6 ماه پایانی کنکور – دوران طلایی کنکور

6 ماه پایانی کنکور

6 ماه پایانی کنکور 99 برای همه داوطلبان  سرنوشت ساز است. این 6 ماه طلایی میتواند سرنوشت خیلی از داوطلبان کنکوری را مشخص کند. چون زمان طلایی آزمون سراسری محسوب میشود. موفقیت گروه بزرگی از داوطلبان به این 6 ماه طلایی گره خورده است. اما خود داوطلبان در این بازه زمانی به چند دسته تقسیم میشوند که در این مقاله به تشریح و توضیح آن خواهیم پرداخت.

 

6 ماه پایانی کنکور

آزمون سراسری دارای تاریخ انقضاست داوطلبان کنکوری باید تا تاریخ مقرر برای آزمون هت رسیدن به هدف خود، به سطح آمادگی لازم رسیده باشند. حجم زیاد مطالب درسی، عدم دسترسی به آموزش عالی جهت رفع مشکلات آموزشی، ویژگی های شخصیتی داوطلبان در نحوه مطالعه، فشارهای روحی و روانی ناشی از استرس برای قبولی در آزمون و عوامل دیگر باعث شده تا کل داوطلبان به چندین دسته متفاوت تقسیم شوند.

 

گروه اول

داوطلبانی که حداقل از تابستان 98 شروع به مطالعه کرده اند و به طور منظم حرکت رو به جلو دارند. این دسته تا قبل از 6 ماه پایانی کنکور خوب پیش رفته اند، بیشتر مطالب را مطالعه و در شرایط خوبی به سر میبرند. آفت سر راه این گروه از داوطلبان دوران جمعبندی و مرور و تعطیلات عید است. اختصاص کل انرژی برای مطالعه و رفع اشکلات گاها باعث کاهش انگیزه جهت مرور و جمعبندی میشوند. این امر همزمان با تعطیلات عید نوروز باعث فاصله گرفتن این گروه از داوطلبان از برنامه ریزی میشود. چون احساس میکنند به اندازه کافی مطالعه داشتند و تکرار مکرات و منابع قبلی باعث عدم رغبت برای حرکت رو به جلو میشود.

 

6 ماه پایانی کنکور

گروه دوم

گروه دوم بینابین عمل کرده اند گاهی خوب پیش رفته اند و گاهی نیز به کلی قید درس خواندن و مطالعه را زده اند. از حیث روحی و روانی نیز مدام خود را سرزنش میکنند و بی کلی نمیتوانند ازکنکور دل بکنند و از سوی به دلیل عدم وجود پشتکار و تلاش منظم و مداوم توان لازم جهت مطالعه پکپارچه در طول زمان را ندارند. ورود به دوران 6 ماه پایانی کنکور برای این گروه توام با استرس و اضطراب همراه با دستپاچگی است، مدام برنامه ریزی میکنند اما بدون عمل، منابع متعدد را مطالعه میکنند و در کل راندمان خوبی ندارند.

 

گروه سوم

گروه سوم بیشتر افراد شاغل، خانم های خانه دار و افراد دارای مدارک دانشگاهی را در می گیرد. این گروه قصد داند در 6 ماه پایانی کنکور برای شته پزشکی و دندان پزشکی تلاش کنند. اما در زمینه انتخاب منبع و برنامه ریزی دچار مشکلات زیادی هستند. وسواس و حساسیت کاری باعث میشود تا به سختی منبع مناسب جهت کنکور را انتخاب کنند و از سوی به دلیل مشکلات و دغدغه های شخصی و کاری دارای زمان کم جهت مطالعه هستند.

 

6 ماه پایانی کنکور

چاره کار کجاست؟

 در موسسه کنکوری حرف آخر در 6 ماه پایانی کنکور برای سه گروه ذکر شده چاره اندیشی شده است تا سه گروه فوق در زمان طلایی باقی مانده بتوانند به هدف خود برسند. بر همین اساس پروژه 6040 کنکور کنکور بسیار متفاوت تر از سالهای قبل برای کنکور 99 طراحی و تدریس شده است. گروه اول میتوانند با 6040 کنکور مرور، جمعبندی و تست را انجام بدهند، گروه دوم میتوانند کاستی های آموزشی خود را جبران کنند و گروه سوم نیز میتوانند صفر تا 100 کنکور را در 100 روز به صورت حرفه ای مطالعه کنند.

 

ارتباط با ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر از پروژه ویژه 6040 کنکور 99 میتوانید با شماره های 09120085450 و 09106620394 تماس حاصل فرماید و از مشاوره رایگان مشاورین ارشد دپارتمان رتبه برتر حرف آخر نیز بهره مند شوید.

مشاوره رایگان

سفارش محصولات

ارتباط با مشاورین ارشد

برنامه ریزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *