آن زیر گروه شیمی نیز می گویند. زیر گروه شیمی برای دو سطح کارشناسی و دکترای پیوسته می باشد. و رشته هایی مانند داروسازی

زیر گروه سه

این شاخه نیز به گروه زمین شناسی نام گرفته است و در مقطع کارشناسی می باشد و رشته هایی مانند دبیر زمین شناسی و خود زمین شناسی نیز تعلق دارد.  ضریب درس شیمی برای این زیر شاخه ی رشته تجربی دو می باشد. و بالاترین ضریب به درس زمین شناسی تعلق دارد.

زیر گروه چهار

در این زیر گروه بعلت آنکه تمامی رشته های مهندسی را در مقطع کارشناسی شامل می شود به زیر گروه ریاضی نیز معروف است که ضریب درس شیمی برای این زیر گروه ۲ می باشد و بالاترین ضریب به درس ریاضی تعلق دارد که ضریب ۴ را دارد.

زیر گروه پنج

گروه فیزیک نام زیر گروه پنج می باشد. در مقطع کارشناسی شامل رشته هایی مانند علوم ورزش و تربیت بدنی، کشاورزی، آبخیز داری، علوم سیاسی و غیره می شود. ضریب شیمی برای این گروه نیز ۲ میباشد.

 

شیمی به دو بخش مفاهیم و مسائل تقسیم میشود. هر ساله در آزمون سراسری به طور متوسط ۵۵ درصد سوالات از بخش مفاهیم و ۴۵ درصد از بخش مسائل طراحی میشود. داوطلبان با بخش مسائل شیمی بیشترین مشکل آموزشی را دارند. آموزش حل مسائل شیمی و کسب یادگیری مناسب میتواند سرنوشت کنکور داوطلبان را تغییر دهد. گروهی از داوطلبان به دلیل ضعف آموزشی بخشی از شیمی را حذف میکنند. دسترسی به منبع آموزشی مناسب میتواند زمینه موفقیت شما را فراهم سازد.

شیمی حرف آخر

 حالا که اهمیت شیمی برای شما کنکوری ها مشخص شد، میخواهیم بهترین پک شیمی کنکور را معرفی کنیم. کسب درصد بالا و رتبه برتر مستلزم یادگیری و آموزش قوی میباشد. اینکه شما داوطلب گرامی در برخی از دروس مشکل یادگیری دارید و نمیتوانید درصد بالای کسب کنید، به شیوه ارائه آموزش دریافتی شما ارتباط دارد. متاسفانه هنوز روش های سنتی تدریس بر فضای رسمی آموزش کشور حاکم است. از مقطع متوسطه اول دانش آموزان ضعیف ترین یادگیری را دریافت و در متوسطه دوم با کلی مشکلات درسی مواجه میشوند. حرف آخر با بهره گیری از روش های نوین آموزشی رایج دنیا، سبک جدیدی در یادگیری ارائه کرده است. شرایط برای یادگیری بهتر و سریعتر شیمی در موسسه حرف آخر برای شما فراهم شده است.

اهمیت شیمی در کنکور
اهمیت شیمی در کنکوربرای همه دانش آموزان روشن است. اما ضعف در یادگیری و آموزش باعث شده که خیلی از انها مطالعه شیمی را حذف کنند.

ویژگی تدریس شیمی حرف آخر

راهکار حرف آخر برای تدریس دروس محاسباتی از جمله شیمی از راهکارهای کوتاه محاسباتی، تحت عنوان الگوهای مفهومی استفاده کرده است. برخلاف سایر کمک کنکوری های دیگر، با شیمی حرف آخر نیاز به حفظ کردن فرمولهای مختلف نیست. دکتر شیروانی مدرس شیمی حرف آخر با چند الگوی مفهومی کل شیمی را تدریس کرده است. پک شیمی از صفر تا ۱۰۰ با روش های جدید آموزشی تدریس شده است. برای تفهیم بهتر به دو بخش مفاهیم و مسایل شیمی تقسیم شده است. کل مبحث مسایل شیمی حرف آخر در سه الگوی مفهومی در کمتر از ۲۵ ساعت تدریس شده است. یعنی شما میتوانید با اختصاص ۲۵ ساعت از زمان خود کل مسایل را مطالعه و یاد بگیرید. بخش مفاهیم نیز به صورت مجزا به صورت جامع تدریس شده است. در قدم نخست درسنامه تدرییس میشود. برای تفهیم بهتر مطالب تست های تالیفی و سراسری در قدم بعدی تجزیه و تحلیل میشوند.

ارتباط با ما

برای کسب مشاوره رایگان، خرید و سفارش شیمی حرف آخر و ارتباط با مشاورین ارشد میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ و ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرماید.

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.    فهرست
    enamad