خود باوری و اعتماد به نفس- خود باوری در کنکور-موسسه کنکوری حرف آخر

خود باوری و اعتماد به نفس

خود باوری و اعتماد به نفس یکی از مولفه­ های مهم برای تحقق موفقیت در هر کاری است، مثلا برای همه ما اتفاق افتاده که می­خواهیم کاری را انجام دهیم یا درسی که در آن ضعیف هستیم تصمیم میگیریم که با قدرت بخوانیم اما در مرحله عمل به خودمان به اندازه کافی اعتماد نداریم و از انجام آن دلسرد می­­شویم. کلا انجامش نمی­دهیم. افکار هایی که در ذهنمان ایجاد ممانعت می­کنند؛ از قبیل اینکه آیا من می­توانم این کار را انجام بدهم وقتی کسی که از من بهتر است از نظر هوشی و توانایی در این کار، یا نکند فلان درس را بخوانم بعد یاد نگیرم، اصلا ارزش تلاش کردن ندارد من هر وقت تلاش کردم نتوانسته ­ام الان چطور می­توانم، این افکار تماما مانع ­های بسیار مهمی برای موفقیت ما محسوب می­شود و برای رد شدن از آنها  تنها راه حل خودباوری و اعتماد به نفس است.

 

خود باوری و اعتماد به نفس

اشتباهی که برخی از ما داریم این تصور است که اعتماد به نفس یک ویژگی ثابت است و اگر آن را نداشته باشیم نمی­توانیم آن را کسب کنیم. خود باوری مهارت است و می­توان با تمرین آن را به دست آورد و یا تقویت کرد. برای افزایش اعتماد به نفس نکاتی را باید رعایت کرد در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم.

 

عدم توجه به افکار منفی

به صداها و افکار منفی که در ذهنتان مدام تکرار می­شود اهمیت ندهید و همیشه سعی کنید افعال مثبت به کار ببرید و جملات پر انرژی و مثبت در حرف زدن عامیانه­تان استفده کنید.

 

تقسیم بندی اهداف و کارهایتان

تقسیم بندی کنیم مسیر هر هدفمان را تقسیم بندی کنیم به این معنا که در طول کنکور که برنامه ریزی بلند مدت داریم برنامه کوتاه مدت هم داشته باشیم و با هر قدمی که برمی داریم  و پیشرفتی که از این تقسیم بندی خواهیم داشت احساس خوبی داشته باشیم.

خود باوری و اعتماد به نفس

عدم ترس از مواجه با شکست

تمام موفقیت­های کوچک و بزرگت را جزئی از شخصیتت بدان و همیشه آن­ها را بولد کن و برای دیگران بگو و هیچ هراسی برای گفتن آنها نداشته باش و بالعکس به شکست­هایت اهمیت نده و خودتان را از چیزی که هستید کمتر نشان ندهید.

 

خود باوری و اعتماد به نفس

دور افراد منفی باف را خط قرمز بکشید

درباره تصمیم­هایتان و کارهایی که می­خواهید انجام بدهید از دیگران نظر بپرسید اگر انرژی منفی از کسانی دریافت کردید دیگر از آنها نظر نپرسید چون تاثیر زیادی در احساس و تفکر شما خواهند داشت.

 

فاز مثبت را دنبال کن

 احساساتتان را اولویت بندی کنید، احساس های مثبت و قویتان را در اولویت اول قرار بدهید و سعی در انجام کارهایی که باعث تقویت آن می­شود، داشته باشید.

 

خود باوری و اعتماد به نفس

دست از مقایسه بردار؛ خود باش

مقایسه کردن خودتان با دیگران بسیار باعث کاهش اعتماد به نفس شما خواهد شد. مطمئنا شما توانایی­هایی دارید که دیگران در آن ضعف دارند و همچنین دارای ضعف­هایی هم هستید و این نقاط قوت و ضعف در هر کسی متفاوت است. تلاش کنید روی توانایی­هایتان تمرکز کنید و خودتان را باور داشته باشید که از خیلی افراد در آن زمینه با مهارت هستید. بهترین کار برای افزایش اعتماد به نفس خلق موفقیت ­های پی در پی در قدم های کوچک ومداوم است.

 

ارتباط با ما

دانش آموز و داوطلب گرامی، برای ارتباط با دپارتمان رتبه برتر حرف آخر با شماره های ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ تماس حاصل فرماید.

مشاوره کنکوری

سفارش پکیج های بی نظیر حرف آخر

برنامه ریزی

پشتیبانی

 

سوالات احتمالی کنکور

عربی ۶۰۴۰

دین و زندگی ۶۰۴۰

ادبیات ۶۰۴۰

 

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست