راهکارهای روزهای پایانی کنکور

روزهای آخر کنکور باید چکار کنم؟ چگونه پیش برم؟ چطوری مطالعه کنم؟ راهکارهای روزهای پایانی کنکور چیست؟ بی شک سوال خیلی از داوطلبان کنکور در ماهها و روزهای آخر کنکور طیفی از سوالات بالاست. داوطلبان زیادی برای کنکور و کسب رتبه برتر به رقابت باهم می پردزاند. هر راهی تا به امروز پیش گرفته باشند الان دیگر روزهای آخر کنکور است  و دو راه بیشتر پیش پا ندارند. یا از کنکور و رقابت صرف نظر کنند و یا اینکه در روزهای طلایی کنکور جانانه تلاش کنند تا بتوانند در صف رقابت و کسب رتبه برتر خودشان را جای دهند. راهکارهای روزهای پایانی کنکور میتوانند برای آن دسته از داوطلبان که قصد دارند جانانه به رقابت ادامه بدهند تاثیرگذار و کمک کننده است.

 

راهکارهای روزهای پایانی کنکور

حجم زیاد مطالب درسی قدرت عمل را از داوطلبان میگیرد. شاخه به شاخه کردن سبب اتلاف وقت و زمان میشود. بنابراین باید راه معقولانه و متناسب با توانایی خود پیش گرفت. داوطلبانی که برخی از فصول دروس اختصاصی را به امروز مطالعه نکرده اند سعی کنند که فصل ها و مباحث جدید به برنامه مطالعاتی خود اضافه نکنند. به هر مقدار از دروس اختصاصی که مطالعه کرده اید اکتفا کنید و سروقت مرور، جمعبندی و حل تست به مقدار زیاد بروید. اضافه کردن مباحث جدید به برنامه کنکوری باعث ایجاد استرس و اضطراب در داوطلب میشود و مواردی را نیز که مطالعه کرده به کلی فراموش میشود. بنابراین با مرور و تست بیشتر درصدی را که مطالعه کرده اید قطعی کنید. اما دروس عمومی به دلیل اینکه حجم کمتر و مطالب ساده تری دارد را مطالعه و به برنامه های خود اضافه کنید.

 

حل تست های مختلف فراموش نشود

به حل یک تیپ تست قناعت نکیند. تست های سراسری و تالیفی مختلف را کار کنید. حل تست های مختلف و تیپ های گوناگون به تسلط و آمادگی بیشتر شما کمک شایانی میکند. سعی کنید در روزهای پایانی حتما تست های زماندار بیشتر تمرین کنید و با حل تست ضعف خود را در مباحثی که مطالعه اید با مرور مجدد رفع کنید. به جای اینکه در روزهای پایانی کنکور سروقت همه دروس و مباحث برید همان مقدار را که قبلا مطالعه کرده اید مرور کنید. مطالعه و تثبیت درصد مطالب گذشته کمکی زیادی به کسب رتبه میکند. آشفتگی ذهنی و عملی باعث هدر رفتن وقت و انرژی شما میشود. اگر تا به امروز ۷۰ درصد زیست شناسی را مطالعه کرده اید به همین مقدار قناعت کنید و این ۷۰ درصد را ثثبیت کنید. قرار نیست که همه دروس را ۱۰۰ بزنید. برای رتبه برتر شدن روی میانگین ۷۰ کار کنید.

 

ارتباط با ما

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری میتوانند برای مشاوره رایگان و ارتباط با دپارتمان رتبه برتر حرف اخر با شماره های ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ و ۰۹۱۰۰۵۸۴۸۵۱ تماس بگیرند.

 • مشاوره کنکوری
 • تهیه پکیج های کنکوری حرف آخر
 • ارتباط با مشاورین ارشد
 • ارتباط با رتبه برترهای حرف آخر

راهکارهای روزهای پایانی کنکور

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست
  enamad