دوران جمع­بندی کنکور – جمع بندی ۶ ماه پایانی کنکور- جمع بندی حرف آخر

دوران جمع­بندی کنکور

دوران جمع­بندی کنکور یکی از مراحل مهم برنامه­ ی داوطلبان کنکور هست چرا که بعضی از داوطلبان  سالهای گذشته با وجود مطالعه زیادی که در سال کنکوریشان داشته اند، به دلیل نداشتن جمع­بندی یا ضعف عملکرد در این دوران، نتوانسته ­اند رتبه خوبی را کسب کنند پس این دوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که می­توان یکی از عوامل سرنوشت ساز را، عملکرد صحیح در این دوران دانست. دوران جمع­بندی یعنی زمان تثبیت یافته­ ها، جمع­بندی انجام می­شود تا داوطلب آرامش و اطمینان بیشتری بیابد و مطمئن­تر شود مطالبی را که تا الان خوانده فراموش نشده باشد.

 

دوران جمع­بندی کنکور

در جمع­بندی کردن، ابتدا آزمون­هایی از مباحثی که خوانده­اید از خودتان بگیرید. در این آزمون­ها مشخص می­شود که شما در چه مباحثی که از پیش خوانده ­اید، قوی هستید و در چه مبحث­های ضعیف اید بعد بر اساس خصوصیات فردی برای زمان که در اختیار دارید برای جمع بندی، برنامه ریزی کنید. شما بهتر از هر کسی می­دانید که در چه درس­های ضعیف یا قوی هستید پس بر مبنای این اطلاعات برای درس­های که در آن ضعف دارید دوباره خوانی و رفع اشکال توصیه می­شود و برای درس­های قوی­تان برای به حداکثر رساندن تسلط، تست­های بیشتری را حل کنید.

 

مرور و بازگویی

در دوران جمع­بندی شما مرور و بازگویی مطالب را دارید این موضوع به صورت بازخوانی کردن یا در تست­های که حل خواهید کرد، انجام می­گیرد. برای بازخوانی کردن صرفا استفاده از خلاصه نویس­های که قبلا نوشته­ اید، نیست. می­توانید متن کتاب را که الان باید دستتان آمده باشد چه قسمت­های از نظر بار اطلاعاتی اهمیت بیشتری از باقی مطالب است، مطالعه کنید به همراه حاشیه نویسی­ ها و خلاصه­ هایتان بخوانید و همین طور ابتدا تست­های سختی که قبلا به سختی حل کرده اید یا نکته مهمی در آن بوده و قبلا این تست­ها را علامت گذاری کردید، را حل کنید و مطمئن شوید که دیگر از آن نمونه تست­ها مشکل ندارید. مرور صرفا به معنای تکرار مطالعه نیست بلکه شما باید در انتهای بازگویی مطالب باید آن­ها را خلاصه تر و منظم ­تر در ذهنتان قرار دهید.

دوران جمع­بندی کنکور

دوران جمع­بندی کنکور

تست زنی  فراموش نشود

کنکوری­های عزیز این را همیشه در نظر داشته باشیم که ما هر چقدر هم از نظر دانش و اطلاعات درسی قوی باشیم کافی نیست چون کنکور علاوه بر دانش، آزمونی است که سرعت عمل تست زنی هم در نتیجه آن تاثیر بسزایی دارد بنابراین در دوران جمع­بندی باید به موضوع تست زنی به صورت زمان دار را هم تمرین کنید شما باید اطلاعاتی که از دروس سه سال کسب کرده­اید باید در زمان چهار ساعت آزمون کنکور پاسخ دهید. برای بالا بردن سرعت­تان باید مجموعه سوالاتی از تمام دروس یا سوالات کنکورهای اخیر را در تایم چهار ساعت به صورت مشخص برای هر درس در زمان حدودا نیم ساعت، جواب دهید و برای هر آزمون­ بعدی سرعت تان را بیشتر کنید و از تکنیک­های تست زنی بهره لازم را ببرید و آن­ها را به کار گیرید.

 

دوران جمع­بندی کنکور

 

تثبیت مطالب قبلی

در این دوران باید دقت داشته باشید زمان، زمانی برای آموختن مطالب جدید نیست تایمی است که ما مطالبی را که قبلا آموخته­ایم تثبیت کنیم و اگر مطلبی فراموش شده است را به خاطر بیاوریم و همچنین توانایمان را درپاسخ گویی به تست­ها را افزایش دهیم پس از خواندن مطالب جدید خودداری کنید چرا که باعث استرس است و این مطالب به علت این که سازمان دهی درستی در ذهن ندارند باعث قاطی  شدن مطالب می­شوند و در اکثر اوقات تست­های مربوط به آن را  در کنکور اشتباه خواهیم زد. پس اگر ما  ۷۰% مطلبی را کامل و ۱۰۰% بلد باشیم بهتر از آن است که همه مطلب را ۱۰۰% خوانده باشیم و ۷۰%درصد را به طور کامل فهمیده باشیم.

موفقیت در عملکرد درست به دست خواهد آمد…

 

 

 ارتباط با ما

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش محصولات کنکوری حرف آخر میتوانند با شماره های دپارتمان رتبه برتر حرف آخر ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ و ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس فرماید.

مشاوره کنکوری

سفارش محصولات کنکوری حرف آخر

برنامه ریزی

پشتیبانی

ادبیات ۶۰۴۰

دین و زندگی ۶۰۴۰

شیمی ۶۰۴۰

سوالات احتمالی کنکور

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست