مقالات

مقایسه حرف آخر یا کلاسینو

مقایسه حرف آخر با کلاسینو

در این مقاله قصد داریم شفاف و واضح به مقایسه حرف آخر یا کلاسینو بپردازیم که سوال و دغدغه خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکوری است. تعدد موسسات و انتشارت کنکوری باعث شده که به نوعی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری با چالش انتخاب منبع مواجه شوند. اطلاعات کامل این دو موسسه کنکوری میتواند به انتخاب آگاهانه شما کمک کند.


سال کنکوری و کلا دوره متوسطه دوم، سرنوشت سازترین برهه زندگی هر دانش آموزی محسوب میشود. موقعیت اجتماعی و آینده کاری داوطلبان به این دوره به شدت بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که روی سخن ما با آن دسته از داوطلبان است که قصد دارند مسیر زندگی خود را تغییر بدهند و با انگیزه و اشتیاق هدف خود را دنبال میکنند. چون بعضا گروهی از دانش آموزان نسبت به آینده کاری خود بسیار بی تفاوت هستند و همه امورات با به گذشت زمان سپرده اند.


متاسفانه آینده شغلی و کاری خیلی از رشته های تحصیلی در کشور اشباع و فاقد آینده است. در چند سال اخیر برخی از رشته های تحصیلی در گروه های آزمایشی، مثل پزشکی، دندان پزشکی، دارو سازی، دانشگاه فرهنگیان، مهندسی آی تی و … در صدر انتخاب داوطلبان بوده است و به مرور زمان نیز این رشته ها اشباع خواهند شد همانند اتفاقی که برای پیراپزشکی ها در حال رخ دادن است و پرستاری، هوشبری و … در شرف اشباع شدن و پیوستن به رشته های فاقد آینده هستند .

بنابراین باید از زمان نهایت استفاده را برد و با انتخاب آگاهانه مسیر زندگی آینده را مشخص کرد.

مقایسه حرف آخر یا کلاسینو

تاریخچه
موسسه کنکوری و آموزشی حرف آخر از سال 1390 فعالیت خود در زمینه تولید محتوای کنکوری با تاکید بر دو رشته تجربی و ریاضی با روش های جدید تدریس با مدیریت استاد عبدالرضا منتظری شروع کرد. رسالت حرف آخر، عدالت آموزشی و دسترسی دانش آموزان سراسر کشور به آموزش مفهومی بود.

موسسه کلاسینو فعالیت خود را با رسالت اولین آموزشگاه آنلاین در زمینه تدریس دروس کنکوری از سال 1397 شروع کرد.

مقایسه حرف آخر با کلاسینو

دامنه فعالیت آموزشی

تمرکز موسسه حرف آخر از بدو تاسیس، بر دروس کنکوری برای دو رشته تجربی و ریاضی بود. اما به دلیل استقبال خوب و بی نظیر دانش آموزان از روش های تدریس، هم اکنون تمامی مقاطع تحصیلی را پوشش میدهد. از ابتدایی تا کنکور برای رشته تجربی، ریاضی و انسانی فعالیت دارد. دروس ابتدایی و راهنمایی نیز با سبک جدید آموزشی به شیوه مفهومی و بصری تدریس شده است.
تمرکز موسسه کلاسینو نیز بر دروس پایه پنجم ابتدایی تا کنکور به صورت آنلاین میباشد. در مقطع متوسطه دوم رشته های تجربی، ریاضی و انسانی را پوشش میدهد.

سبک و شیوه تدریس

مهمترین فاکتوری که دانش آموزان و داوطلبان کنکوری در انتخاب موسسات در نظر میگیرند، شیوه و سبک تدریس است. متاسفانه همانگونه که در مقالات قبلی نیز به کررات به آن اشاره کرده ایم، نظام آموزشی رسمی، متکی بر روش های سنتی است.
این موضوع چالش های بزرگی برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری ایجاد کرده است. در کشور، اهمیت آموزش برای خانواده ها از پایه متوسطه دوم شروع میشود. قبل از آن، یعنی در دوره ابتدایی و متوسطه اول، یادگیری دانش آموزان برای خانواده ها از اهمیت زیادی برخوردار نیست.


به مرور، روش های غلط تدریس و آموزش در مدارس، باعث انباشت مشکلات درسی برای دانش آموزان میشود. به وقت ورود به دوره متوسطه دوم، وقتی که دانش آموز با کلی مشکلات و چالش یادگیری مواجه است، انتخاب منبع کنکوری شروع میشود. این موضوع باعث ایجاد تضاد های زیادی برای دانش آموز و خانواده میشود. چون با توجه به مشکلات درسی که به مرور شکل گرفته، فرصت کافی جهت تسلط و ارتقاء آمادگی وجود ندارد.


میانگین درصد دروس اختصاصی در آزمون سراسری به خوبی گویایی این موضوع است. میانگین درس ریاضی 4، فیزیک و شیمی 6 و زیست شناسی 10 است. بالغ بر 50 درصد داوطلبان در دروس اختصاصی از جمله ریاضی، فیزیک و شیمی درصد منفی کسب میکنند.
بنابراین در قدم نخست پیشنهاد ما توجه به آموزش در مقطع ابتدایی و متوسطه اول است. به ویژه دروس متوسطه اول پیش نیاز قوی دروس کنکوری است و باید سنگ بنای یادگیری را ابتدا درست گذاشت.

حرف آخر برای اولین بار در تاریخ آموزش کشور، از روش ها و متدهای مفهومی استفاده میکند. این متدها مبتنی بر روش های به روز آموزش دنیا است. تلاش حرف آخر بر این است که دانش آموزان برای آموزش متکی بر یادگیری مفهومی و بصری باشند و حفظ کردن محتوا را از فرآیند یادگیری خود حفظ کنند. 

مقایسه حرف آخر با کلاسینو

اما اهمیت روش تدریس

به رغم پیشرفت های چشمگیر عرضه فناوری و تکنولوژی، هنوز سبک و سیاق تدریس در کشور کاملا سنتی و مبتدی است. در خیلی از مدارس کشور، هنوز تخته سیاه و وایت برد رایج است و از سوی دیگر مدرسان کشور حداقل تلاش برای بروزرسانی اطلاعات خود را دارند. این موضوع از اهمیت به سزایی برخودار است. همانگونه که پیش تر نیز اشاره کردیم میانگین دروس اختصاصی بسیار پایین و فاجعه است.
همین موضوع نیز در ادامه تحصیل دانش آموزان در دانشگاه نیز تاثیر گذاشته و همیشه کسب مهارت لازم برای دروس اختصای به صورت چالش باقی می ماند.

موسسه حرف آخر به خوبی این موضوع را درک کرده و از بدو تاسیس این مهم را دنبال کرده است. هدف حرف آخر، جایگزین کردن روش های جدید به جای روش های سنتی و منسوخ شده در تدریس بود. به همین دلیل برای اولین بار در کشور، از فناوری پویانمایی در آموزش استفاده کرد و کلیه دروس را به صورت بصری و شهودی تدریس کرد. یعنی دانش آموزان میتوانند به صورت بصری هر آنچه در کتاب است را درک کنند.
این موضوع به دلیل تاثیر گذاری بر حافظه تصویری و بلندمدت در نیمکره راست مغز باعث تسریع در یادگیری وعدم فراموشی مطالب میشود. به صور خلاصه میتوان ویژگی های آموزشی حرف آخر را این گونه ذکر کرد.

استفاده از روش های جدید آموزشی در تدریس
استفاده از پویانمایی در آموزش برای درک بصری و شهودی دروس
ارائه راهکارهای سریع محاسباتی در دروس اختصاصی
آموزش سه لایه کتاب( تدریس درسنامه، راهکارهای تست زنی، حل تست)
ارائه به صورت لینک و دسترسی سریع به منابع در یک روز
امکان مرور بیشتر در هر زمان برای دانش آموزان
حجم مناسب و کم آموزش منطبق بر انرژی و وقت دانش آموز
منابع آموزشی دارای کتاب کار جهت تمرین و تکرار بیشتر
فیلم های آموزشی دارای گارانتی رایگان میباشد.
در صورت آپدیت محتوا و تدریس جدید، بخش های جدید به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار میگیرد
حل تست های تالیفی و سراسری حداقل 10 سال اخیر برای هر مبحث درسی
امکان جلسه رفع اشکال برای دروس اختصاصی کنکور با مدرسان موسسه فراهم شده است.
مشاوره و برنامه ریزی روزانه و اختصاصی
برگزاری مشاوره رایگان برای والدین به صورت ماهیانه
در سالهای اخیر موسسه حرف آخر دارای دو اشکال اساسی بود اولا اینکه پکیج های آموزشی به صورت DVD و با کد فعالسازی در اختیار داوطلبان قرار میگرفت که مشکلات خاص خود را داشت و دوم اینکه دانش آموزان انکان تعامل با اساتید را نداشتند.
اما خبر خوبی که برای داوطلبان داریم این است که این دو مشکل به بهترین نحو ممکن حل شده است.
داوطلبان کنکوری میتوانند فیلم های آموزشی حرف آخر را به صورتVOD(لینک) در روز دریافت کنند. بعد از سفارش فیلم آموزشی لینک فعالسازی برای داوطلب ارسال میشود و میتواند به سادگی به محتوا دسترسی پیدا کند و دیگر هزینه ای برای پست و زمانی برای دریافت از دانش آموز گرفته نمی شود و هم اکنون دو نسخه اندروید و ویندوز مجموعه حرف آخر مهیا است.


دوم اینکه امکان تعامل دانش آموزان با اساتید به صورت هفتگی صرفا جهت رفع اشکالات درسی و پرسش و پاسخ فراهم شده است. داوطلبان میتوانند بعد از مطالعه هر جلسه در صورت سوال، در جلسه هفتگی با اساتید شرکت داشته و تا پایان کنکور با اساتید در تعامل باشند.

مقایسه حرف آخر با کلاسینو

روش های آموزشی مجموعه کلاسینو

همانگونه که اشاره کردیم موسسه کلاسینو اولین مجموعه آموزشی و کنکوری در کشور است که خدمات آموزشی خود را به صورت آنلاین ارائه میدهد. دانش آموزان سراسر کشور بدون صرف هزینه رفت و برگشت میتوانند به کلاسهای کلاسینو دسترسی داشته باشند. همچنین کلاسینو نیز مانند حرف آخر در تدریس از روش های جدید آموزشی استفاده میکند.

مهمترین ویژگی های آموزشی کلاسینو
ارائه آموزش به صورت آنلاین و شرکت دانش آموزان در کلاسهای از سراسر کشور
استفاده از روش های جدید آموزش و تدریس
تعامل دانش آموزان با اساتید در کلاس آنلاین
اما این سبک از تدریس دارای معایبی نیز میباشد.
دانش آموزان با پرداخت هزینه فقط یکبار اجازه شرکت در هر کلاس را دارند و در مرور دروس به صورت آفلاین بسیاری از محتوای کلاس خسته کننده است.
برگزاری کلاسها به حضور دانش آموزان بستگی دارد و درصورت شرکت تعداد زیاد و ایجاد پرسش و پاسخ، کیفیت آموزش و تدریس به شدت کاهش پیدا می کند.چون هر درس زمان مشخصی دارد و استاد مربوطه باید در آن زمان آموزش را به اتمام برساند در صورت طولانی شدن پرسش و پاسخ ها، تدریس محتوا کاهش میبابد.


هر چند که اساتید کلاسینو جدید و فعال هستند اما در زمینه تدریس بصری و شهودی بسیار ضعیف عمل میکنند و هنوز ابزارهای آموزشی ابتدایی و سنتی است و کمتر از فناوری های جدید آموزشی از قبیل پویانمایی در آموزش استفاده میکنند.

مقایسه حرف آخر با کلاسینو

اساتید حرف آخر


ریاضی: استاد منتظری و قاسمی
زیست شناسی: استاد محمد همدانی
فیزیک: مهندس پیمان کامیار
شیمی: استاد سلوکی
دین و زندگی: استاد علیرضا یوسفیانپور
عربی: استاد محمد واعظی و استاد وحدت
زبان: استاد مجتبی محمودی
ادبیات: استاد محسن منتظری
اقتصاد: استاد پویا بهشتی
جامعه شناسی: استاد حدودی
تاریخ و جغرافیا: رضایی مهر
ریاضی دوره راهنمایی: استاد قاسمی و استاد نصیری
علوم دوره راهنمایی: استاد شعبانی – شیروانی – کامیار – منتظری
ادبیات راهنمایی: استاد منتظری
علوم اول تا ششم ابتدایی: استاد شعبانی و کامیار
ریاضی اول یا ششم ابتدایی: پوریا مظفریان و نصیری

مدرسان کلاسینو

اساتید درس ریاضی:
• استاد بابک سادات: مدرس ریاضی تجربی
• استاد آریان حیدری: مدرس ریاضی، هندسه و حسابان
• استاد خسرو محمدزاده: مدرس ریاضی رشته انسانی
• استاد بهرام جلالی: مدرس هندسه و حسابان
اساتید فیزیک:
• استاد محمد نوکنده
• استاد علیرضا عربشاهی
• استاد امیر میرحسینی
اساتید شیمی
• استاد امید مصلایی
• استاد محمد مرادی
• استاد کامبیز فرزانه
• استاد رضا مصلایی
• استاد محمد شیخ الاسلامی
اساتید زیست شناسی
• استاد محمد همدانی
• استاد وحید شایسته
• استاد مهدی آرامفر
استاد زمین شناسی: محمد چلاجور
اساتید ادبیات فارسی
• استاد فراز توکلی
• استاد حسینی یکتا
اساتید عربی
• استاد محمد واعظی
• استاد رضا رمضانی
اساتید دین و زندگی
• استاد علی فروغی نیا
• استاد روزبه فکری
اساتید زبان انگلیسی
• استاد رضا کیاسالار
• استاد میلاد قریشی
• استاد علیرضا جابری
مدرس اقتصاد و روانشناسی: استاد پویا بهشتی

مقایسه حرف آخر یا کلاسینو

معرفی دوره های آموزشی حرف آخر یا کلاسینو
طبق آخرین تغییرات و تحولات آزمون سراسری حرف آخر برای دانش آموزان متوسطه دوم دارای بسته آموزشی میباشد. بسته اول شامل تدریس دروس اختصاصی با روش های جدید برای آزمون سراسری و بسته دوم تدریس دروس تشریحی به منظور کسب معدل بالا و عدم نیاز دانش آموزان به فرآیند ترمیم معدل میباشد.


نکته قابل توجه اینکه، در بسته های کنکوری به 5 لایه مهم و مورد نیاز دانش آموزان پاسخ داده شده است.

لایه نخست تدریس درسنامه از پایه بدون در نظر گرفتن سطح علمی دانش آموزان است. دید حرف آخر کنکور قابل پیش بینی نیست و دانش آموزان باید با عالی ترین سطح یادگیری در آزمون سراسری حاضر شوند. بنابراین قدم نخست در دوره های آموزشی حرف آخر تدریس از پایه است.
لایه دوم، مرور نکات مهم و کنکوری جهت جمعبندی در هر جلسه میباشد. دانش آموزان در پایان هر جلسه میتوانند نکات مهم آن را مرور کنند.
لایه سوم راهکارهای تست زنی است. چون یکی از دغدغه های داوطلبان سرعت در تست زنی و عملکرد خوب در این مقوله است. راهکارهای تست زنی حرف آخر کمک می کند بتوانید در 40 ثانیه پاسخ هر تست را پیدا کنید.
لایه چهارم حل کلی تست تالیفی و سراسری به منظور آشنایی دانش آموزان با سبک های مختلف تست میباشد.
لایه پنجم، تعامل هفتگی دانش آموزان با اساتید هر درس و رفع اشکلات درسی و کنکوری به صورت پیوسته

طبق آخرین تغییر و تحولات کنکور نیز دروس عمومی از چرخه رقابت آزمون سراسری حذف شده و تاثیر آن در کسب معدل هنوز باقی و بسیار مهم است. به همین دلیل حرف آخر برای کاهش نیاز دانش آموزان به ترمیم معدل دروس عمومی را به صورت تشریحی تدریس کرده است.

دوره های آموزشی کلاسینو

دوره های آموزشی کلاسینو را میتوان به سه دسته تقسیم کرد.
کلاسهای کنکوری که به صورت آنلاین برگزار میشود و تاکید اساتید تدریس درسنامه تقریبا مانند کلاس های حضوری. اساتید بدون طراحی قبلی و برنامه از پیش تعیین شده در جلسات آنلاین حاضر و شروع به تدریس میکنند که تایم هر کلاس مشخص است و سعی و تلاش استاد بر این است تا در زمان مقرر شده مبحث تعیین شده را تدریس کند.

بر خلاف حرف آخر که تدریس از قبل توسط اتاق فکرها و نظرات جمع آوری شده در کلاس های کلاسینو تدریس استاد بدون برنامه و فی البداهه است و این موضوع یکی از بزرگترین اشکالات کلاسینو است.
کلاس های مهارتی
کلاس های مهارتی کلاسینو، مهارت در تست و عملکرد بهتر در آزمون سراسری را پوشش میدهد. یعنی دانش آموزان برای کسب مهارت های کنکوری باید زمان و هزینه مجزا از کلاس های کنکوری، اختصاص و پرداخت کنند.
کلاس های نکته و حل تست
در این کلاس ها نیز نکات کنکوری و حل تست انجام میگیرد. اشکال بزرگ این دوره نیز اسجاد فاصله بین آموزش و حل تست میباشد. دانش آموزان در کلاس دیگری درسنامه را یاد خواهند گرفت و برای حل تست و تثبیت مطالب باید در کلاس دیگری شرکت کنند.

نتیجه گیری از مقایسه حرف آخر یا کلاسینو

با توجه به مطالب ارائه شده اگر بخواهیم از مقایسه حرف آخر یا کلاسینو به نتیجه ای برسیم به شرح زیر است.

حجم فیلم های آموزشی حرف آخر متناسب با انرژی و زمان دانش آموز است اما در کلاسینو چون حق الزحمه دریافتی براساس جلسات است تعداد جلسه تدریس زیاد است.

در فیلم های آموزشی حرف آخرجهت درک مفهومی مطالب از پویانمایی و انیمیشن های بصری استفاده میشود اما در کلاسینو هنوز به شیوه سنتی و بدون ارائه اشکال بصری محتوا تدریس انجام میشود.

در فیلم های آموزشی حرف آخر 5 لایه مهم کنکور برای دانش آموز در هر جلسه ارائه میشود اما در کلاسینو برای هر کدام از این آموزش های کلاس جداگانه و بالطبع هزینه متفاوت دریافت میشود.

مطالب ارائه شده در فیلم های آموزشی حرف آخر نتیجه تصمیم گیری در اتاق فکر حرف آخر است اما مطالب ارائه شده در کلاسهای کلاسینو فی البداهه و فقط نتیجه تصمیم شخص مدرس است.

حرف آخر برای رفع اشکلات درسی و تعامل با استاد جلسات رایگان مجزا قرار داده تا وقت دانش آموز به وقت آموزش گرفته نشود اما در کلاسینو پرسش و پاسخ های کلاس باعث اتلاف زمان تدریس و افزایش تعداد جلسات تدریس میشود.

 

در این مقاله سعی شد به مقایسه حرف آخر یا کلاسینو بپردازیم. چنانچه دانش آموزان و داوطلبان کنکوری دارای تجربه جدید از دو موسسه حرف آخر و کلاسینو هستند جهت بهبود این مقاله و کمک به سایر دانش آموزان میتوانند به صورت کامنت و نظر با ما و دیگران به اشتراک بگذارند.
مقایسه حرف آخر و کلاسینو ایده ای برای تصمیم گیری بهتر و ساده شما، صرفا به منظور کمک به انتخاب آگاهانه منابع کنکوری داوطلبان است.

مشاوره رایگان موسسه حرف آخر

برای ارتباط با ما میتوانید با شماره های 09106620394 و 09120085450 تماس حاصل فرماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *