اهمیت شیمی در کنکور – چگونه درصد بالا در شیمی کسب کنیم

اهمیت شیمی در کنکور

اهمیت شیمی در کنکور برای دو گروه آزمایشی تجربی و ریاضی بر کسی پوشیده نیست. بر خلاف سایر دروس اختصاصی دیگر، مطالعه و زدن تست های شیمی برای داوطلبان وسوسه برانگیز است. چون بخشی از شیمی را مفاهیم و بخشی را نیز مسایل تشکیل میدهد. گاها عدم توانایی در تست زدن بخش مسایل شیمی، داوطلبان را به سمت مطالعه مفاهیم سوق میدهد. گروهی از داوطلبان گاها از خیر سوالات ریاضی و فیزیک به دلیل عدم توانایی در مطالعه و حل تست میگذرند، اما برای شیمی همچین به ندرت همچین اتفاقی می افتد. میخواهیم تحلیل کوتاه و مختصری بر اهمیت شیمی در کنکور داشته باشیم و بهترین منبع کنکوری را معرفی کنیم. چون هر مشکلی، شاه کلیدی دارد که باید آن را پیدا کرد و قفل مشکل را باز کرد.

اهمیت شیمی در کنکور

همانگونه که اشاره شد، درس شیمی از دو بخش مفاهیم و مسایل تشکیل شده است. هر ساله تقریبا بطور متوسط هر بخش، ۵۰ درصد سوالات را به خود اختصاص میدهد. ضعف آموزشی داوطلبان در محاسبات، باعث تمایل به مطالعه مفاهیم میشود. اما صرف خواندن این بخش، کمکی به کسب ۵۰ درصد شیمی در آزمون سراسری نمیکند. چون بخشی های از مفاهیم، ارتباط آموزشی با بخش مسایل شیمی دارد. و برای حل تست های مربوطه باید مفاهیم و مسایل به صوت ترکیبی مطالعه شود. بنابراین کنار گذاشتن مسایل شیمی کمکی به حل ۵۰ دصد تست های بخش مفاهیم نمیکند. تنها راه حل رفع این مشکل مطالعه ترکیبی است. ضریب مناسب شیمی در آزمون سراسری کمک بزرگی به کسب رتبه میکند و همانگونه که پیش تر اشاره کردیم، راه حل رفع مشکل شما دست ماست.

 

بودجه بندی شیمی در تجربی

بودجه بندی یعنی اینکه مثلا از  درسی مانند شیمی که شامل کتب متعدد و فصلهای زیادی است، چه تعداد سوال از هر فصل طرح میشود؟ و سهم هر کدام از سالهای تحصیلی متوسطه دوم در سوالات طرح شده چقد است. برحسب بودجه بندی اهمیت هر بخش برای داوطلبان مشخص میشود. میتوانند بر حسب این مهم، زمان و انرژی خود را مدیریت کنند. بودجه بندی بخش مهمی از کنکور می باشد که در مورد اهمیت درس شیمی در کنکور بسیار حائز ملاحظه می باشد و دانش آموزان برای آنکه بتوانند درصدهای بالایی را بدست بیاورند حتما بودجه بندی را مد نظر قرار دهند و مطالعات را بر محور بودجه بندی به پیش ببرند.

گروه آزمایشی تجربی شامل پنج زیر گروه میباشد و در هر کدام از آنها، درس شیمی دارای ضریب قابل توجهی است. در زیرگروه یک دارای ضریب ۳، زیر گروه دو دارای ضریب ۴ و در زیر گروه سه و چهار دارای ضریب ۲ میباشد. با توجه به تلاش دانش آموزان و داطلبان کنکوری برای کسب رتبه برتر و قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی، ضریب زیر گروه اول  و دوم اهمیت مطالعه قوی درس شیمی را توجیه میکند.

زیر گروه یک

اولین زیر گروه بعلت آنکه درس زیست بیشترین و بالاترین اهمیت را دارد به آن زیر گروه زیست می گویند و سه مقطع دکتری، کارشناسی و کاردانی را شامل می شود. رشته های پیرا پزشکی و پزشکی در این زیر گروه قرار دارند، بنابراین در این زیر گروه برای آنکه بتوان قبولی را از آن خود کرد می بایست پس از درس زیست به درس شیمی توجه شود چرا که ضریب درس شیمی در این زیر گروه سه می باشد.

زیر گروه دو

در این زیر گروه چون اهمیت درس شیمی در کنکور برای آن بالا می باشد و در قله ی سایر دروس قرار دارد به آن زیر گروه شیمی نیز می گویند. زیر گروه شیمی برای دو سطح کارشناسی و دکترای پیوسته می باشد. و رشته هایی مانند داروسا

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.    فهرست
    enamad