اهمیت زمان بندی برای کنکور- مدیریت زمان در کنکور

درصد 100 در کنکور با 15 دقیقه

اهمیت زمان بندی برای کنکور برای کنکوری ها محرز است اما عدم توجه به این مقوله بخصوص در ماه های منتهی به کنکور باعث ایجاد سردرگمی و استرس در داوطلبان میشود. زمان بندی برای هر درس باعث ایجاد نظم در برنامه ریزی و رسیدن به هدف های برنامه کنکوری میشود. تعیین زمان برای مطالعه هر درس باعث ایجاد چشم انداز و استفاده بهینه از زمان میشود. آزمون سراسری دارای تاریخ انقضاست و استفاده بهینه از این موقعیت رمز موفقیت هر داوطلب است. حجم زیاد منابع درسی اجازه اتلاف وقت را به شما کنکوری ها نمیدهد بنابراین باید زمان بندی هر درس را حداقل به طور تقریبی مشخص کرد.

اهمیت زمان بندی برای کنکور

عواملی زیادی در موفقیت داوطلبان آزمون سراسری نقش اساسی دارد. اما عامل زمان مهمترین و زیر ساخت اجرای سایر عوامل دیگر است. کاهش زمان باعث میشود هیچ داوطلبی نتواند از پشتکار، استعداد و منابع خود به نحو احسن استفاده کند. کل فعالیت های بشری در بستر زمان صورت میگیرد بنابراین لازم است که از این نعمت در جهت رسیدن به اهدافتان به بهترین وجه استفاده شود. از آنجا که حجم دروس کنکوری زیاد است استفاده حدگثری از زمان را می طلبد. حداقل زمان برای داوطلبان فارغ التحصیل ۱۲ ساعت در روز و برای دانش آموزان سال آخر ۶ ساعت مطالعه مفید در روز میباشد. نکته مهم در این ارتباط، مطالعه مستمر و پایدار میباشد.

 

اهمیت زمان بندی برای کنکور

زمان بندی برای دروس

سعی شود در برنامه کنکوری در قدم اول، کلیه دروس در سه سطح ضعیف، متوسط و قوی دسته بندی شود. این امر باعث میشود که همه دروس و مباحث را در یک برنامه نگنجانید. اختصاص ضعف های آموزشی در برنامه ریزی میتواند باعث تقویت اشکالات درسی شود. جهت اینکه از زمان نهایت استفاده شود سعی کنید برای مطالعه و رفع اشکال هر مبحث به طور تقریبی زمان مطالعه را مشخص کنید. برای مثال زمان تقریبی مطالعه و رفع اشکال درس عربی با روزانه ۲ ساعت مطالعه ۱۲ روز و جمعا ۲۴ ساعت. این امر باعث میشود که برای زمان تعریف شده تلاش داشته باشید و از زمان نهایت استفاده را بکنید. اهمیت زمان برای کنکوری ها در ماه های پایانی به روشن مشخص میشود زمانی که خیلی از داوطلبان آرزوی فرصت بیشتر جهت مرور بیشتر را میکنند.

 

ارتباط با انتشارات مرکزی حرف آخر

 استفاده بهتر و بیشتر از زمان دوره آموزش را کوتاه میکند و اجازه مرور و تست بیشتر را به شما کنکوری ها میدهد.  هر اندازه دوره آموزش کوتاه باشد زمان مناسبی برای مرور و تست در اختیار خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از دپارتمان رتبه برتر حرف آخر میتوانید با شماره های ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ تماس حاصل فرماید.

مشاوره کنکوری

سفارش محصولات حرف آخر

ارتباط با مشاورین رتبه برتر

 

 

فیزیک ۶۰۴۰ برای کنکور ۹۹

زیست ۶۰۴۰ برای کنکور ۹۹

شیمی ۶۰۴۰ برای کنکور ۹۹

ریاضی ۶۰۴۰ برای کنکور ۹۹

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست