وب سایت مرکزی حرف آخر
وب سایت مرکزی حرف آخر

میانگین درصد رتبه های زیر 1000

خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور دوست دارند بدانند که میانگین درصد رتبه های زیر 1000 در کنکورهای سراسری چند است، به نوعی میخواهند خودشان را به میانگین رتبه برتر ها نزدیک کنند و بعنوان یک معیار و شاخص ازش استفاده کنند. به همین منظور قصد داریم در این پست امروز به این مساله بپردازیم و میانگین درصد رتبه های برتر زیر 1000 را خدمت شما دوستان عزیز اعلام کنیم.

میانگین درصد رتبه های زیر 1000

رشته های برتر در گروه تجربی مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و پیراپزشکی ها و رشته های برتر گروه ریاضی مانند رشته های مهندسی در دانشگاه های برتر نیازمند کسب درصد های بالا هستند شرایط احراز آن برای داوطلبان کنکور سراسری فراهم شود. همانگونه که پیش تر اشاره کردیم این درصد ها شاخص و ابزاری برای داوطلبان کنکور سراسری محسوب میشود. داوطلبان جدید میتوانند بعنوان معیاری برای احراز رشته های برتر استفاده کنند.

میانگین درصد رتبه های زیر 1000 در گروه تجربی

هر سال به تعداد داوطلبان گروه تجربی افزوده میشود و رقابت برای کسب رتبه برتر و رشته های برتر تجربی سخت تر میشود. طبق آمار سال 97 حدود 15 درصد شرکت کننده های گروه تجربی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده اند.بی شک این دسته از داوطلبان سطح بسیاری بالای از ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست را در دانشگاه پاس کرده اند. و دسته دیگری دانش آموزانی هستند که سه سال قبل از کنکور، استارت موفقیت و کسب رتبه برتر را زده اند و بسیار جدی مطالعه وخواندن دروس را شروع کرده اند. بنابراین رقابت بسیار سخت و طاقت فرساست و نیاز است که داوطلبان به طور جدی برنامه مطالعاتی کنکور خود را پیش ببرند.

 

میانگین درصد رتبه های زیر 1000

میانگین درصد رتبه های زیر 1000

نکته قابل توجه این است که میانگین درصدها هر سال نسبت به سال قبل افزایش داشته است که این امر بیانگر رقابت سخت و افزایش آمادگی داوطلبان و رتبه برتر های زیر 1000 در گروه تجربی است.

میانگین درصد رتبه های زیر 1000 در کل کشور

اما بررسی میانگین درصدها در گروه تجربی در سطح کشور بسیار بسیار متفاوت و جالب است. این آمارها در سطح کشور حکایت از این دارد که کنکور تجربی علیرغم داوطلبان زیاد اما تعدادی زیادی از داوطلبان بدون آمادگی لازم سرجلسه کنکور حاضر میشوند.

 

میانگین درصد رتبه های زیر 1000 در کل کشور

میانگین درصد رتبه های زیر 1000 در کل کشور

مشاوره و برنامه ریزی – دپارتمان رتبه برتر حرف آخر

داوطلبان کنکور و دانش آموزان میتوانند برای مشاوره رایگان، برنامه ریزی و بهره بردن از مزایایی دپارتمان رتبه برتر حرف آخر با شماره 09106620394 در تماس باشید.

حرف آخر

 

هفت الگوی طلایی زیست شناسی حرف آخر

پکیج کامل حرف آخر

برنامه مطالعاتی حرف اخر

دیدگاه‌ها (0)

*
*

3 + دو =

enamad