ریاضی کنکور را چطور بخوانیم

خیلی از داوطلبان  و دانش آموزان از ما سوال میپرسند که ریاضی کنکور را چطور بخوانیم. شاکی هستند که میتوانند ریاضی را برای امتحانانت تشریحی و کلاسی بخوانند اما نمی توانند تست های کنکوری را با این شیوه تشریح حل کرد. از الان می ترسند که درصد قابل قبول و بالای در ریاضی کنکور سراسری نتوانند کسب کنند و کل آرزو و امید آنها برای رتبه برتر شدن به سراب تبدیل شود. دانش آموزان و داوطلبانی که این مشکل را دارند نگران نباشند. هر مشکلی راه حلی دارد. با ما همراه باشید.

ریاضی کنکور را چطور بخوانیم

درس ریاضی تاثیر زیادی در کسب رتبه دارد و برای هر سه گروه تجربی، ریاضی و انسانی اهمیت بالای دارد. در گروه انسانی خیلی از داوطلبان از خیر مطالعه ریاضی میگذرند. اما در گروه تجربی و ریاضی گذشت از خیر درس ریاضی با شکست و ناکامی بزرگی مساوی است. همه داوطلبان گروه تجربی برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی رقابت میکنند کسب درصد پایین در ریاضی رویا و آروزی آنها برای برتر شدن را به سراب تبدیل میکند. ریاضی کنکور را چطور بخوانیم که به رشته مورد نظر خود برسیم؟

 

شیوه مطالعه درس ریاضی برای کنکور

یادگیری مفهومی

درس ریاضی یک درس مهارتی محسوب میشود. اولین قدم برای یادگیری ریاضی و کسب درصد بالا در کنکور، یادگیری مفهومی مباحث ریاضی است. حفظ کردن فرمول ها آفت بزرگی است که زمان محدود هر تست سرجلسه کنکور، آن را به تهدید بزرگی تبدیل میکند و باعث میشود فرصت و وقت را از دست بدهید. لازمه یادگیری مفهومی دقت و تمرکز سرکلاس و توجه به آموزش میباشد.  آموزش مفهومی شاید در مرحله اول از شما وقت زیادی بگیرد اما در عوض یکبار برای همیشه ریاضی را یاد خواهید گرفت.

تمرین و تکرار

پیش تر اشاره کردیم که دریاضی یک درس مهارتی محسوب میشود. کسب مهارت یادگیری و سرعت در تست زنی به مدت زمان تمرین و تکرار شما بستگی دارد. ضعف اساسی دانش آموزان اختصاص زمان کم برای تمرین و تکرار درس ریاضی است. در قدم اول از سر ترس و بی میلی با ریاضی مواجه میشوند و این عمل باعث میشود وقت کافی برای تمرین و تکرار اختصاص ندهند. چون بالطبع مباحث ریاضی با یک بار گوش دادن و آموزش به طور کامل برای شما جا نمی افتد. سعی کنید برای یادگیری ریاضی سماجت به خرج بدهید و تا یک مبحث را یاد نگرفته اید بحث جدید را شروع نکنید.

استفاده از کمک آموزشی عالی

یکی از راه های که میتواند به شما کمک کند در درس ریاضی پیشرفت سریع و چشم گیری داشته باشید استفاده از کمک آموزشی عالی در درس ریاضی است. شما به دلیل زمان محدود آموزش در مدرسه، دخالت عواملی محیطی در کاهش توجه شما در کلاس و یکسری علل دیگر شاید نتوانید از کلاس نهایت استفاده را ببرید. آموزش ناقص شما سر کلاس خیلی زمان میبرد تا به تسلط کافی برسید. به همین جهت استفاده از کمک آموزشی عالی در درس ریاضی میتواند سکوی پرتاب شما برای تسلط بر درس ریاضی باشد.

ریاضی استاد منتظری

ریاضی استاد منتظری بهترین منبع موجود برای یادگیری درس ریاضی است برای این ادعا دلیل کافی وجود دارد که به شرح آن خواهیم پرداخت.

 • استاد منتظری ریاضی را به صورت جامع تدریس کرده است. تدریس جامع یک مبحث باعث میشود از پایه و اساس کلیه آموزش ارائه شود و شما بتوانید به صورت پیوسته یک مبحث را یاد بگیرید.
 • استاد منتظری برای اولین بار در کشور ریاضی را به صورت مفهومی و شهودی تدریس کرده است. برای این امر از راهکارهای ساده تحت عنوان”الگو” استفاده کرده است. برای هر مبلحث یک الگو ارائه شده است.
 • با الگوهای کاربردی استاد منتظری نیازی به حفظ کردن فرمول نیست.
 • درسنامه هر مبحث به طور کامل تدریس و بعد از آن تست کنکوری و تالیفی حل میگردد.
 • ریاضی استاد منتظری با ریاضیات کنکور ۹۷ تطبیق ۱۰۰ درصد داشت.

ریاضی کنکور را چطور بخوانیم

نگران درس ریاضی خود نباشید

با مجموعه ریاضی استاد منتظری میتوانید در یک بازه زمانی کم در هز سطحی که هستید در کنکور سراسری درصد بالای ۸۰ در درس ریاضی کسب کنید. که این مهم یعنی کسب رتبه برتر و قبولی در کنکور سراسری

مشاوره و تهیه ریاضی استاد منتظری

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری برای مشاوره و تهیه ریاضیات استاد منتظری از دفتر مرکزی انتشارات حرف آخر با شماره ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرمایند.

 • مشاوره کنکوری
 • مشاوره انگیزشی
 • تهیه محصولات کنکوری حرف آخر
 • ارتباط با مشاورین رتبه برتر
 • پشتیبانی

ریاضی کنکور را چطور بخوانیم

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad