لزوم تفریح در ایام کنکور – اختصاص یک روز در هفته به تفریح

لزوم تفریح در ایام کنکور

هر کاری که به صورت پیوسته و بدون وقفه صورت بگیرید باعث خستگی می­شود حالا اگر بحث کنکور باشد که شما یک سال و بعضا افرادی که چند سال برای این آزمون تلاش می­کنند، خستگی زیادی به همراه دارد اگر تفریح در ایام کنکور وجود نداشته باشد. مطالعه مداوم خستگی­های را ایجاد می­کند و حتی اگر داوطلب خودش تمایل به ادامه پیوسته این روند باشد خستگی انباشته می­شود و باعث دلزدگی و افسردگی می­شود از یک جا به بعد سطح انرژی پایین میاد و کارایی و کیفیت مطالعه­ مان مثل قبل نخواهد بود، برای جلوگیری از این وضعیت لزوم تفریح در ایام کنکور واجب است اما نه هر تفریحی!

 

لزوم تفریح در ایام کنکور

 تفریح­هایی که مورد علاقه­مان است با دقت در برنامه ریزی که نوشتیم می­گنجانیم توصیه من این است که در آخر هفته­ها دو تا سه ساعت و برای یک ماه نصف روزی را به تفریحی که بیشترین انرژی و کمترین دغدغه رابرایتان دارد اختصاص بدهید. بعضی دروس هستند که به دلیل سختی بودن درس یا نداشتن علاقه نداشتن به آن انرژی زیادی از ما می­گیرد بعضی­ها به جای حل مسئله صورت مسئله را پاک می­کنند و کلا درس را حذف می­کنند اصلا موافق این موضوع نیستم پس تا جایی که امکان دارد برایش تلاش کنید تا درصدی از آن را در کنکور بزنید اما چون باعث خستگی شما می­شود سعی کنید در برنامه­ریزیتان سر وقتی که برای آن تعیین کرده­اید شروع و تمامش کنید حتی اگر مطلب زیادی از آن را نخوانده­ اید این باعث می­شود که بار بعدی دلزده تر نباشید و کم کم به مرور زمان بهتر شوید.

 

لزوم تفریح در ایام کنکور

افراط و تفریط ممنوع

در هیچ کاری افراط و تفریط نکنیم درس خواندن هم همینطور است باید بین درس­های روزانه زمان استراحتی داشته باشیم و آخر هفته هم تفریح دو، سه ساعته­ای داشته باشیم مثل تماشای یک فیلم سینمایی، پیاده رویی، بودن باخانواده، گوش کردن، موسیقی و… تفریح آخر هفته­ ها باعث می­شود در طول هفته انرژی داشته باشید و با رسیدن به آخرهفته خستگی طول هفته را از بین ببرید و تا روز آزمون با انگیزه و پر قدرت بدون دلسرد شدن در این دوران ادامه بدهیم.

 

 

لزوم تفریح در ایام کنکور

 

لزوم تفریح در ایام کنکور

تعطیلات نوروز

یک تایم طلایی که برای کنکوری­ها وجود دارد ایام نوروز هست. شما چه بخوای چه نه، تحت تاثیر محیط و حال وهوایی نوروز و سال تازه قرار می­گیری بنابراین در برنامه بلند مدت­تان حتما ۲ تا ۳ روز را برای تفریح اختصاص بدهید و با خانواده تان تنظیم کنید که مهمانی­ها و سفر­های دو سه روزه یتان را در آن چند روز تفریح شما باشد. دوستانی هستند می­گویند این تایم زیاد است اما گفتم هم شما دلسرد و ناراحت نمی­شود و بهانه این که این درس پس کی تمام می­شود نمی­گیرید هم خانواده به راحتی می­تواند بدون نگرانی تفریح چند روزه­ای داشته باشد و هم شما برای سه ماه آینده انرژی مضاعفی می­گیرید.

 

چند نکته­ در رابطه با تفریح کنکوری­ها

علایق هر فرد برای تفریح متفاوت است همانطور که تفاوت در خوراک و محیط هر فرد است، پس خودتان تفریحتان را انتخاب کنید و برایش برنامه ­ریزی کنید در پایان ماه عملکردتان را بسنجید اگر عملکرد خوبی داشته اید به خودتان پاداش بدهید و اگر کم کاری داشتید تنبیه­ی داشته باشید وکم کاریتان را جبران کنید. ورزش از بهترین تفریح­ها هست چون فعالیت بدنی کمی دارید می­تواند برای سلامت بدنی و افزایش انرژیتان آن راجزء تفریحتان قرار بدید. اگر می­خواهید رتبه برتر باشید حتما باید با لذت و عشق مطالعه داشته باشید و درس خواندن مثل تفریحی باشد اینطور به موفقیت نزدیک­تر خواهید بود.

 

ارتباط با ما

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری میتوانند برای کسب مشاوره رایگان و ارتباط با مشاورین ارشد حرف آخر با شماره های ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ و ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرمایند.

مشاوره کنکوری

سفارش پکیج های کنکوری حرف آخر

برنامه ریزی

 

ادبیات ۶۰۴۰

دین و زندگی ۶۰۴۰

زیست ۶۰۴۰

ریاضی ۶۰۴۰

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad