کنکوری جوگیر نشو- درک درست از واقعیت برای موفقیت

کنکوری جوگیر نشو

کنکوری جوگیر نشو صحبت خیلی از مشاورین کنکور با دانش آموزان و داوطلبان است. آزمون سراسری هم مانند سایر امور مهم زندگی نیاز به تفکر،  تعمل و پیدا کردن راه و چاره دارد. جوگیر شدن شاید در قدم اول سرعت کار را زیاد کند اما نهایتش سقوط و شکست است. بارها در پست های مختلف به این نکته اشاره کرده ایم که کنکور، فرآیندی فرسایشی و طاقت فرساست و نمیتوان با احساس و هیجان آنی و چند روزه در این امر موفقیت کسب کرد. برای اینکه بتوانید به راحتی از سد کنکو عبور کنید با درک درست از هدف، ضعف و توانایی خود داشته باشید به همین منظور تا پایان این پست با ما باشید.

 

کنکوری جوگیر نشو

هدف و انتخاب صحیح آن، یعنی جمع آوری نیرو، توان و برنامه ریزی کردن برای رسیدن به نقطه مقصد است. وقتی از گروهی از داوطلبان سوال میشود هدفت در آزمون سراسری چیست، نمیداند و یا به طور کلی میگوید پزشکی، دندان، مهندسی…این یک هدف کلی است. برای موفقیت در آزمون سراسری باید هدف مشخص، روشن و کلیه جزئیات آن آشکار باشد. چه آروزی پشت بند این هدف دارید؟ میخواهید در کدام دانشگاه تحصیل کنید؟ چه موقعیت کاری و اجتماعی را دوست دارید؟ اصلا برای چه میخواهید به آن هدف برسید؟ رسیدن به آن هدف چه نفع مادی و معنوی برای شما دارد؟ آیا وقتی به هدفت فکر میکنید به شما هیجان و انرژی میدهد؟… بنابراین جهت اینکه وسط راه متوق نشوید مقدمتا هدفت را با جزئیات مشخص کن.

 

کنکوری جوگیر نشو

درک درست از موقعیت

گروهی از داوطلبان که چندین سال از مطالعه، درس و کنکور به دور مانده اند مجددا قصد شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه برتر را میکنند. برای موفقیت هیج سنی زیاد نیست و انسان میتواند در هر سنی به دنبال هدف و آرزوی خودش برود، اما باید از واقعیت ها درک درست پیدا کرد. کنکور نیاز به زمان مطالعه دارد، با روزی ۴ ساعت مطالعه، یک ماه تلاش و … راه به جای نمی برید و فقط خودتان را اذیت میکنید. برای شکست ناکامی ها و رسیدن به هدفتان باید از توانایی و ضعف خود درک درستی داشته باشید. باید نیرو و توانی که میخواهید در این راه برای شکست کنکور بسیج کنید را بسنجید که شامل ساعت مطالعه، مدت زمانی که میخواهید در سال به آن اختصاص دهید، ضعف های آموزشی و درسی، توان درونی مانند پشتکار، انگیزه و اعتماد و ایمان به خود …

 

 

قبول مواجه شدن با سختی ها

هیچ موفقیت و هدفی، هرچند کوچک، به آسانی یافت نمیشود. موفقیت در کنکور با رتبه برتر سختی و دشوارهای خودش را دارد که بیشتر به مسایل و مشکلات آموزشی و درسی برمیگردد. خیلی از داوطلبان از مواجه شدن با ضعف های خود واهمه دارند و خیلی زود دست از تلاش و پشتکار برمیدارند. برای موفقیت ابتدا باید سنگ های درشت راهتان را بردارید، باید از ضعف هایتان شروع کنید، با تلاش و پشتکار برآنها غلبه کنید. باید قید خیلی از سرگرمی ها و تفریحات را زد، باید از زمان خواب و استراحت زد و به زمان تلاش و کوشش تبدیل کرد تا بتوانید موفقیت را در آغوش بکشید.

 

کنکوری جوگیر نشو

سخن آخر

هیجانی و احساسی وارد تورنومنت آزمون سراسری نشوید؛ چون بعد از مدت کوتاهی مجبور به کنارگیری میشوید. ضعف و توانایی های خود را لیست کنید، زمینه شروع را فراهم کنید و استارت را با رفع ضعف هایتان بزنید. برای کسب مشاوره رایگان از دپارتمان رتبه برتر حرف آخر میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۰۰۸۵۴۵۰ و ۰۹۱۰۶۶۲۰۳۹۴ تماس حاصل فرماید.

مشاوره کنکوری و تحصیلی

تهیه پکیج های برتر حرف آخر

ارتباط با مشاورین رتبه برتر

برنامه ریزی کنکوری

در صورت تمایل برای دریافت 1 جلسه مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه حرف آخر فرم زیر را پر کنید.  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست