دکتر یاری مشاور ارشد حرف آخر

دکتر-یاری-مشاور-ارشد-حرف-آخر

آقای دکتر یاری مشاور ارشد حرف آخر، عضو تیم رتبه برتر حرف آخر در کنکور، دارای سابقه کار مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و درسی درخشان در موسسه حرف آخر میباشد. ایشان فعالیت و همکاری خود را از سال 1394 با موسسه آغازکرده است. دارای مدرک ارشد مشاوره تحصیلی و همچنین دانشجوی دکتری رشته بیوتکنولوژی پزشکی می باشند. به دلیل پیگیری های مصرانه در امر برنامه ریزی و مشکلات درسی و کنکوری دانش آموزان و داوطلبان، موفقیت چشمگیر در تعداد قبولی و رتبه برترها، نظم و تعهد کاری، جزء مشاورین ارشد خوش نام و مورد اعتماد موسسه میباشد. چندین بار از سوی دپارتمان رتبه برتر به دلیل نظم و تعهد  و پیشرفت کاری مورد تجلیل قرار گرفته است. 

مشاوره، برنامه ریزی و منابع مناسب سه ضلع مثلث موفقیت در کنکور را  تشکیل میدهند. این اضلاع باید موازی و در کنار هم باشد تا داوطلبان بتوانند رتبه برتر را کسب کنند. اما اگرتیزبینانه به این مثلث نگاه کنیم، مشاوره از اهمیت زیادی برخوردار است. فرآیند آزمون سراسری زمان بر، چالش برانگیز و توام با استرس و اضطراب میباشد. وجود و یا حضور یک مشاور حرفه ای میتواند مسیر برنامه ریزی و استفاده از منابع را به خوبی هموار و زمینه افزایش راندمان را فراهم سازد. برای شناخت داوطلبان با مشاورین ارشد و عضو دپارتمان رتبه برتر حرف آخر با آقای دکتر یاری گفتگوی کوتاهی داشتیم که خلاصه ای از این مصاحبه را منشتر کرده ایم.

 

آقای دکتر یاری مشاور ارشد حرف آخر

قبل از شروع گفتگو لازم است بدانیم که یک فرد بعنوان مشاور تحصیلی چه عملکردی در قبال دانش آموزان، بعنوان تخصص باید داشته باشد. تا داوطلبان و دانش آموزان بتوانند با عملکرد ایشان نتیجه دلخواه را کسب کنند. امروزه با توجه به افزایش تب و تاب کنکور، مشاوره کنکوری به یک تخصص در حوزه تحصیل و آموزش تبدیل شده و یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. میدانیم که هر فردی یک سری ویژگی های منحصربفرد دارد که باعث ایجاد تفاوت با دیگران شده است. اما اشتراک زیادی وجود دارد که داوطلبان با فاکتوری گیری از اشتراکات میتوانند بهترین فرد را انتخاب کنند.

نکاتی که یک مشاور باید داشته باشد عرض میکنم. اما با تئجه به تجربه ای که در حرف آخر داشته ام، مشاوره انگیزشی که دست کم گرفته میشود و دانش آموزان به تدریج دچار روزمرگی میشوند و در خفا به دنیای شکست و عدم اعتماد به نفس وارد میشوند. که لازم است به مشاوره انگیزشی نیز توجه ویژه داشته باشیم. انسانی را پیدا نمیکنید که با ذهن شکست خورده و  توام با یاس موفقیتی را کسب کرده باشد. قبل از اقدام به حرکت به سمت موفقیت، ذهن برنده ای وجود دارد.

 • شناخت اولیه صحیح و کافی از دانش آموز( الف: روحیات و علایق دانش آموز ب: شرایط خانوادگی پ: شرایط تحصیلی )
 • بررسی بر نقاط قوت و ضعف درسی و آموزشی دانش آموز
 • آگاهی از منابع کنکوری برای انتخاب بهترین گزینه
 • ارائه برنامه ریزی منظم با توجه به منابع، نقاط قوت و ضعف و همچنین زمان
 • تعیین هدف و مشخص کردن مسیر حرکت رسیدن به آن
 • کنترل و چک کردن منظم برنامه ریزی و بازخورد دانش آموز
 • مشاوره انگیزشی و ایجاد احساس مثبت و قوی در دانش آموز
 • حذف عادتهای اشتباه دانش آموز مانند کنترل فضای مجازی، تنظیم ساعت خواب و بیداری

 

آقای دکتر یاری، یکی از دغدغه های داوطلبان عدم داشتن برنامه ریزی است. فرآیند برنامه ریزی و چگونگی انجام آن را توضیح میدهید؟

برنامه ریزی در موفقیت ما انسانها سهم زیادی دارد. همه انسانها که موفق به کسب موفقیت شدند بی شک با برنامه ریزی جلو رفته اند. چون رسیدن به اهداف و موفقیت تصاوفی نیست. برنامه ریزی مسیر حرکت به قله را مشخص میکند. باعث میشود که مسیر را گم نکنید و در کمترین زمان با حداکثر انرژی به قله برسید. از دید دانش  آموزان و داوطلبان کنکوری، برنامه ریزی خیلی فرآیند سخت و پیچیده است. به همین دلیل همواره از ان شاکی هستند. در حالی که اینطور نیست. برنامه ریزی یعنی ثبت امورات روزانه و تعهد به انجام آن.

بنده معتقدم همه دانش آموزان میتواند برای خود برنامه ریزی کنند اما دو مانع بزرگ وجود دارد که آنها را با شکست مواجه میکند. مانع اول اینکه دانش آموزان هیچ گونه اولویت بندی بین خواسته خود ندارند. دوست دارند که کل منابع سه سال را با هم و موازی مطالعه کنند. وقتی تست میکنند و انجام نمیشود احساس میکنند شکست خوردند و برنامه ریزی چقدر سخت است. بنابراین باید اولویت بندی داشته باشید و از اولویت های سطح 1 به پایین برنامه ریزی انجام شود.

مانع دوم، تعدم تعهد به  انجام برنامه است. چنانچه داوطلب بهترین نوع برنامه ریزی هم در اختیار داشته باشد اما تعهدی برای عمل نباشد، بی شک نمی تواند ازش استفاده کند و دچار تزلزل میشود. 

 

قبول دارید مشاوره کنکور یک هنر است؟

مشاوره تحصیلی انتصاب و تحمیل راه حل به دانش آموز نیست. بلکه نوعی آموزش هنر یادگیری است. به طوری که یک مربی خوب و متخصص ، با مهارت ها و شایستگی های علمی و حرفه ای ، با توجه به شرایط تلاش می کند. علاقه دانش آموز نیازهای او را برآورده می کند و سعی می کند خود و منابع را بشناسد و بهترین راه و روش را برای دستیابی به نتیجه مطلوب بدست آورد.

رتبه برتر حرف آخر در کنکور در سالهای اخیر به طرز چشمگیری افزایش داشته است. خوشبختانه حرف آخر سهم به سزایی در تعداد رتبه های برتر آزمون سراسری دارد. که این مهم مدیون اساتید بی نظیر و استفاده از روش های نوین آموزشی میباشد.

 

 تکنیک و روش مطالعه چقدر اهمیت دارد ؟

بسیاری از دانش آموزان با وجود سخت کوشی و ساعات مطالعه زیاد، به دلیل نداشتن مهارت های یادگیری و تکنیک های اولیه و ضروری مطالعه بهره وری بالایی ندارند و به نتیجه دلخواه نمی رسند. در نتیجه ، آنها پیشرفت نمی کنند و نمی توانند آنطور که شایسته هستند راه بروند ، در نهایت در مسیر تحصیل کند می شوند. هر فردی یک ویژگی منحصربفرد در مطالعه دارد. این ویژگی، رمز موفقیت یا تکنیک اوست که باید ازش استفاده کند. خیلی از دانش آموزان از روش مطالعه رتبه برترها استفاده میکنند که زیاد معقولانه نیست. هر داوطلب باید روش مطالعه خودش را کشف کند و از آن استفاده کند.

 

آقای یاری دیدگاه شما درمورد اهداف مشاوره تحصیلی به چه صورت می باشد ؟

به طور کلی ، اهداف مشاوره تحصیلی عبارتند از: مشاوره تحصیلی ، آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری ، حل مشکل افت تحصیلی ، استرس و اضطراب امتحانات ، حذف رفتارهای غیرطبیعی ، ارائه راه حل برای حل مشکلات روحی و روانی و در نهایت زمینه سازی به برای موفقیت دانش آموزان در آموزش و پرورش از طریق مشاوره تحصیلی ، می توان توانایی ها و محدودیت های دانش آموزان را شناسایی کرد و از امکانات موجود حداکثر استفاده را برد.
مشاوره تحصیلی می تواند دانش آموزان را با شناسایی دقیق استعدادها و توانایی های آنها به سمت زمینه تحصیلی مناسب سوق دهد. مشاور تحصیلی با همکاری معلم ، خانواده و مسئولین مدرسه می تواند به دانش آموزان در حل مشکلات تحصیلی ، خانوادگی ، روانی و عاطفی کمک کند.

 

پیشنهاد شما برای دانش آموزان در فرآیند موفقیت کنکور چیست؟

 • مهمترین آیتم داشتن هدف است. هدف خود را مشخص کنند.
 • تلاش و پشتکار منظم داشته باشند. تلاشتان را به هدفتان گره بزنید.
 • شناخت نقاط ضعف و تلاش برای رفع آن. این نکته خیلی مهم است. داوطلبان از مواجه شدن با ترس و ضعف های خود واهمه دارند. مدام رفع آن را به زمان دیگری موکول میکنند. این خود فریبی بزرگترین ضربه را به آنها خواهد زد. باید اول به سراغ ضعف و ترس ها رفت. چنانچه آنها را شکست دهید بی شک موفق میشوید.
 • انتخاب یک منبع مناسب و عدم شاخه به شاخه کردن و تست منابع مختلف.
 • تمرین و تکرار – موفقیت در کنکور فرآیندی پله ای است. داوطلبان توقع دارند با یک بار مطالعه بتوانند از صفر به درصد 100 برسند. جهت کسب درصد 100 باید با تمرین و تکرار به تسلط رسید.

 

نظرتون راجب تدریس حرف آخر چیست؟

بنده خودم در زمان مطالعه برای دوره کارشناسی منابع مختلف را مطالعه و استفاده کردم؛ یعنی تجربه کافی در این زمینه‌دارم. بی‌شک دانش آموزان و داوطلبان کنکوری نیز آلان همه منابع موجود در بازار کنکور را خوب می‌شناسند؛ اما آنچه باعث شده امروز بنده به‌عنوان یکی از اعضای حرف آخر مشغول به امر مشاوره شوم، روش تدریس خاص و ویژه حرف آخر است. موسسه حرف آخر برای اولین بار در کشور از روش‌های پویانمایی در آموزش استفاده کرده است که این موضوع در تدریس تا امروز سابقه نداشته است. هنوز خیلی از مدارس کشور نهایتاً به تخته‌سیاه و وایت برد مجهز هستند. با این اوصاف از چنین آموزشی نیز انتظار درک مفهومی مطالب رادارند. امروزه شکاف بزرگی بین یادگیری و آزمون کنکور ایجادشده است. از سوی هنوز سبک آموزش سنتی و غیرشهودی است و از سوی دیگر تست‌های کنکور به‌شدت مفهومی طرح می‌شود.

حرف آخر برخلاف سایر مؤسسات و انتشارات دیگر مسیر متفاوتی را انتخاب کرد که هرروز شاهد پیشرفت دانش آموزان حرف آخر هستیم و این موضوع برای بنده به‌عنوان مشاور ارشد این مجموعه بسیار خوشایند است. مشکلات کنکوری ها عدم شناخت منبع مناسب برای مطالعه است. این موضوع نیز از عدم آگاهی کامل آن‌ها شکل می‌گیرد. برای کسب رتبه برتر درک مفهومی مطالب و منابع سطح بالاست که حرف آخر با توجه به پیشینه خوبی که از خود به‌جای گذاشته، حرف اول در کشور را میزند. اگر بخواهیم اسم ببریم دلایل زیادی برای برتر حرف آخر وجود دارد. مجموعه این عوامل باعث شده که حرف آخر عنوان بهترین موسسه کنکور تجربی و سایر رشته را دریافت کند.

 

ارتباط با دکتر یاری مشاور ارشد حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری برای کسب مشاوره و ارتباط با دکتر یاری میتوانند با شماره های ذیل در تماس باشند.

 • 09120799502
 • 09306092799

 

10 نظر در “دکتر یاری مشاور ارشد حرف آخر

 1. احمدی گفت:

  چطورمیتونم از مشاوره آقای یاری بهره مند بشم ؟؟

  1. دپارتمان رتبه برتر گفت:

   با سلام
   شماره تماس ایشان در پست درج شده است . با شماره های درج شده میتوانید تماس حاصل فرماید.

 2. رضا گفت:

  سلام سال دوازدهم تجربی هستم من دوستم مشاورش اقای دکتر یاری بود و پزشکی شهیدبهشتی قبول شد منم میخوام مشاورم ایشون باشن

  1. دپارتمان رتبه برتر گفت:

   با سلام
   شماره تماس اقای یاری در پست موجود است

 3. زینب گفت:

  سلام تشکر از زحمات دکتر یاری عزیز همیشه موفق باشید پسرم واقها پیشرف کرده تو درساش و انگیزش بیشتر شده واسه درس خواندن و تست زدن و مرور کردن و با برنامه ای که براش نوشتن پیش میره ما خیلی راضی هستیم

  1. دپارتمان رتبه برتر گفت:

   با سلام
   خوشبختانه اقای دکتر یاری از مشاورین خوب و با تجربه مجموعه حرف آخر و لطف شما نسبت به مجموعه مشاورین حرف آخر سپاسگزاریم.

 4. امیرمهدی گفت:

  واقعا مشاور دلسوز و باسوادی هستن ایشون ای کاش همه مشاوران دیگتونم مثل اقای یاری بودن

 5. sanaz گفت:

  سلام من از برج 6تاحالا باایشون کار می کنم و پشت کنکوریم واقعا از برنامه های درسی و پیگیری هاشون راضیم امیدوارم امسال جواب زحمات ایشون بدم

 6. زهرا رضایی گفت:

  دکتریاری ب منو دوستم خیلی کمک کردن خدا خیرشون بده خیلی برنامه ریزی ها و نکاتی ک بهمون میگن عالیه

  1. دپارتمان رتبه برتر گفت:

   با سلام
   بله خوشبختانه آقای یاری جزء مشاورین ارشد و متعهد موسسه است. از رضایت شما نسبت به عملکرد مطلوب ایشان خرسندیم. به آرزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *